Jágr dal krásný gól, Florida propadla ve třetí třetině. Hanzal přihrával

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Jaromír Jágr vstřelil v pátečním utkání NHL svůj 13. gól v sezoně, hokejisté Floridy ale prohráli s Minnesotou 4:7. Panthers si tak připsali čtvrtou porážku v řadě a sedmou z posledních osmi zápasů. Na jeden gól vítězů přihrál Martin Hanzal.

Jágr se prosadil ve 32. minutě, kdy se protáhl podél zadního mantinelu, vybruslil zpoza branky a rychlou střelou švihem překvapil gólmana Darcyho Kuempera. Pětačtyřicetiletý český veterán tak po 61 sekundách odpověděl na třetí gól Minnesoty a vyrovnal na 3:3.

V úvodu třetí třetiny byl Jágr na ledě u toho, když se Panteři dostali do vedení 4:3. Brankář Devan Dubnyk, který po druhé přestávce nahradil Kuempera, nezvládl výjezd za branku pro nahozený puk, hokejkou jej srazil do hřiště a Aleksander Barkov kotouč pohodlně uklidil do odkryté klece.

Jenže už o minutu a půl později vyrovnal svým druhým gólem v utkání Eric Staal a pět minut před koncem základní hrací doby zařídil vítěznou trefu hostů Zach Parise. Panteři poté zkoušeli vyrovnat při power play, ale dvakrát inkasovali do prázdné branky.

Mrázkův rival se vrátil skvělým výkonem

Po osmi zápasech skončila vítězná série hokejistů Chicaga na hřištích soupeřů. Přerušil ji Detroit, jenž díky dvěma gólům slovenského útočníka Tomáše Tatara porazil Blackhawks 4:2. Výborný výkon podal v brance Red Wings Jimmy Howard, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. Pochytal 24 z 26 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Další krůček k postupu do play off udělali hokejisté St. Louis, kteří porazili 4:3 Anaheim. Třetí vítězství Blues v řadě zařídil gólem pouhých 20 sekund před koncem třetí třetiny střelou z kruhu pro vhazování obránce Joel Edmundson.

St. Louis si tak upevnili osmou příčku v Západní konferenci, na níž mají tříbodový náskok před devátými Los Angeles Kings. Do sestavy Blues se podruhé za sebou vešel Dmitrij Jaškin, do statistik se ale znovu nezapsal a byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Duel Edmontonu s Pittsburghem přinesl střetnutí nejproduktivnějšího hráče ligy Connora McDavida s nejlepším střelcem Sidneym Crosbym. Minisouboj vyzněl gólově pro domácího mladíka, z vítězství se ale radovali hosté, kteří uspěli 3:2 po nájezdech.

McDavid v 53. minutě vyrovnal v přesilové hře na 2:2. A pak uspěl i v penaltovém rozstřelu, když ve třetí sérii vyrovnal na 1:1 poté, co se předtím trefil i Crosby. Jenže na gól McDavida vzápětí odpověděl Phil Kessel a zařídil Pittsburghu bod navíc.

NHL:

Columbus - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 7. D. Savard, 18. N. Foligno, 39. Gagner, 55. Jenner - 3. Rodrigues, 25. Gorges, 46. Ristolainen. Střely na branku: 39:32. Diváci: 17.530. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Gagner, 3. D. Savard (všichni Columbus).

Detroit - Chicago 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 36. a 56. Tatar, 17. Ouellet, 20. Athanasiou - 5. Panarin, 40. Van Riemsdyk. Střely na branku: 29:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Tatar, 3. Nyquist (všichni Detroit).

Edmonton - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Desharnais, 53. McDavid - 6. Bonino, 18. Malkin, rozhodující sam. nájezd Kessel. Střely na branku: 43:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Talbot (Edmonton).

St. Louis - Anaheim 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 1. Tarasenko, 25. Reaves, 41. Stastny, 60. Edmundson - 12. Rakell, 19. Wagner, 50. Silfverberg. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.358. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).

Florida - Minnesota 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
Branky: 15. Marchessault, 19. Pysyk, 32. Jágr, 43. Barkov - 29. a 46. E. Staal, 8. Zucker, 31. Pominville (Hanzal), 55. Parise, 59. Mikael Granlund, 60. Coyle. Střely na branku: 40:46. Diváci: 16.232. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. E. Staal (oba Minnesota), 3. Pysyk (Florida).