Bude to Calgary? Podle TSN vypadají Jágrovy námluvy velmi nadějně | iSport.cz
2. října 2017 • 09:15

Bude to Calgary? Podle TSN vypadají Jágrovy námluvy velmi nadějně

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlavním zájemcem o služby českého hokejového útočníka Jaromíra Jágra v NHL je aktuálně s největší pravděpodobností Calgary. Podle Pierrea LeBruna z kanadské televizní stanice vypadají jednání agenta druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL Petra Svobody s Flames velice nadějně."Zástupci Calgary Flames a Jaromíra Jágra dnes večer jednají. Není jisté, že se to stane, ale je to velmi pravděpodobné," napsal na twitteru LeBrun v neděli večer zámořského času. Ve hře o služby dosavadního hráče Floridy, který je od 1. července nechráněným volným hráčem, jsou aktuálně podle sportsnet.ca tři kluby včetně St. Louis, o jehož zájmu mluvil minulý týden generální manažer Blues Doug Armstrong a o debatách informoval také server iSport.cz.

Pro pětačtyřicetiletého Jágra je pokračování v NHL prioritou. Při čekání na vývoj jednání v NHL původně zvažoval, že nastoupí za prvoligové Kladno, které vlastní. Možnost jeho startu v sobotu proti Přerovu v pátek padla právě na přání zájemců z NHL.

V minulé sezoně nasbíral v 82 zápasech za Floridu 46 bodů za 16 branek a 30 asistencí. S Panthers mu skončila roční smlouva se základním příjmem čtyři miliony dolarů. Další 1,5 milionu dolarů si vydělal na bonusech. Panthers původně tvrdili, že o Jágra nadále stojí, ale situace se změnila a český veterán je proto nyní při sledování vývoje jednání opatrný.

"Nikdy nevíš. Já jsem taky myslel, že zůstanu na Floridě. Všichni říkali, i ti nejvyšší: 'Jo, je to domluvený.' A půl hodiny před trhem s volnými hráči ti řeknou, že s tebou nepočítají. Kdybych to neslyšel na vlastní uši, tak bych tomu nevěřil. Ale taková je realita," uvedl v pátek.

V neděli se Jágr k aktuálnímu vývoji vyjádřil s nadsázkou na svém twitterovém účtu. Pod vzkaz: "Podívejte, právě jsme své kočce řekl, že je šance hrát v této sezoně NHL", umístil fotku kočky ležící mezi dvacetidolarovými bankovkami.

V NHL Jágr sehrál za Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphii, Dallas, Boston, New Jersey a Floridu 1711 zápasů a připsal si 1914 bodů za 765 branek a 1149 asistencí. Ve 208 duelech play off nasbíral dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru 201 bodů za 78 tref a 123 přihrávek.

V případě pokračování v NHL může útočit na rekord v počtu zápasů v základní části. K vyrovnání Gordieho Howea chybí Jágrovi 56 utkání.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud