11. listopadu 2017 • 06:45

Pastrňák skóroval podesáté, gól má i Vrána. Konečně bodoval také Hanzal

Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
SESTŘIH Ligy mistrů: Bayern Mnichov - Besiktas Istanbul 5:0. Jasnou výhru favorita řídil Müller SESTŘIH Ligy mistrů: Bayern Mnichov - Besiktas Istanbul 5:0. Jasnou výhru favorita řídil Müller

SOUHRN | David Pastrňák vstřelil v pátečním utkání NHL desátý gól sezony, díky kterému získal Boston v Torontu bod za prohru 2:3 v prodloužení. Jakub Vrána zpečetil trefou při powerplay výhru Washingtonu 4:1 nad Pittsburghem. Martin Hanzal, který vyšel naprázdno v předchozích devíti zápasech, se podílel asistencí na hladkém vítězství Dallasu 5:0 nad New Yorkem Islanders.

Chvíli se zdálo, že jubilejní Pastrňákův zásah by mohl být vítěznou brankou. Havířovský rodák dostal Boston v 55. minutě úspěšnou dorážkou v přesilové hře do vedení 2:1. Jenže domácí útočník James van Riemsdyk v powerplay podruhé v utkání vyrovnal a prodloužení ukončil v čase 61:07 Patrick Marleau.

Vrána vystihl v obranné třetině přihrávku Sidneyho Crosbyho na modrou čáru, přesprintoval obránce Justina Schultze a z levého kruhu snadno trefil prázdnou branku. Gólman Washingtonu Braden Holtby kryl 27 střel a připsal si dvoustou výhru v 319. startu. V historii soutěže dosáhl rychleji stejného milníku jen Ken Dryden (311 zápasů).

"Je pro mě pocta, že jsem s ním dáván do spojitosti," uvedl Holtby, který jako teenager uznával šestinásobného vítěze Stanleyova poháru a četl i jeho knihu The Game (Hra). "Myslím, že jsme měli štěstí na týmy, ve kterých jsme chytali a které nám pomohly se dostat tak rychle na taková čísla. Užívám si to," dodal Holtby, který v uplynulých dvou sezonách vyhrál s Washingtonem základní část NHL.

Statistiky si vylepšil i Nosek z Vegas

Další gólman Roberto Luongo pomohl Floridě 24 zákroky porazit Buffalo 4:1 a zaznamenal 455. výhru v soutěži, čímž se osamostatnil na čtvrtém místě v historické tabulce. "Je to samozřejmě hezké, ale momentálně mě jen zajímá, abychom sbírali body, abychom se dostali do play off," řekl Luongo. "Tyhle statistiky mi jinak můžou zpříjemnit den, když venku bude pršet a já nebudu mít doma co na práci," dodal.

Hanzal v létě podepsal smlouvu s Dallasem a v novém působišti se zatím hledá. Zkušený centr měl před utkáním na kontě pouze jeden gól, který dal před měsícem do prázdné branky při power play Detroitu, a ve statistice +/- patřil s deseti zápornými body mezi deset nejhorších hráčů v soutěži.

Druhý bod v sezoně si Hanzal připsal poté, kdy podél mantinelu přistrčil puk na modrou čáru Johnu Klingbergovi, který ho následně přihrál Esu Lindellovi. Finský obránce nahozením překvapil brankáře Jaroslava Haláka a zvýšil v 17. minutě na 3:0. Zbývající dvě branky přidal Dallas v prostřední části a Benu Bishopovi stačilo pouhých čtrnáct zákroků, aby si připsal dvacátou nulu v kariéře.

Vegas doma porazilo Winnipeg 5:2 i s přispěním Tomáše Noska, který asistoval u první branky zápasu. Český útočník, který nastupuje ve čtvrté formaci, si vylepšil osobní statistiky na dvě branky a dvě přihrávky.

NHL:

Colorado - Ottawa 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Jakupov, 30. Kerfoot, 53. MacKinnon - 16. a 61. Mark Stone, 9. Claesson, 34. DiDomenico. Střely na branku: 19:32. Diváci: 13.396. Hvězdy utkání: 1. Mark Stone (Ottawa), 2. Kerfoot (Colorado), 3. Claesson (Ottawa).

Buffalo - Florida 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Okposo - 27. Dadonov, 44. McCoshen, 59. Barkov, 59. Trocheck. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.812. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo (oba Florida), 3. Lehner (Buffalo).

Toronto - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. a 59. J. van Riemsdyk, 62. Marleau - 36. Bergeron, 55. Pastrňák. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.381. Hvězda zápasu: 1. Marleau (Toronto).

Washington - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 15. J. Carlson, 39. Oshie, 54. Stephenson, 58. Vrána - 29. Kessel. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. J. Carlson, 3. Stephenson (všichni Washington).

Columbus - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Dubinsky - 24. a 49. Jordan Staal, 60. B. McGinn. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.049. Hvězdy zápasu: 1. Jordan Staal, 2. C. Ward (oba Carolina), 3. Motte (Columbus).

Dallas - NY Islanders 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. J. Klingberg, 15. G. Smith, 17. Lindell (Hanzal), 27. Janmark, 36. Spezza. Střely na branku: 29:14. Diváci: 18.342. Hvězdy zápasu: 1. J. Klingberg, 2. G. Smith, 3. Lindell (všichni Dallas).

Vegas - Winnipeg 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 33. a 38. W. Karlsson, 7. Sbisa (Nosek), 16. D. Perron, 37. Neal - 16. A. Lowry, 34. Laine. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. R. Smith, 3. Lagace (všichni Vegas).