Kaše hlavní hvězdou, Kings sundal 2 góly! Voráček přidal další nahrávky

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

SOUHRN | Hokejový útočník Jakub Voráček v sobotním utkání NHL přispěl dvěma asistencemi k výhře Philadelphie 5:3 v New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Centr David Krejčí z Bostonu pomohl gólem porazit Montreal 4:3 po samostatných nájezdech. Skvěle si vedl také Ondřej Kaše, jehož Anaheim porazil v derby Los Angeles 4:2 a on se o to zasloužil dvěma góly a nahrávkou a byl vyhlášen hvězdou utkání.

Dvaadvacetiletý Kaše nastoupil za Anaheim poprvé od 31. prosince. Kvůli chřipce zmeškal tři zápasy a po návratu z marodky se rozehrál na farmě v San Diegu. Návrat do sestavy Ducks náležitě oslavil. V sedmé minutě vyrazil ze středního pásma do útočné třetiny a střelou z úhlu z pravého kruhu zaskočil gólmana Jonathana Quicka. V závěru první třetiny se nahrávkou podílel na gólu Ryana Keslera v přesilovce.

Druhou trefu Kaše zaznamenal v 43. minutě. Útočník Nick Ritchie za brankou Kings obral o puk Quicka a naservíroval ho najíždějícímu Kašemu, který pohotově zakončil do odkryté branky a zvýšil na 3:0. Los Angeles se díky dvěma trefám dostalo Anaheimu na dostřel, ale Corey Perry pojistil výhru gólem při power play domácích.

Voráček přidal dvě asistence

New Jersey se na počátku druhé třetiny ujalo vedení 2:1, ale Flyers odpověděli čtyřmi brankami v rozmezí 32. až 53. minuty. U přesilovkové trefy Waynea Simmondse na 2:2 asistoval Voráček. Philadelphie dokonala obrat na konci prostřední části v další početní výhodě, kterou využil nejlepší kanonýr týmu Sean Couturier druhým gólem v zápase.

V 45. minutě zvýšil Travis Konecny na 4:2 po samostatném úniku. Střelecký účet pensylvánského mužstva uzavřel Michael Raffl. Střední útočník Valtteri Filppula najel do útočného pásma a na pravý kruh přihrál Voráčkovi, který našel před brankou rakouského forvarda, jenž bekhendem překonal gólmana Coryho Schneidera. Kladenský rodák je s 45 přihrávkami nejlepším nahrávačem ligy.

Devils už pouze snížili. Pavel Zacha si v dresu domácích pohoršil statistiku plus/minus o dva záporné body. Flyers zvítězili počtvrté za sebou, New Jersey neuspělo v šestém utkání v řadě. "V těchto divizních soubojích musíte vyhrávat, abyste si zajistili play off," prohlásil Couturier, s 25 brankami nejlepší kanonýr mužstva.

Philadelphii se v průběhu čtyřzápasové vítězné šňůry povedlo využít sedm z čtrnácti přesilovek. "Někdy se štěstím skórujete a jindy zase dobře mícháte s pukem, ale nepadne vám to tam. Hrajeme spolu už dlouho a víme, co musíme zlepšit, když nám něco nejde," uvedl Voráček.

Krejčí pomohl k výhře brankou

Jednatřicetiletý Krejčí v 38. minutě sedmou trefou v ročníku zařídil nerozhodný stav 3:3. Rodák ze Šternberka vyhrál v útočné třetině vhazování, útočník Jake DeBrusk posunul na modrou k obránci Charliemu McAvoyovi, jehož střelu zblokoval montrealský zadák Jakub Jeřábek. Ten ale nedokázal zpracovat puk a toho využil Krejčí, který střelou z mezikruží pokořil brankáře Careyho Price.

Rozhodující samostatný nájezd proměnil Brad Marchand. David Pastrňák v souboji jeden na jednoho proti Priceovi neuspěl. Bruins bodovali v dvanáctém utkání po sobě.

Zápas nepříjemně poznamenala situace z 39. minuty. Bek Zdeno Chára vypálil od modré tvrdý projektil, který zasáhl do hlavy útočníka Philipa Danaulta. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan zůstal na ledě ležet přes deset minut a ze hry ho museli odnést na nosítkách. Zbývajících 97 sekund druhé třetiny se dohrálo před začátkem závěrečné dvacetiminutovky.

"Chtěl jsem se ujistit, že je v pořádku. Reagoval a to mě uklidnilo. Doufejme, že se uzdraví," řekl Chára.

Pavelec musel střídat

Ondřej Pavelec inkasoval dvakrát v první třetině a poté třikrát v rozmezí šesti minut v úvodu druhého dějství. Z branky ho vyhnal dvacetiletý Anthony Beauvillier, jenž v 27. minutě vymetl horní růžek a zvýšil na 5:1 pro Islanders.

Do branky Rangers se poté postavila týmová jednička Henrik Lundqvist a kanonáda Islanders se na čas zastavila. Ve třetí části ale přidali hosté další dvě branky a zpečetili vysoké vítězství nad městským rivalem. Pěti body za dva góly a tři asistence se zaskvěl další mladík Mathew Barzal, čtyři asistence si připsal Jordan Eberle.

V druhém odpoledním duelu zdolal Pittsburgh 4:1 hosty z Detroitu. Na všech gólech Penguins se podílel ruský útočník Jevgenij Malkin, jenž dvě branky vstřelil a u dvou dalších asistoval.

Výbornou formou se prezentuje Colorado, jež uspělo v Dallasu 4:1 a zvítězilo v šestém zápase za sebou. Avalanche tak spolu s Calgary mají aktuálně nejdelší sérii výher ze všech týmů.

Výsledky:

NY Rangers - NY Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky: 15. Hayes, 50. Zibanejad - 7. a 27. Beauvillier, 21. a 25. Barzal, 17. Prince, 57. Hickey, 59. Clutterbuck. Ondřej Pavelec odchytal za Rangers 26:51 minuty, inkasoval 5 gólů z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 73,7 procenta. Střely na branku: 39:37. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Beauvillier, 3. Eberle (všichni Islanders).

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. a 23. Malkin, 17. Kessel, 34. Crosby - 14. Abdelkader. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.637. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kessel, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 47. a 54. Dumba, 9. Granlund, 26. Zucker - 41. Perreault. Střely na branku: 41:33. Diváci: 19.207. Hvězdy utkání: 1. Granlund, 2. Dumba, 3. Foligno (všichni Minnesota).

Montreal - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. Pacioretty, 26. Deslauriers, 29. Galchenyuk - 18. a rozhodující sam. nájezd Marchand, 23. DeBrusk, 38. Krejčí. Střely na branku: 30:32. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Marchand (Boston), 2. Galchenyuk, 3. Deslauriers (oba Montreal).

Dallas - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 36. Benn - 15. Kerfoot, 47. MacKinnon, 49. Comeau, 60. Barberio. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. MacKinnon, 2. Kerfoot, 3. Barberio (všichni Colorado).

New Jersey - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 6. Bratt, 22. Palmieri, 60. Stafford - 15. a 39. Couturier, 32. Simmonds (Voráček), 45. Konecny, 53. Raffl (Voráček). Střely na branku: 29:25. Diváci: 16.514. Hvězdy utkání: 1. Couturier, 2. Voráček (oba Philadelphie), 3. Bratt (New Jersey).

San Jose - Arizona 6:5 v prodl. (3:3, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 38. a 60. Donskoi, 6. Thornton, 11. Pavelski, 14. Couture, 63. Vlasic - 10. Stepan, 13. Goligoski, 15. Fischer, 44. Ekman-Larsson, 47. Archibald. Střely na branku: 44:21. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Donskoi, 2. Thornton, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Vegas - Edmonton 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 30. Smith, 40. Karlsson - 29. Maroon, 44. Caggiula, 61. Nurse. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.351. Hvězdy utkání: 1. Smith (Vegas), 2. McDavid (Edmonton), 3. Fleury (Vegas).

Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 49. Shore, 54. Kopitar - 7. a 43. Kaše, 19. Kesler (Kaše), 59. Perry. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.443. Hvězdy utkání: 1. Kaše (Anaheim), 2. Iafallo (Los Angeles), 3. Manson (Anaheim).