28. června 2018 • 10:50

Nečas nadchl nového trenéra Caroliny. Rozdíl od loňska je hodně velký, chválí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry Euforie i zklamání! Jak prožíval Záhřeb finále MS? Podívejte se na exkluzivní záběry
DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr DEBATA SPORTU: Proč Francouzi vyhráli MS? Skvělá generace a nejlepší kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se na draftu volí v první trojici, je to pokaždé velká věc. Carolina měla letos tu čest a ze druhého místa si vybrala ruský talent Andreje Svěčnikova, který se obratem vydal do nováčkovského kempu Hurricanes. Tam rychle zaujal, každý se na novou hvězdičku chtěl podívat. Ale podobně velkou pozornost budil český útočník Martin Nečas, který hned zaujal nového trenéra Roda Brind´Amoura.Brind´Amour je jméno v hokejových kruzích známé a v Carolině obzvlášť oblíbené. V roce 2006 dotáhl tým Hurricanes jako kapitán k jedinému Stanley Cupu v historii a mužstvu zůstal věrný i po konci kariéry v roce 2010. Sedm let působil jako asistent trenéra a na nový ročník se dočkal povýšení. Carolinu by měl po devíti neúspěšných sezonách znovu dotáhnout do play off. A zdá se, že pomáhat mu bude i Nečas.

Devatenáctiletý český hokejista nastoupil do svého druhého nováčkovského kempu a od začátku zaujal. Je větší, víc si věří a také jeho herní projev je o kus kultivovanější.

„Ten rozdíl od loňska je hodně velký, jak co se týče fyzické stránky tak herní vyspělosti. Před rokem to byl ještě kluk, jasně, to je ve svém věku samozřejmě pořád, ale stejně se výrazně posunul dopředu," chválil nový trenér pro charlotteobserver.com.

Brind´Amour byl ve svých letech pravidelně největším svalovcem v týmu. A bylo jedno kde zrovna hrál. Nenechte se zmást, nikdy to nebyl rváč, ale svalů měl tolik, že by je nedokázal vykreslit ani photoshop. Takže pochvala pro Nečase ohledně fyzičky ho musela potěšit, nicméně Brind´Amour byl nadšený hlavně z hráčova chování.

„Tenhle kemp není ani tolik o hokeji, chceme si hráče prohlédnout komplexně jako člověka. On už se nechová jako nováček, teď vstupuje na led a chová se přirozeně. Jako doma," všiml si.

Trenérova slova Nečas pak sám potvrdil, i když nebyl tak přímý. O Svěčnikovovi sice například český útočník řekl, že je na NHL připraven, u sebe byl opatrnější. Chtěl se vyhnout sebechvále. „Určitě jsem na tom lépe než před rokem a cílem je udělat první tým," vykládal.

U něj zůstal i vloni, ale zasáhl do jediného zápasu a vrátil se do Komety, kde byl plán dál hokejově růst. To se dařilo, Nečas hrál a bojoval, s klubem obhájil extraligový titul a objevil se také na mistrovství světa juniorů i dospělých, kde sesbíral pět bodů v sedmi zápasech. Ukázal, že hokej mezi velkými chlapy zvládne úplně v pohodě.

„Má za sebou vážně povedený rok. V téhle době je třeba hlavně rychlost a on ji má. Navíc je skutečně šikovný," řekl klubový šéf skautingu Tony MacDonald, jenž chválil také nárust hráčovy hmotnosti o pět kilogramů oproti předchozí sezoně.

Teď už jen všechno přenést na kluziště NHL.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Finále (neděle 15. července, 17:00)
Francie - Chorvatsko (ONLINE zde »)

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Výsledky semifinále MS:
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Výsledky čtvrtfinále MS:
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze