27. června 2018 • 14:52

Kličky, rychlost a přesná střelba. Zadina už válí na ledě v dresu Detroitu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
Fotbal na MS byl úplně jiný než na klubové úrovni. Naprosto chyběl presink, říkají Hřebík a Hašek Fotbal na MS byl úplně jiný než na klubové úrovni. Naprosto chyběl presink, říkají Hřebík a Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před týdnem neměl o své budoucnosti jasno, ale po sobotním draftu NHL šlo všechno rychle. Včera už si šestý hráč z poslední volby talentů Filip Zadina zabruslil mezi dalšími nadějnými mladíky Red Wings a nedá se říct, že by byl na ledě zrovna nenápadný. A fanoušci Ottawy a Montrealu, jejichž klub měl původně po českém hokejistovi na draftu sahnout, mohou jen kroutit hlavou.Mladíci Red Wings se sešli na development campu s plánem, že na led vyrazí až v úterý. Zadina si ale strašně přál bruslit už o den dříve a ještě si trochu protáhnout nohy. Takhle moc se těšil. Takhle moc ho nadchlo prostředí Little Caesar´s Areny, kde se skrývá také Balfour Training Center. Tam spolu s dalšími nadějemi včera trénoval.

Pohled na českého mladíka na ledě musel udělat šéfům Red Wings radost, přesně proto byl na jejich listině veden jako potenciální trojka draftu. Generální manažer Ken Holland nečekal, že na šestém místě bude k dispozici a dopředu dal vědět, že mu dá šanci se poprat o místo na soupisce pro nový ročník.

„Má fantastickou a rychlou střelu a je neskutečně hbitý a mrštný," řekl šéf hráčského vývoje Shawn Horcoff, který sám v NHL hrál šestnáct sezon. „Teď si ještě vezměte, že tu je první den, má jen vlastní brusle a jinak úplně novou výstroj," vypíchl Horcoff pro NHL.com.

Zadina, který oblékl bílý trikot s číslem 11 na zádech, pálil mezitím na bránu, kličkoval a sebevědomě zakončoval. Na takovou porci talentu nejsou u Red Wings zvyklí, díky mnoha úspěšným sezonám v řadě draftovali výše než z šesté pozice naposledy před 28 lety! Rodák z Pardubic má slušnou šanci, že hned na podzim do NHL nakoukne.

„Tohle je radost slyšet, ale abych to dokázal, musím na ledě ukázat všechny své nejlepší dovednosti. Pak je třeba přesědčit vedení, že jsem dobrý hráč a místo na soupisce si skutečně zasloužím," vysvětloval nejnovější klenot Red Wings.

PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL
1080p 720p 360p

Ten už krátce po draftu poslal pozdrav Montrealu a Ottawě, kteří volili na třetí a čtvrté pozici. Prý zasype jejich brány góly. Tohle se v Detroitu líbilo, byl to projev odhodlanosti a zdravého sebevědomí.

„To víte, určitě je trochu zklamaný, že asi nebyl zvolený výše. Ale je skvělé, že si věří a doufáme, že bude gólový. To přesně totiž potřebujeme," vysvětlil Horcoff.

Takhle vypadaly první momenty Filipa Zadiny v barvách Red Wings
Takhle vypadaly první momenty Filipa Zadiny v barvách Red Wings

Prvních pět míst draftu: Čím je Dahlin tak výjimečný? Zahraje si Tkachuk NHL?
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze