Iron Man Yandle! Přišel o 9 zubů, v další třetině se vrátil do hry | iSport.cz
Ondřej Kuchař
25. listopadu 2019 • 15:35

Iron Man Yandle! Přišel o 9 zubů, v další třetině se vrátil do hry

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V jiných sportech odstupují hráči ze hry kvůli křečím, či puchýřům. Ne však v hokeji. Další důkaz neuvěřitelné tvrdosti borců v tomto odvětví podal obránce Floridy Keith Yandle. V utkání s Carolinou přišel v první třetině po ráně pukem o 9 zubů! Druhou dvacetiminutovku vynechal, do třetí se však vrátil a duel dohrál! Další rekonvalescence? Žádná. O dvacet hodin později stál znovu na ledě. Dál tak trvá jeho série 821 zápasů bez vynechání.Nebyla to střela z kategorie nejtvrdších. Spíš pořádně smolný moment. Zatímco Keith Yandle směřoval k vlastní střídačce, trefil ho letící puk, který soupeř nahazoval do obranného pásma Panthers. Kotouč zasáhl ústa. Následky byly fatální. Devět předních zubů bylo venku.

Yandle okamžitě zahodil hokejku a rukavice. Zatímco mu z obličeje crčela krev, z pusy si postupně po cestě do kabiny vytahoval zuby. Měl jich plnou hrst. Další z ledu sebrali spoluhráči.

VIDEO: Yandle nešťastně přišel o zuby

Hrozivá scéna, kterou slabší povahy nemusely snést bez úhony, však měla nečekaný závěr. Zkušený 33letý obránce vynechal druhou třetinu, do té třetí se ale znovu vrátil na led. Na hlavě měl celoobličejový kryt, skrz něj mu na dres dál kapala krev. Dostal injekci proti bolesti a zápas dohrál. „Naprosto neuvěřitelné,“ žasli komentátoři, spoluhráči i soupeři. Pro běžného smrtelníka věc nepředstavitelná, nemyslitelná.

Po utkání (v sobotu v noci) zamířil na zubní chirurgii. V neděli odpoledne čekal Floridu další zápas. Doktoři Yandleovi start logicky nedoporučili, ten však ničeho nedbal a šel hrát. Od utkání s Carolinou uplynulo sotva dvacet hodin.

„Zaslouží ohromný kredit. I přes zranění odehrál dobrý zápas, škoda, že jsme duel výsledkově nezvládli,“ říkal po nedělní prohře s Buffalem 2:5 trenér Joel Quenneville. Yandle odehrál 24 minut, porážce však nezabránil.

Důvod, proč chtěl Yandle tak moc nastoupit? Nechtěl přijít o svou ohromnou sérii utkání bez jediné absence. Ta aktuálně čítá už 821 zápasů! Je nejdelší mezi aktivními hráči a celkově pátá nejdelší ve 103leté historii NHL. Poslední mač vynechal v březnu 2009, od té doby jede americký Iron Man bez pauzy.

Nejdelší série bez vynechání utkání:

1. Doug Jarvis - 964
2. Garry Unger - 914
3. Steve Larmer - 884
4. Andrew Cogliano - 830
5. Keith Yandle - 820

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud