Autor: ČTK, jab
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | David Pastrňák vyšel poosmé v sezoně naprázdno a s Bostonem doma podlehl Chicagu 3:4 v prodloužení. Vítězná série Bruins se tak zastavila na osmi utkáních. Pavel Francouz zastavil 39 puků vystřelených hráči Montrealu a Colorado zvítězilo 3:2. V českém souboji Petr Mrázek vs. Tomáš Hertl byl úspěšnější brankář Caroliny, který 28 zákroky a třemi chycenými nájezdy pomohl svému týmu k vítězství 3:2. Calgary porazilo Buffalo 4:3 i díky 26 zásahům Davida Ritticha.

Francouz inkasoval dvakrát na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy Montreal snížil z 0:3 na 2:3. Pak ale český gólman odolal tlaku soupeře a v 54. minutě vytáhl skvělý zákrok proti střele Artturiho Lehkonena. Finský útočník vypálil z pravého kruhu bez přípravy do odkryté branky, ale Francouz se stihl přesunout a fantasticky zasáhl rukojetí hokejky.

"Snažil jsem se pokrýt co nejvíce místa a puk mě trefil," řekl Francouz, který v závěrečné třetině chytil 16 střel. "Byli jsme pod tlakem, ale celý zápas jsme hráli v obraně dobře. Kluci blokovali střely, dodržovali plán a zbytečně neriskovali. Doufám, že budeme takhle pokračovat," dodal.

Francouz si vylepšil bilanci na šest výher a dvě prohry, s úspěšností zásahů 92,7 procenta mu patří v lize deváté místo. "Víme, jak dobrý je. Zbytek ligy si to neuvědomuje. Věříme mu. Samozřejmě se ale snažíme gólmanům co nejvíce pomoct," řekl kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

Carolina dvakrát vedla, San Jose vždy vyrovnalo. Mrázek neměl na první gól nárok, Marcus Sörensen zakončoval po pěkné přihrávce Joe Thorntona do prázdné branky. U druhé trefy ho překonal Logan Couture ve 40. minutě střelou zpoza pravého kruhu. Další branka už nepadla a došlo na rozstřel, který rozhodl Andrej Svečnikov.

Rittich začal smolně, odrazem od spoluhráčovy brusle mu prošel ve čtvrté minutě puk mezi betony. Calgary v dalším průběhu otočilo na 4:1. Buffalo zápas zdramatizovalo trefami v 58. a 60. minutě, ale ve zbývajících 47 sekundách už nevyrovnalo. Český gólman si tak připsal třináctou výhru v sezoně, víc jich mají jen Connor Hellebuyck a Braden Holtby. Vítězný gól dal Milan Lucic, který se trefil poprvé v sezoně.

V devíti utkáních čtvrtečního programu NHL bodoval z českých hráčů jen Jakub Voráček. Kladenský odchovanec asistoval u jediné branky Philadelphie, která prohrála s Arizonou 1:3. Boston podlehl doma Chicagu 3:4 v prodloužení, v průběhu třetí třetiny už ale prohrával 0:3. Vítěznému gólu předcházel sporný zákrok na Davida Pastrňáka, po kterém se do úniku dostal Jonathan Toews a rozhodl.

"Myslím si, že to byl faul," řekl Pastrňák. Vyzdvihl ale hru třetí a čtvrté formace, které vedou Par Linholm a Sean Kuraly. "Jejich lajny hrály neuvěřitelně, úžasně nás vrátily do zápasu. Škoda, že jsme to nedotáhli," litoval nejlepší ligový střelec, který vyšel poosmé v sezoně naprázdno.

Obránce Libor Hájek utrpěl zranění kolena a odstoupil už v první třetině z utkání, v kterém New York Rangers vyhráli 3:2 v Columbusu. Kouč Dave Quinn neměl po zápase bližší informace o zdravotním stavu českého beka. Vítězný gól dal Arťom Panarin, který na jaře působil právě v Columbusu.

Hosté: 18:14. Carpenter, 18:51. D. Strome, 40:17. DeBrincat, 60:54. J. Toews

Domácí: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk – DeBrusk, Krejčí, Pastrňák – Marchand, Coyle, Heinen – Bjork, Kuraly, Wagner – Nordström, P. Lindholm, Backes.

Hosté: Lehner (Crawford) – Gilbert, C. Murphy, de Haan, Seabrook, E. Gustafsson, Koekkoek – Saad, J. Toews, A. Nylander – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Z. Smith, Dach, Wedin – D. Kubalík, Carpenter, Kämpf.

O'Halloran, Lee – Amell, Barton

TD Garden, Boston

Domácí: 37:42. Gallagher, 41:23. Cousins

Hosté: 06:13. Graves, 12:57. Landeskog, 28:06. Calvert

Domácí: Primeau (Price) – Chiarot, S. Weber (C), Kulak, Petry (A), O. Leskinen, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Cousins, Domi, Suzuki – Lehkonen, Kotkaniemi, Armia – Peca, N. Thompson, Weal.

Hosté: Francouz (Grubauer) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Donskoi, Tynan, Compher – Ničuškin, Bellemare (A), Calvert – Burakovsky, Jost, Nieto.

StLaurent, Chmielewski – Murray, Flemington

Bell Centre, Montreal

Domácí: 01:52. Černák, 15:57. Sergačjov, 38:47. Hedman, 44:00. Killorn

Hosté: 09:33. J. Eriksson Ek, 10:46. Zucker, 11:14. Soucy, 39:23. V. Rask, 44:08. Zuccarello

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Rutta, Sergačjov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, T. Johnson – Gourde, Paquette, Maroon – Joseph, Killorn.

Hosté: Stalock (Kähkönen) – Dumba, Suter (A), Brodin, Soucy, Hunt, Seeler – Zuccarello, E. Staal (A), Zucker – Fiala, Kunin, Parise (A) – Hartman, J. Eriksson Ek, Greenway – Donato, V. Rask, M. Foligno.

Rooney, Dwyer – Murphy, Driscoll

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 24:26. Clutterbuck, 43:56. B. Nelson, 63:20. Pulock

Hosté: 35:27. Tuch, 55:28. Marchessault

Domácí: Varlamov (Greiss) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Barzal, Jo. Bailey, Johnston – Lee, Brassard, Eberle – Komarov, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Hosté: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Merrill, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Carrier, Glass, Tuch – Nosek, Stephenson, Reaves.

Barclays Center, New York

Domácí: 55:17. Niskanen

Hosté: 02:25. Kessel, 52:57. Garland, 58:58. Kessel

Domácí: Elliott (Hart) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Gostisbehere, P. Myers, Hägg – Giroux (C), Frost, Konecny – Lindblom, Couturier (A), Voráček (A) – Laughton, K. Hayes, Farabee – J. van Riemsdyk, Pitlick. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Hosté: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson (C), Demers, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Ljubuškin – Garland, Dvorak, Schmaltz – Crouse, Söderberg, Kessel (A) – Keller, Stepan (A), Hinostroza – Grabner, Richardson, Fischer. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Jon McIsaac, Kyle Rehman. Čároví: Derek Nansen, Brandon Gawryletz

Wells Fargo Center, Philadelphia

17440 diváků

Domácí: 00:50. Svečnikov, 30:12. Gardiner, . Svečnikov

Hosté: 07:16. Sörensen, 39:42. Couture

Domácí: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, H. Fleury, Gardiner – Svečnikov, J. Staal (C), Foegele – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, Wallmark, Martinook (A) – B. McGinn, C. Bishop, Gibbons.

Hosté: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, R. Šimek, Burns (A), Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture (C), Goodrow – Meier, Hertl (A), Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Peel, Sutherland – Racicot, Pancich

PNC Arena, Raleigh

14.275 diváků

Domácí: 12:43. Atkinson, 43:33. S. Jones

Hosté: 19:52. Lemieux, 25:46. Trouba, 35:32. Panarin

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Kukan, D. Savard, R. Murray, Peeke, Gavrikov – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Atkinson (A), Texier, N. Foligno (C) – Bemström, Dubois, Milano – J. Anderson, Wennberg, Riley Nash.

Hosté: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, Fox, R. Lindgren, DeAngelo, Hájek – Kakko, Zibanejad (A), Lemieux – Kreider (A), R. Strome, Panarin – Bučněvič, Chytil, Fast (A) – Br. Smith, B. Howden, Nieves.

Hanson, Lambert – Gibbons, Kovachik

Nationwide Arena, Columbus

15 785 diváků

Domácí: 18:27. Ja. Benn, 29:25. Gurjanov, 62:02. Pavelski

Hosté: 41:38. Wheeler, 59:15. Scheifele

Domácí: Bishop (Chudobin) – Lindell, Heiskanen, Sekera, J. Klingberg, Oleksiak, R. Polák – Ja. Benn, Dowling, Seguin – Janmark, Hintz, Pavelski – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Dickinson, Perry.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Beaulieu – Connor, Scheifele, Laine – Ehlers, Wheeler, Roslovic – Copp, Lowry, Perreault – Luoto, Gustafsson, L. Shaw.

American Airlines Center, Dallas

Domácí: 16:42. J. Gaudreau, 31:18. Rieder, 35:02. Monahan, 43:58. Lucic

Hosté: 03:29. S. Reinhart, 57:16. McCabe, 59:13. Eichel

Domácí: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rieder, Jankowski, Frolík.

Hosté: Ullmark (C. Hutton) – Montour, Ristolainen, Scandella, Jokiharju, C. Miller, Bogosian, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Jo. Larsson, Sheary – Vesey, Ma. Johansson, Mittelstadt – Girgensons, Asplund.

4. Dallas 30 16 3 11 79:75 35
5. Minnesota 29 14 4 11 88:92 32
6. Nashville 27 12 5 10 89:88 29
7. Chicago 28 11 5 12 78:88 27