NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Buffalo - 6. prosince 2019   03:00

Calgary
Calgary
16:42' J. Gaudreau (Monahan, Tkachuk) • 31:18' Rieder (D. Ryan) • 35:02' Monahan (Backlund, R. Andersson) • 43:58' Lucic (D. Ryan, Dubé)
4:3
(1:1, 2:0, 1:2)
Buffalo
Buffalo
03:29' S. Reinhart  (Ristolainen, Olofsson) • 57:16' McCabe  (Olofsson) • 59:13' Eichel  (Montour, Ma. Johansson)
Calgary
Kozari, Anderson – Mach, Murchison
Scotiabank Saddledome, Calgary
18 085 diváků
Buffalo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Buffalo Sabres: 29.
Je konec, domácí v dramatickém závěru ubránili vedení a připisují si důležitou výhru. Je s podivem, jak se v pohodě hrající Calgary dostalo samo v závěru zápasu do nepříjemného tlaku, kdy se domácí pokusili již zápas jen v pohodě dohrát. Buffalo zhruba od 55. minuty převzalo aktivitu a následkem toho byly dva góly hostů, které ještě řádně zdramatizovaly zápas. Na víc již hosté ale nedosáhli, vyrovnat nedokázali a potom, co předvedli v celém zápase, odjíždí zaslouženě bez bodového zisku.
59:46'
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Davida Ritticha.
59:30'
Branka Buffala samozřejmě opět prázdná, hosté tedy znovu šesti, tentokrát již proti pěti bránícím hráčům Calgary.
59:13'
Oddechový čas pro domácí.
59:13'
Sabres právě vstřelili branku!
No vida, je to již pouze o gól! Hosté využívají přesilovou hru poté, co JACK EICHEL, střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, pohotovou střelou švihem, prostřeluje Davida Ritticha, který následně jen vztekle praštil holí o led. Asistence: Brandon Montour a Marcus Johansson.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, domácí dostávají puk ze třetiny.
58:40'
Hosté samozřejmě v šesti, takže je to přesilová hra šesti proti čtyřem.
58:32'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., podrážení).
58:30'
David Rittich (Calgary) si připisuje druhý důležitý zákrok při power play soupeře.
57:20'
Hosté to zkouší v šesti, branka Buffala je prázdná.
57:16'
Tak přece jenom ještě možná drama poté, co JAKE MCCABE, trochu se štěstím, opět tam byl nějaký odraz, prostřeluje přesouvajícího se Davida Ritticha střelou z levé strany. Asistence: Victor Olofsson.
56:20'
Casey Mittelstadt (Buffalo) ustál souboj s bránícím Giordanem, pak ale nedokázal přihrát a puk získává soupeř.
55:41'
Zach Bogosian (Buffalo) nahazuje kotouč na branku Flames, ale tu přestřeluje.
55:16'
Poslední pětiminutovka třetí třetiny a pravděpodobně i celého zápasu, Buffalo je směrem dopředu hodně marné.
54:31'
Matthew Tkachuk (Calgary) netrefuje z levé strany branku, domácí ale ještě udrželi útočné pásmo.
54:20'
Calgary s pukem ve středním pásmu, domácí formují další útočnou akci.
53:40'
Chaotická rozehrávka Buffala, domácích je plný led a hosté se těžko dostávají z vlastní třetiny.
53:18'
Tobias Rieder (Calgary) v šanci, při přihrávce zpoza branky vypálil z voleje, z prostoru mezi kruhy, ale Ullmark vyrazil. Pak se ještě Rieder dostal k odraženému puku, ale branku přestřelil.
52:37'
Jimmy Vesey (Buffalo) vystihl přihrávku Lucice a šel do brejku, z pravé strany chtěl přihrát spoluhráči, při přečíslení dva na jednoho, ale přihrávku totálně pokazil.
52:03'
Jeff Skinner (Buffalo) jde sám proti trojici bránících hráčů, neuspěl a přišel o puk.
50:58'
Elias Lindholm (Calgary) v šanci, vystřelil z mezikruží, ale střelu tečoval bránící hráč nad branku.
50:30'
Linus Ullmark (Buffalo) podržel puk pod svou lapačkou před dotírajícím Lindholmem a přerušil hru.
50:03'
49:45'
Závěr přesilové hry a Calgary se drží v útočném pásmu.
49:10'
Linus Ullmark (Buffalo) klečel na brankovišti, důležité ale je, že dokázal vytěsnit střelu Monahana.
48:55'
Zatím to ale ani v podání Calgary není žádná hitparáda.
48:25'
Calgary v útočném pásmu, domácí mohou soupeři v praxi předvést, jak by měly vypadat přesilové hry.
48:03'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jimmy Vesey – 2 min., držení).
47:40'
V sedmi přesilových hrách vystřelili hosté na branku Davida Ritticha všehovšudy třikrát...
47:10'
Další totálně nezvládnutá přesilová hra Buffala, hosté vystřelili jedinou střelu, a to měli k dispozici i přesilovou hru pět na tři!
46:21'
Calgary je již ve čtyřech, Oliver Kylington se vrací na led.
46:12'
Mark Giordano (Calgary) odpaluje kotouč ze třetiny, to nejhorší tak mají domácí za sebou.
45:52'
Buffalo v útočném pásmu, domácí se zatím statečně a úspěšně brání ve třech.
45:24'
Oddechový čas pro hosty.
45:24'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., vysoká hůl).
44:21'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., krosček).
43:58'
Calgary právě vstřelilo branku!
Další parádní kombinace domácích, kdy zakončující MILAN LUCIC posílá puk do prázdné branky a znovu k tomu stačilo vyměnit si puk s přihrávajícím hráčem, kterým byl tentokrát Derek Ryan. Asistence: Derek Ryan a Dillon Dubé.
43:27'
Na druhé straně musí David Rittich (Calgary) udržet pravý beton u své tyčky, před dotírajícím Skinnerem.
43:12'
Puk končí u Ullmarka v lapačce, hra přerušena.
41:31'
Domácí ale zabojovali a Lucic a poté i Rasmus Andersson se dostali ke střele, Linus Ullmark (Buffalo) přerušuje hru.
41:08'
Noah Hanifin (Calgary) nepřesně rozehrává a v podstatě jen předává puk soupeři.
40:37'
Vhazování po pravici Davida Ritticha, úspěšnější domácí, kteří tak dostávají puk ze třetiny.
40:17'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:59.
Je to tak, Buffalo v přesilových hrách ukazuje, jak moc se mu nedaří a ten zmar je při hře v početní převaze více znatelný... Útočného zmaru soupeře dokázali domácí dokonale využít v této třetině, v níž nasázeli Buffalu dva góly a odskočili, zaslouženě, na dvoubrankový rozdíl.
40:00'
39:40'
Už to vypadá, že se domácí v závěru druhé třetiny ubrání.
39:18'
Buffalo je zpět v útočném pásmu, ale je to souboj u mantinelu, který hosté prohrávají.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Střela Eichela, který opět střílel z levé strany, David Rittich vyráží a domácí poté dostávají puk ze třetiny.
38:25'
Hosté dnes odehráli tři přesilové hry, v nichž pouze dvakrát vystřelili... uvidíme, jak to bude při té čtvrté.
38:17'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., nedovolené bránění).
37:40'
Ale Buffalo je zpět v útočném pásmu, Jack Eichel s pukem na levé straně, pálí z kruhu pro vhazování, ale branku Flames přestřeluje.
37:11'
David Rittich (Calgary) si připsal důležité dva zákroky, po tom druhém odehrál puk ze třetiny Flames bránící Frolík.
36:07'
Zakázané uvolnění Calgary, hra se tak vrátí před Davida Ritticha.
35:02'
To na druhé straně se domácí trefují a dokonce i skórují poté, co SEAN MONAHAN zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, přihrál Backlundovi, ten naznačil, ale pak vrátil Monahanovi, který z pravé strany překonal přesouvajícího se Ullmarka. Asistence: Mikael Backlund a Rasmus Andersson.
34:38'
Jimmy Vesey (Buffalo) pálí z otočky, ale branku Calgary netrefuje, hned poté získávají puk domácí.
34:09'
Hosté pouze odpalují kotouč na zakázané uvolnění.
33:55'
Rasmus Andersson (Calgary) zastavuje puk na útočné modré a vrací ho do rohu.
33:26'
Brandon Montour (Buffalo) zavezl puk do útočného pásma.
32:50'
Buffalo nevytěžilo z přesilové hry vůbec nic, naopak inkasovalo, to je hodně těžký úder pro hostující tým.
32:32'
32:15'
Domácí ale nesmí zapomínat, že se musí bránit v oslabení... Buffalo v útočném pásmu.
31:18'
Bodu číslo 400 se TOBIAS RIEDER dočkal gólem při vlastním oslabení, kdy David Rittich dobře odehrál puk od vlastní branky, na modré ho vybojoval Ryan, který ho také posunul na najíždějícího Riedera a ten dokázal překonal Ullmarka střelou mezi betony. Asistence: Derek Ryan.
30:55'
Buffalo rozehrává z vlastní třetiny, přesilová hra by mohla hostům pomoci otupit tlak soupeře.
30:32'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Johnny Gaudreau – 2 min., hákování).
30:00'
Jsme přesně v polovině utkání, v němž mají, zejména v dosavadním průběhu druhé třetiny, domácí velkou převahu, kterou ale zatím nedokázali zúročit ve vedoucí gól.
29:39'
Mikael Backlund (Calgary) trefuje z pravé strany tyčku!
28:24'
Buffalo pouze vyhazuje kotouč ze třetiny a hosté jsou v tuto chvíli rádi, že stihnou alespoň vystřídat.
27:34'
Mark Jankowski (Calgary) netrefuje od modré branku Sabres.
27:06'
Calgary v útočném pásmu, ale Rasmus Ristolainen (Buffalo) odvedl dobrou práci a získal puk.
25:55'
Také Linus Ullmark (Buffalo) předvedl hned několik dobrých zákroků.
25:05'
Na druhé straně předvedl skvělý zákrok David Rittich (Calgary), po střele Scandelly.
24:35'
Calgary v útočném pásmu, Sean Monahan volí místo střely od modré ještě přihrávku, pak ale domácí přichází o puk.
23:25'
Victor Olofsson (Buffalo) zavezl puk do útočného pásma, tam ale neměl komu přihrát, Eichel byl dobře bráněn.
22:50'
Michael Frolík (Calgary) vybojoval puk u pravého mantinelu a poté si to namířil před branku Sabres, Ullmarka ale nepřekonal.
21:35'
Zatím je to opatrný vstup do druhé třetiny, v podání obou mužstev.
21:10'
Brandon Montour (Buffalo) nahazuje puk do útočného pásma.
20:35'
Puk míří za branku Calgary, kde ale hraje Andrew Mangiapane (Calgary).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:06.
Je konec první třetiny, do které lépe vstoupili hosté, minimálně tím, že vstřelili ze své vůbec první povedenější útočné akce gól. Pro českého gólmana v brance Flames ne moc dobrý vstup do zápasu, byť na inkasovaném gólu nenese příliš viny. Nicméně Calgary bylo přece jenom o něco lepší, rozlet domácích ale brzdily oslabení. Domácí se dočkali vyrovnání až závěru třetiny, kdy se v 17. minutě fantastickou střelou z levé strany prosadil Gaudreau.
20:00'
19:23'
Linus Ullmark (Buffalo) máchl lapačkou a ukryl v ní puk, po střele Giordana, hra přerušena.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:11'
Calgary rozehrává zpoza vlastní branky, domácí ale nedošli dál, než do středního pásma.
17:20'
Na druhé straně je Victor Olofsson (Buffalo) sám před Rittichem, kterého ale nedokázal prostřelit, puk se převalil za branku Flames.
16:42'
Linus Ullmark (Buffalo) předvedl dobrý zákrok proti střele Monahana, následně ale nedokázal zareagovat na skvělou střelu JOHNNY GAUDREAUA, který zápěstím vyslal neskutečnou dělovku, navíc přesně pod víko, to se nedalo chytat. Asistence: Sean Monahan a Matthew Tkachuk.
16:27'
Puk ve třetině Sabres.
16:00'
Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Calgary.
15:40'
Až nyní hosté dostali puk ze třetiny, Rasmus Ristolainen ho zavezl do třetiny Calgary.
15:20'
Calgary v útočném pásmu, při hře ve čtyřech na obou stranách.
14:58'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., vysoká hůl).
14:42'
Domácí šli do brejku, Mark Giordano předložil puk před branku Ryanovi, ten ale přihrávku minul.
14:23'
Přesilová hra Buffalo pět na tři končí, Frolík se vrací na led.
14:00'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., vysoká hůl).
13:13'
Tobias Rieder (Calgary) odehrál puk do třetiny Sabres a domácí mohou prostřídat.
12:42'
Buffalo od úvodních vteřin v útočném pásmu, až do dobrého zásahu bránícího Giordana, po němž puk míří ze třetiny Flames.
12:23'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., sekání).
11:56'
Calgary nyní zhruba minutu svíralo soupeře v jeho třetině, gól z toho ale není.
11:29'
Elias Lindholm (Calgary) přestřeluje branku Sabres, z celkem velmi dobré pozice.
10:20'
TJ Brodie (Calgary) pálí od modré, z pravé strany, Linus Ullmark (Buffalo) vyráží jeho střelu.
09:27'
Jeff Skinner (Buffalo) ze středního pásma nahazuje puk na branku Calgary, David Rittich sráží puk vedle branky.
09:01'
Victor Olofsson (Buffalo) to nyní zkouší od modré, ale střelu zablokoval bránící Michael Frolík.
08:45'
Buffalo stále v útočném pásmu, hosté se ale zatím nedostávají ke střelám.
08:16'
Puk za brankou Davida Ritticha, Jack Eichel (Buffalo) se ho snaží vybojovat.
07:50'
Vhazování ve střední třetině, úspěšnější domácí.
07:16'
Brandon Montour (Buffalo) se nedostal ke střele z pravé strany, puk následně opouští třetinu domácích.
06:54'
06:20'
Zatím je to velmi dobře odehrané oslabení, v podání Calgary.
05:35'
Travis Hamonic (Calgary) opět v akci, tentokrát v úniku po levé straně, který zakončil střelou na levý beton Ullmarka, ten jeho střelu vyráží.
05:07'
Travis Hamonic (Calgary) odpaluje kotouč z vlastní třetiny.
04:54'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:20'
Milan Lucic (Calgary) pokazil v útočném pásmu přihrávku, puk míří do středního pásma.
03:56'
Buffalo se dostalo do vedení prakticky z první pořádné útočné akce... vhazování po pravici Ritticha, úspěšnější domácí.
03:29'
Hosté jdou do vedení poté, co Ristolainen jen nahodil puk od modré a před Rittichem dokázal tečovat ve vzduchu SAM REINHART, na což již David Rittich nedokázal zareagovat a puk mu prošel mezi betony do branky. Asistence: Rasmus Ristolainen a Victor Olofsson.
03:15'
Jack Eichel (Buffalo) vystihl rozehrávku Calgary a díky tomu se také Buffalo dostává do útočného pásma.
02:40'
Michael Frolík (Calgary) na ledě, rozehrává od své branky.
02:20'
Johnny Gaudreau (Calgary) chtěl pláchnout dvojici obránců Sabres, ale puk převzal později a byl mu odpískán ofsajd.
01:49'
Rasmus Andersson (Calgary) a poté i Oliver Kylington to zkouší od modré, ani jeden však branku netrefují.
01:32'
Milan Lucic (Calgary) zabojoval o puk v útočném pásmu a je úspěšný.
00:21'
David Rittich (Calgary) odehrál puk od vlastní branky, jeho spoluhráči ho zavezli do třetiny Sabres.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rieder, Jankowski, Frolík.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Montour, Ristolainen, Scandella, Jokiharju, C. Miller, Bogosian, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Jo. Larsson, Sheary – Vesey, Ma. Johansson, Mittelstadt – Girgensons, Asplund.

Rozhodčí: Kozari, Anderson – Mach, Murchison.
BUFFALO SABRES
Buffalo je na tom v tabulce Východní konference o něco lépe, na svém kontě má o bod více, než Calgary a to mu aktuálně stačí k osmé příčce. Kolem osmého místa je to ale nesmírně vyrovnané i ve Východní divizi, takže boj o play off bude ještě nesmírně tvrdý. Jestliže se Calgary nepovedla druhá půlka listopadu, Buffalu pak nevyšel celý listopad... od 2. listopadu prohrálo z patnácti zápasů hned jedenáct a i v součtu s dvě prosincovými duely si připsal pouze čtyři výhry.
CALGARY FLAMES
Po doslova strašidelné druhé půlce měsíce listopadu, kdy Calgary prohrálo šest zápasů v řadě v období od 10. 11. do 22. 11., přišlo v posledních zápasech přece jenom zlepšení a z dalších čtyř kol dokázalo Calgary vytěžit hned tří výhry a jednu prohru v prodloužení. V tabulce Západní konference, navíc nesmírně vyrovnané, se tak Calgary znovu přihlásilo o boj o play off, na které nyní z jedenáctého místa ztrácejí Plameny dva body.
Vítejte u dnešního online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž CALGARY FLAMES přivítá na svém stadionu BUFFALO SABRES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.