NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : San Jose - 6. prosince 2019   01:10

Carolina
Carolina
00:50' Svečnikov (Foegele, J. Staal) • 30:12' Gardiner (Foegele, Svečnikov) • ' Svečnikov
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

San Jose
San Jose
07:16' Sörensen  (J. Thornton, Labanc) • 39:42' Couture  (E. Karlsson, Dillon)
Carolina
Peel, Sutherland – Racicot, Pancich
PNC Arena, Raleigh
14.275 diváků
San Jose

Ode mne to je z tohoto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek páteční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL na počtenou.

Hity 21 – 20
Máme tu konec dnešního velice kvalitního utkání, které nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Do utkání vkročili lépe domácí, když již v první minutě překonal bekhendovou střelou Della ANDREJ SVEČNIKOV. Za hosty se podařilo vyrovnat střelou do prázdné branky MARCUSI SÖRENSENOVI. Domácím vrátil zpět vední v zápase JAKE GARDINER, který po výborně kombinaci s Voegelem zakončoval z mezikruží za bezmocného Della. Sharks se podařilo vyrovnat ještě do konce druhé části, když přesnou střelou od modré překonal Mrázka LOGAN COUTURE. Třetí třetina ani následné prodloužení nám již branku nepřineslo a proto museli rozhodnout samostatné nájezdy ve kterých jediných střelcem byl ANDREJ SVEČNIKOV, který střelou o tyč překonal Della. Carolina si tak do tabulky připsala dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je ANDREJ SVEČNIKOV, který jako jediný uspěl v nájezdech, když střelou o tyč překonal Della.
Couture proti Mrázkovi nic nevymyslel a Canes se tak mohou radovat.
ANDREJ SVEČNIKOV střelou o tyč překonává Della.
Erik Karlsson střelou prověřil vyrážečku Mrázka.
Niederreiter vypálil pouze do lapačky Della.
Labanc orazítkoval tyčku z vnější strany.
Dougie Hamilton střelou z pravé strany přestřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo i když jsme v něj viděli množství šancí na obou stranách, ale oba brankáři se v prodloužení vytáhli.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:23'
Rána Teräväinena skončila na vyrážečce Della.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:25'
Rána Hamiltona z pravého kruhu zamířila do vyrážečky Della.
63:01'
Icing Caroliny.
62:53'
Rána Erika Karlssona zamířila přesně do postoje Mrázka.
62:32'
Erik Karlsson předložil puk do jízdy pro Coutura a toho opět výborně vychytal Mrázek.
62:10'
Oddechový čas pro domácí.
62:04'
Dell výborně vychytal Aha, který vypálil z levého kruhu.
61:41'
Hertl s Labancem v útočném pásmu nic nevymysleli.
60:50'
Dělovka Hamiltona skončila na tyči.
60:30'
Na druhé straně neuspěl sám před Mrázkem Couture.
60:17'
Rána Teräväinena z levého kruhu a výborný zákrok Della.
60:01'
Buly pro Canes.
60:01'
Základní hrací doba nerozhodla a proto musíme jít do prodloužení.
60:00'
59:54'
Icing Canes.
59:40'
Hertl v klinči před Mrázkem nedostal puk za svého "krajana".
59:16'
Rána Hamiltona z pravé strany nadělala Dellovi velké problémy.
58:38'
Rána Goodrowa z otočky vyprášila betony Mrázka.
58:26'
Meier to vyzkoušel z velkého úhlu a z otočky a Mrázek si musel pohlídat přední tyč.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:40'
Rána Erika Karlssona od modré zamířila na tělo Mrázka, který puk srazil do rohu.
57:36'
Poslední komerční přestávka v tomto utkání.
57:08'
Burns přidržel ve středním pásmu Teräväinena, rozhodčí zůstávají v klidu, fanoušci však pískají.
56:18'
Dělovka Slavina od pravého mantinelu byla hodně nepřesná.
55:48'
Mrázek si pohlídal odražený puk od zadního mantinelu a touš raději před Meierem přidržel v lapačce.
55:14'
Mrázkův zákrok betonem proti střele od pravého mantinelu.
55:06'
Opět šarvátka u branky Mrázka. Následuje komerční přestávka.
54:39'
Rána Hamiltona od modré prošla až na Della, který musel vyrážet betony.
54:13'
Aho nyní výborně zabojoval u své branky a připravil o puk Ferrara.
53:38'
Sörensen si vybruslil z rohu před Mrázka, zakončit ovšem nedokázal.
53:00'
Hertlova formace nyní v útočném pásmu nic nevymyslela.
52:03'
Žraloci se nyní osvobozují pouze za cenu odevzdání puku do středního pásma a vypadá to, že Canes mají do závěru utkání více sil.
51:17'
Rána Ferrara od modré, Mrázek zasáhl příložníkem.
50:43'
Slavin našel na útočné modré Bishopa tomu se puk dostal mezi nohy a tak volil raději přihrávku zpět do obranného pásma.
50:19'
49:47'
Dell se nyní vytáhl zákrokem ramenem proti střele Wallmarka z pravého kruhu.
49:46'
Šimek posílá puk až na Mrázka.
49:26'
Přesilová hra se domácím vůbec nedaří nemohou se dostat vůbec do středního pásma.
48:58'
Další hostující vyhození puku.
48:36'
San Jose vyhazuje až na Mrázka.
48:19'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Erik Karlsson – 2 min., podrážení).
47:35'
Domácí si zahrají přesilovou hru.
47:18'
Rána Burnse z pravé strany skončila na vyrážečce Mrázka.
46:47'
Puk v hledišti.
46:32'
Komerční přestávka.
46:16'
46:12'
Meier ani po něm Thornton výborně chytajícího Mrázka nepřekonali.
45:23'
Aho posílá puk až za branku Aarona Della.
44:59'
Domácí vyhazují v poklidu na Della.
44:30'
Rána Labanca od modré byla zablokovaná do rohu.
44:16'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Andrej Svečnikov.
43:53'
Meier přihrávkou před branku nenašel Hertla.
43:16'
Domácím vázne kombinace a nedaří se jim přechod do útočné třetiny.
42:40'
Aho objel tři protihráče, ale na toho čtvrtého kterým byl Erik Karlsson na něm již ztroskotal.
42:09'
Domácí mačkají hosty v jejich pásmu, Dell je však bez práce.
41:20'
Rána Staala od modré těsně minula levou tyč.
40:57'
Mrázek nyní pomohl s rozehrávkou svému týmu.
40:39'
Opět tu máme menší strkanici za brankou Mrázka.

Hity 12 – 10
Ve druhé třetině jako v té první jsme viděli po jedné brance na obou stranách. V polovině utkání vrátil domácím vedení zpět výbornou souhrou s Foegelem JAKE GARDINER. Za hosty srovnal pár sekund před koncem třetiny střelou od modré LOGAN COUTURE. Za zmínku ještě stojí "boxerská" vložka od Thorntona, která poslal k zemi Petra Mrázka, ale od rozhodčích byla ohodnocena pouze dvěmi minutami za hrubost.
40:00'
39:42'
San Jose právě vstřelilo branku!
Máme opět srovnáno. Erik Karlsson našel přesně z levého kruhu na modré čáře LOGANA COUTURA, který svojí přesnou střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Erik Karlsson, Brenden Dillon.
39:06'
Vlasicova rána od modré nadělala Mrázkovi starosti.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Rána Foegela z pravé strany zamířila přesně do náruče Della.
38:26'
38:00'
Zakázané uvolnění také na straně Caroliny.
37:44'
Icing Sharks.
37:25'
Nahození od modré v podání Hamiltona Dell vyrazil tělem do rohu.
36:51'
Nahození ze středního pásma si Mrázek pohlídal.
35:58'
Burns byl již z pukem ve středním pásmu, proto musí hosté vyklidit to útočné, aby se nepískal ofsajd.
35:42'
Mrázek se nyní výborně roztáhl na brankové čáře a Tomáš Hertl přes jeho levý beton neprocpal puk do sítě. Následuje komerční přestávka.
35:23'
Zakázané uvolnění Canes.
35:02'
Jordan Staal z otočky přestřelil branku.
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Petr Mrázek – 2 min., sekání. Odpyká Warren Foegele).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Thornton – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
32:50'
Za brankou Mrázka se strhla mela, protože Mrázek byl při zákroku ještě seknut Thorntonem a následně dostal od hostujícího veterána pěstí a domácí brankář bude muset na vyšetření.
32:19'
Burns útočné pásmo neudržel a Sharks se musejí vracet zpět do obrany.
31:40'
Niederreiter vypálil z levého kruhu, jeho střela byla nakonec zblokovaná do ochranné sítě.
31:07'
30:43'
30:12'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes si berou vedení zpět. Svečnikov rozjel rychlou akci domácích. Gardiner našel na levém kruhu Foegela, ten ještě nakonec vrátil puk na kruhy přesně opět na JAKEA GARDINERA, který překonal bezmocného Della. Asistence: Warren Foegele, Andrej Svečnikov.
30:00'
Ferraro nahazuje do útočného pásma a střídá.
29:30'
29:06'
Oba týmy střídají puk má za svojí brankou Erik Karlsson.
28:31'
Couture dostával přihrávku na levou stranu, ale pas byl příliš dlouhý na to, aby dokázal zakončit.
27:46'
Ránu Gregora od levého mantinelu si Mrázek pohlídal a vyráží jí příložníkem.
27:26'
Rána Dillona od modré na Mrázka ani neprošla.
27:04'
Rána Svečnikova z levého kruhu byla zablokovaná do ochranné sítě.
26:28'
Thornton výborně napadal a vypíchl puk Fleurymu, k zakončení se dostal Sörensen, Mrázek nyní výborně zakročil a poté zlikvidoval také střelu Erika Karlssona od modré. Následuje komerční přestávka.
25:44'
25:06'
Hosté opět v klidu vyhazují.
24:36'
Hosté vyváží puk do bezpečí.
24:13'
Rána Hamiltona od modré zaduněla o betony Della.
23:58'
Hosté v klidu vyhazují až na Mrázka.
23:44'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., sekání).
23:07'
Rána Svečnikova z mezikruží minula o kousek branku.
22:29'
Hamilton posílá puk za branku Della, ale u puku jsou dříve hosté.
21:53'
Domácí zahráli vysokou holí a hra je proto přerušena.
21:16'
Hertl zadovkou nikoho nenašel a dopředu můžou domácí.
20:46'
Rána Pesceho z pravého kruhu trefila tyčku.

Hity 6 – 2
V první třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Skóre již v první minutě otevřel domácí ANDREJ SVEČNIKOV, který zužitkoval napadání Foegela v rohu hřiště a bekhendem překonal Della. Za hosty vyrovnal díky výborné práci Thorntona MARCUS SÖRENSEN, který dostal od "Jumbo Joea" přihrávku před prázdnou branku a pohodlně skóroval.
20:00'
19:18'
Přihrávka rukou na straně Sharks.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:23'
Dougie Hamilton si sjel mezi kruhy, svojí bekhendovou střelou Della nepřekonal. Následuje komerční přestávka.
18:00'
Oba týmy střídají na puku jsou hosté.
17:17'
Bishop nedokázal najít mezi kruhy Gibbonse, protože výborně se vrátil Marleau a puk zablokoval.
16:49'
16:14'
Martinookovo nahození od modré zastavil nešťastně domácí blokující hráč.
15:34'
Labanc byl výborně rozjetý, ale v poslední moment zasáhl Gardiner a puk vypíchl.
14:46'
Šimek se po pravé straně neprodral až ke střele proti dvojici protihráčů.
14:05'
Hosté v útočném pásmu honí puk po mantinelech, proto může být Mrázek zatím v klidu.
13:36'
13:02'
Sharks nyní zahušťují střední pásmo a domácí tak musejí nahazovat puky do útočné třetiny.
12:27'
Icing San Jose.
11:38'
11:29'
Rychlá souhra na trase Teräväinen – Aho a prvně jmenovaný v oslabení vyzkoušel pozornost Della, ten vyrazil betonem do rohu.
11:00'
Staal dostává puk do středního pásma.
10:10'
Dělovka Burnse z levého kruhu zaduněla na betonech Mrázka.
09:50'
Carolina vyhazuje na Della.
09:38'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., hákování).
09:03'
Šimek přišel v rohu za vlastní brankou o puk, nyní to pro Sharks neznamenalo nebezpečí.
08:37'
Dell si nyní pohlídal střelu Teräväinena z velkého úhlu.
07:16'
A máme srovnáno. Thornton to nyní udělal mazácky, udělal kličku Mrázkovi a poté přihrál před prázdnou branku na zcela volného MARCUSE SÖRENSENA, který měl již pohodlnou možnost skórovat. Asistence: Joe Thornton, Kevin Labanc.
06:48'
Ofsajd zastavuje útok Sharks.
06:28'
Na druhé straně rána Staala z pravého kruhu zamířila přesně do náruče Della.
06:14'
Hertlova střela z otočky zamířila vedle branky.
06:05'
Nahození od modré čáry od Dillona si Mrázek pohlídal a schoval puk v náručí. Následuje komerční přestávka.
06:00'
Martinook vyhodil puk z obranné třetiny, ale byla tam teč proto se vylučovat nebude.
05:03'
Rána Erika Karlssona od modré, Mrázek vyrazil vyrážečkou do bezpečí.
04:05'
Niederreiter hledal přihrávkou na pravé straně najetého Teräväinena, ten na puk nedosáhl.
03:41'
Labanc na útočné modré čáře puk nezpracoval a dopředu mohou domácí.
02:54'
Gambrell si najel na přihrávku mezi kruhy, Mrázek vyjel z branky a vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě.
02:35'
Rána Gardinera od modré zaduněla pouze o zadní mantinel.
02:28'
Třetí icing hostů v řadě.
01:43'
Další zakázané uvolnění hostujícího celku.
01:37'
00:50'
Domácí se dostávají do rychlého vedení. Burns v rohu hřiště přišel v souboji s Foegelem o puk, ten touš nakonec poslal ještě mezi kruhy, kde si najel krásně najel ANDREJ SVEČNIKOV, který bekhendovou střelou překonává Della. Asistence: Warren Foegele, Jordan Staal.
00:18'
Kane se vytáčel zpoza branky, Mrázek byl včas u své tyčky.
00:01'
Úvodní buly pro Žraloky.
00:01'
PNC Arenou zní státní hymna USA poté budeme moci sledovat samotné utkání.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, H. Fleury, Gardiner – Svečnikov, J. Staal (C), Foegele – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, Wallmark, Martinook (A) – B. McGinn, C. Bishop, Gibbons.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, R. Šimek, Burns (A), Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture (C), Goodrow – Meier, Hertl (A), Marleau – Sörensen, J. Thornton, Labanc – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Rozhodčí: Peel, Sutherland – Racicot, Pancich.
Vzájemné zápasy

17. 10. 2019 San Jose – Carolina 5:2
6. 12. 2018 San Jose – Carolina 5:1
27. 10. 2018 Carolina – San Jose 4:3 po sn.
San Jose

„Žraloci“ mají odehráno 29 zápasů. Sharks se po těchto zápasech nachází na 9. místě Západní konference, když si připsali bilanci 10-5-1-13 při skóre 84:96. V Pacifické divizi je San Jose Sharks na 5. místě. Na venkovních kluzištích si ze 13 odehraných zápasů připsali bilanci 4-2-1-6 při skóre 35:45. San Jose nyní čeká venkovní čtyř zápasový trip, kdy změří síly proti Carolině, Tampě, Floridě a Nashvillu.

Absence

obránce Dalton Prout (zranění horní části těla)
útočník Antti Suomela (zranění v horní části těla)