12. ledna 2021 • 04:40

Nové masky brankářů v NHL: Legendy na hlavě Francouze i pocta pro Kobeho

Autor: Matěj Setíkovský
Vstoupit do diskuse
0
 • Na maskách Pavla Francouze bernardýn i legendy Quebec Nordiques. Který brankář na svém modelu uctil památku Kobeho?Na maskách Pavla Francouze bernardýn i legendy Quebec Nordiques. Který brankář na svém modelu uctil památku Kobeho?FOTO: Koláž iSport.cz

  Zámořský hokej se vrací! Úvodní buly NHL bude vhozeno 13. ledna SEČ večer. Nejen tréninkem se na novou sezonu připravují i brankáři. Někteří strážci brankovišť tradičně mění i vzhled svých masek. Hned ve dvou krásně zpracovaných modelech by se měl představit i Pavel Francouz. Pozornost vzbudila především ta z řady Reverse Retro, která navazuje na retrodresy všech týmů představené na podzim roku 2020. Na ochraně hlavy českého brankáře najdeme legendy Colorada Joea Sakica a Petera Forsberga, ale i dřívějších Nordiques bratry Šťastné. V galerii si projděte, jak vypadá nová maska posledního vítěze Stanley Cupu Andreje Vasilevského a kdo bude na hlavě nosit legendárního basketbalistu Kobeho Bryanta.

 • Pavel Francouz

  Nejde začít jinak. Český brankář ve službách Colorada má hned dvě varianty, které vznikly ve spolupráci s českým výrobcem Koral Designs. Základní varianta nabízí symboly amerického státu Colorado, tedy hory a sníh. Hravě zpracovaný design ocení především děti i kvůli bernardýnovi, který se na saních po zasněžených kopcích prohání. Druhá varianta sklidila výraznou chválu na sociálních sítích. Retro maska totiž odkazuje na historického předchůdce organizace – Quebec Nordiques. Na Francouzově hlavě tak najdeme jak novodobé legendy Avalanche Joea Sakica a Petera Forsberga, tak i bratry Šťastné, kteří řádili v dresu Nordiques v 80. letech.

  Nová maska českého brankáře Colorada Pavla FrancouzeFoto Facebook/ KORAL design

  Bratři Šťastní jakožto legendy Quebecu Nordiques na retro masce Pavla FrancouzeFoto Facebook/ KORAL design

 • Cal Petersen

  Ptáte se, o koho jde? Cal Petersen je asi pro mnohé méně známý brankář, který působí v Los Angeles Kings. V loňské sezoně většinu zápasů kryl záda Jonathanu Quickovi. Odchytal jen osm zápasů, ale pokud se podíváte na jeho novou masku, uznáte, že sem patří. Na jeho zadní části hlavy totiž bude čnít basketbalová legenda Kobe Bryant, který v loňském roce nešťastně zahynul při pádu helikoptéry. K zahození není ani celé oranžovo-modré zpracování, kterému dominuje hlava listového krále z karet na žolíky či kanastu.

  Maska Cala Petersena se vzpomínkou na legendárního basketbalistu Kobeho BryantaFoto Twitter/ @CalPetersen40

  Maska Cala Petersena, který v LA Kings kryje záda QuickoviFoto Twitter/ @CalPetersen40

 • Andrej Vasilevskij

  Gólmana Tampy Bay asi není třeba více představovat. Jeden ze strůjců vítězství Lightning ve Stanley Cupu v loňské sezoně, který v bublině deptal střelce soupeřů a průměr inkasovaných gólů v celém playoff stlačil na 1,9 gólu za zápas. V další sezoně bude možná ještě složitější ruského obra v brance překonat. Jeho masce totiž dominuje lev v barvách organizace, kterému by ve tmě měly zářit oči. Schválně si počkejte, až před některým zápasem Tampy zhasne hala, Vasilevskij by pak měl (znovu) zazářit.

  Maska Andreje Vasilevského pro nový ročník NHLFoto Twitter/ Sylvie Marsolais

  Masce Vasilevského dominuje lev v klubových barvách, kterému mají ve tmě zářit očiFoto Twitter/ Sylvie Marsolais

 • Anton Chudobin

  Další Rus a další finalista loňského boje o Stanley Cup. Chudobin sice neoslnil takovými čísly jako Vasilevskij, ale v důležitých momentech Dallas podržel. V kádru Stars se po letech sešel s Alexanderem Radulovem, který mu kdysi udělil přezdívku „Dobby“.  Oblíbená postavička z příběhů o Harrym Potterovi je již po několikáté hlavním tématem jeho masky. Na ní nesmí chybět ani klubové „hvězdy“ a symboly státu Texas, ve kterém se nachází město Dallas.

  Nová maska ruského brankáře Dallasu Antona ChudobinaFoto Twitter/ Sylvie Marsolais

  Masce podle Chudobinovi přezdívky vévodí postava z Harryho Pottera "Dobby"Foto Twitter/ Sylvie Marsolais

 • Carey Price

  Fantastická čísla v loňském playoff měl i gólman Montrealu Carey Price. Inkasoval dokonce méně než Vasilevskij (1,78 gólu na zápas) byť logicky odchytal pouze deset zápasů. Nikdo by si ale neodvážil tvrdit, že Canadiens nedošli dál díky němu. Dalo by se říct, že chytá jako stroj, což je také tématem jeho masky. Ta je ve stylu kyborga – napůl člověk, napůl stroj. To ale není všechno, helma nabízí hezké detaily, které odkazují i na historii organizace, ve které odchytal celou svoji dosavadní kariéru. V detailu je možné si všimnout, že strojová část kyborga čerpá to nejlepší z dvou legendárních brankářů Jacquese Plantea a Patricka Roye. Dalším hezkým detailem je indikátor „Vezina power.“

  Masky dalších strážců brankovišť si projděte v GALERII na poslední stránce.

  Nová maska Careyho Price s tématikou kyborgaFoto nhl.com

  Plante 1 a Roy 33 - detaily s připomínkou legendárních brankářů Canadiens na masce PriceFoto nhl.com

 • GALERIE s fotkami z více úhlů a maskami dalších brankářů:

  Nová maska českého brankáře Colorada Pavla Francouze
  Nová maska českého brankáře Colorada Pavla Francouze

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud