SESTŘIHY: Vrána dal za St. Louis další gól, Islanders v play off. Šimek bodoval

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Jakub Vrána neodvrátil v NHL jedenáctou trefou sezony prohru hokejistů St. Louis 2:5 s Dallasem. Radim Šimek přihrál na jediný gól San Jose, které podlehlo v Calgary 1:3. New York Islanders porazili Montreal 4:2 a obsadili poslední volné místo do play off na úkor Sidney Crosbyho a spol. Pittsburgh bude chybět ve vyřazovací části poprvé od roku 2006.

Vrána, který který v předchozích pěti zápasech neskóroval, vyrovnal v osmé minutě v přesilové hře na 1:1. Křížným pasem jej uvolnil Robert Thomas a český útočník zakončil akci z levé strany střelou do odkryté branky.

Zápas rozhodlo vyloučení Sammyho Blaise na 2 + 2 minuty za vysokou hůl. Dallas potrestal jeho faul dvěma góly a odskočilo v úvodu prostřední třetiny na 4:2. První hvězdou utkání byl vyhlášen Wyatt Johnston, který dal dvě branky vítězů. Tři góly připravil Jason Robertson. Jejich spoluhráč Radek Faksa nebodoval.

Šimek vyslal v 11. minutě na zteč Noaha Gregora, který se prosadil z dorážky své vlastní střely a otevřel skóre. Český bek si tím připsal ve 43. utkání sezony třetí bod (1+2). San Jose drželo těsný náskok až do 34. minuty, poté zápas otočil hattrickem obránce Nikita Zadorov.

Islanders nasměroval k výhře Brock Nelson, který otevřel v 11. minutě skóre a v polovině zápasu zvýšil na 3:1. Tým z New Yorku se kvalifikoval do play off ve svém posledním utkání základní části a narazí v úvodním kole na Carolinu nebo Boston.

Domácí: 10:26. Nelson, 18:57. Fasching, 30:20. Nelson, 56:00. Lee

Hosté: 17:38. R. Pitlick, 36:38. Suzuki

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, S. Aho I, Dobson, Bolduc – Bailey (A), Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson, Engvall – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Montembeault (Allen) – J. Barron, Matheson, Wideman, Edmundson (A), Allard, Kovacevic – Armia, Suzuki (C), Hoffman – Farrell, Drouin, Gurjanov – R. Pitlick, Evans, Gallagher (A) – Tierney, Pezzetta.

Furlatt, Nicholson – Berg, Alphonso

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí: 07:44. Vrána, 19:40. Thomas

Hosté: 05:49. W. Johnston, 19:04. Pavelski, 24:48. Hintz, 25:36. W. Johnston, 39:18. Seguin

Domácí: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas, Kyrou – Blais, Bučněvič, Kapanen – Neighbours, B. Schenn, Vrána – N. Walker, Toropčenko.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – R. Suter, Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Harley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Seguin, Dellandrea, Ja. Benn – W. Johnston, Dadonov, Domi – Kiviranta, Faksa, Glendening.

Chmielewski, MacDougall – Kovachik, Cherrey

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 33:36. Zadorov, 44:01. Zadorov, 59:00. Zadorov

Hosté: 10:26. Gregor

Domácí: Markström – R. Andersson, Hanifin, Zadorov, Weegar, Stecher, C. Tanev, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm (A), Toffoli – Huberdeau (A), Backlund (A), Mangiapane – Pelletier, Kadri, Lewis – Lučić, Coleman.

Hosté: Kähkönen (Reimer) – Thrun, E. Karlsson (A), Ferraro, Benning, Šimek, Knyžov, MacDonald – Hertl (A), Couture (C), Peterson – J. Svečnikov, Lorentz, Labanc – Bordeleau, Robins, Gregor – Sturm, Zetterlund.