Vašíček podepsal Jaroslavli | iSport.cz
3. července 2008 • 21:35

Vašíček podepsal Jaroslavli

Autor: Tomáš Zetek
Josef Vašíček
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Vašíček se dlouho rozmýšlel mezi nabídkami dvou ruských celků. Ve čtvrtek si vybral. Vítěz Stanley Cupu z roku 2006 nakonec odpověděl na volání Jaroslavle.Druhým zájemcem byl Spartak Moskva, ale sedmadvacetiletý útočník dal přednost druhému celku loňského ročníku Superligy. Podepsal smlouvu na dva roky.

„Ještě se na poslední chvíli vložil do hry třetí klub. Taky z Ruska,“ přiblížil Vladimír Vůjtek mladší, hráčův zástupce. „Nakonec jsme se ale shodli, že nejlepší variantou pro Pepu bude právě Jaroslavl.“

Vašíček naposledy působil v týmu New York Islanders, kde pobíral plat 750 tisíc dolarů. Pro klub nebyl příliš velkou finanční zátěží. Přesto mu nebyla nabídnuta nová smlouva.

„Komunikace s NHL probíhala, ale nakonec jsme se rozhodli pro Evropu,“ řekl Vůjtek. V Rusku si podle všeho přijde mistr světa z Vídně 2005 na lepší peníze, než u Islanders. „Celkově je Jaroslavl nejzajímavější štací z těch, které se nabízely,“ potvrdil Vůjtek.

Vašíček v NHL strávil osm sezon (Carolina, Nashville, NY Islanders), odehrál 460 utkání, nastřílel 77 branek a nastřádal 183 bodů. V nejprestižnější soutěži světa si celkem vydělal 4 610 000 dolarů.

Témata:  hokej, Rusko, Vašíček
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud