Prospal: Byl to pro mne svátek | iSport.cz
5. října 2008 • 22:19

Prospal: Byl to pro mne svátek

Autor: ČTK
Václav Prospal před Ludqvistem
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Tampy Bay odjížděli z Prahy do zámoří zklamaní bez bodu a nespokojení se svými výkony v obou úvodních zápasech NHL s New Yorkem Rangers.Bitkař David Kočí se ani jednou nevešel do sestavy, útočníci Václav Prospal a Radim Vrbata se v ofenzivě ve svých šancích neprosadili. Všechna negativa ale u Prospala nemohl potlačit sílu zážitku z prvního představení NHL na české půdě.

"Mrzí mě, že jsme nevyhráli. Pro mě to byl svátek. Já bych všem českým divákům chtěl poděkovat, že přišli. Vím, že lístky byly drahý, ale našli si cestu. Pro mě bylo něco neskutečného, když jsem slyšel českou hymnu před zápasem NHL," řekl Prospal novinářům po dnešním utkání, které Tampa Bay stejně jako v sobotu prohrála 1:2.

"Jsem smutnej, že jsme oba zápasy prohráli, že se mi třeba nepodařilo dát nějakej gól, který by pomohl týmu. Takovej je hokej, je to krásná hra, ale ne vždycky přináší to potěšení. Byl to tady ale krásný pobyt, budu na to do smrti vzpomínat."

Fanoušci v Praze viděli dohromady jen šest branek, Pittsburgh s Ottawou nabídl jen za sobotu ve Stockholmu bohatší gólové menu. "Mrzí mě, že jsme nedali víc gólů a nebylo to atraktivnější. Ale tak to bohužel dneska v NHL je. Hraje se hodně defenzivně. Hlavně New York Rangers na to budou hrát celý rok, mají vynikajícího brankáře," uvedl Prospal.

Přiznal, že jeho tým měl být aktivnější a efektivnější. "Pro nás to není žádná omluva. Nemusíme dávat krásný góly, ale musíme se před bránu tlačit a být agresivnější. V sobotu jsme taky neměli víc než dvacet střel na bránu, to je hodně špatný. Nedá se vyhrávat na jeden gól," řekl Prospal.

Tampy prošla proměnou, i on sám se vrátil po krátkém působení ve Philadelphii. "Máme osmdesát zápasů do konce a musíme najít rytmus a styl hry, který bude vyhovovat. Máme hodně ofenzivní mužstvo, ale tady jsme to moc neukázali."

Představení před českým publikem prý Prospala nijak nesvazovalo. "Snažil jsem si to nepřipouštět, hrát svou hru jako, jak jsem zvyklej v zámoří. Jsem tady doma, záleželo mi na tom, abychom tady něco předvedli, ale ne všechno jde v životě podle představ. Teď se na to musí zapomenout, potrénovat v Tampě a v sobotu je další zápas," podotkl Prospal.

V domácím duelu s Carolinou bude evropské turné zapomenuto. "Nebudu přemýšlet o tom, jaký to tady bylo. Vzpomenu si na to, že jsem mohl být součástí toho, že jsem mohl hrát zápas NHL."

Podle Prospala by bylo skvělé, kdyby se do Česka NHL vrátila. "Nemusí to být jen Tampa. Je spousta vynikajících týmů a spousta Čechů, kterým bych přál, aby prožili to, co my," řekl nejproduktivnější český hráč základní části uplynulého ročníku NHL.

Atmosféra na zápasech podle něj byla taková, jakou očekával. "V Americe to není jako tady, že má nějaký mužstvo kotel za bránou. Jako třeba v Budějovicích, kde to Kaštan diriguje. Než přijde play off, tak v Americe jen tak mávají ručníky svých barev a taková atmosféra není."

Organizaci akce ocenil i Vrbata. "Bylo to připravený perfektně. Myslím si, že o to tady byl zájem. Samotné zápasy ukázaly, že se lidi přišli spíš podívat na hokej než fandit jednomu nebo druhému týmu. Nedalo se čekat, že tady bude nějaký kotel fanoušků Tampy nebo Rangers," uvedl Vrbata.

Ze dvou porážek byla letní posila Lightning z Phoenixu také hodně zklamaná. "V sobotu jsme si podřezali větev oslabeními, dneska střely na bránu mluví za vše. Rangers nás přestříleli po dvou třetinách úplně neskutečně, pak jsme to honili na poslední chvíli ve třetí třetině a to už bylo pozdě," prohlásil.

"Přijeli jsme vyhrát oba zápasy, místo toho jsme oba prohráli a nesplnili jsme cíl. Jsme zklamaní."

Pobyt v Čechách si užil, ale už se těší, že se všechno vrátí do zaběhnutých kolejí sezony v NHL. "Byl jsem rád, že jsem byl v Čechách a podíval se třeba i domů, ale byli jsme tady kvůli hokeji a to se nepovedlo. Bylo dost i cestování. Uvidíme, co to s námi udělá. Ale musíme to brát jako realitu," dodal.

Tampa po příletu do Prahy v pátek 26. září ještě putovala do Berlína a Bratislavy, teď má před sebou noční přelet domů. "Na tu cestu se netěším, bude to hodně dlouhej let. Ale v Americe to pak už bude mít řád jako každou sezonu," uvedl Vrbata.

Témata:  sport, hokej, tampa, prospal, vrbata, NHL
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud