Kotalík řádil za Buffalo

Autor: ČTK, Jakub Hlaváč
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Útočník Aleš Kotalík přispěl v NHL gólem a dvěma asistencemi k dnešní vysoké výhře Buffala na ledě New York Islanders 7:1. Hostům se střelecky dařilo především ve druhé části hry, kdy se trefili do sítě domácích čtyřikrát.

Průběžně aktualizujeme

V 41. minutě zvýšil Kotalík při dvojnásobné přesilovce již na 6:0, asistenci si u jeho branky připsal i Jaroslav Špaček.

Hokejisté Toronta prohospodařili tříbrankový náskok proti St. Louis a nakonec si z dnešního utkání připsali pouze bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech. Již ve 4. minutě dostal domácí do vedení svou první brankou v sezoně Tomáš Kaberle, v první přestávce již vedli Maple Leafs 3:0.

Ve druhé části se však hosté vrátili do zápasu a ve 45. minutě bylo zásluhou Kariyi vyrovnáno. O bodu navíc rozhodl přesně provedený nájezd Boyese.

Hamrlík i Lang skórovali za Montreal

Velmi dobře se vedlo i Montrealu, který pokračuje v tour po stadionech soupeřů. Tentokrát se zastavil ve Phialdelphii a nenechal jí ani bod. Rozhodla o tom poslední dvacetiminutovka, kterou Canadiens vyhráli 4:1.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství 5:3 Roman Hamrlík a jednou skóroval i Robert Lang.

„Neexistuje omluva, když dostanete tři góly v poslední třetině a vrátíte tak soupeře do hry. To by se nemělo nikdy stát," zlobil se po zápase brankář Flyers Martin Byron, jehož spoluhráči nakonec inkasovali ve třetím dějství do prázdné branky ještě počtvrté.

„Je to pořád v paměti, že nás tohle mužstvo vloni vyřadilo z play off. Jsme na ně trochu více nabroušení, ale už je nová sezona a všechno jde dál," připomněl gólman Canadiens Price loňské vypadnutí svého klubu právě s Philadelphií.

Voros smetl Devils

Vedení NHL pomalu začíná vypisovat speciální odměnu pro mužstvo, které dokáže zastavit New York Rangers. Na ty totiž nestačili v derby ani Eliášovi Devils, když svému soupeři podlehli 1:4.

Zářil především Aaron Voros, který prostřelil Martina Brodeura v kleci hostí hned dvakrát. „Spoluhráči ze mne dělají hvězdu. Mám nejlehčí práci na hřišti ze všech. Jen stojím a čekám na přihrávku," smál útočník, který na Manhattan přišel v létě jako volný hráč.

Patrik Eliáš se dostal ke dvěma střelám, ale ani jedno nezacílil přesně, lépe se nevedlo ani Holíkovi, který má na svém kontě jeden neúspěšný pokus.

Havlátovy body nestačily

K jednomu bodu pomohl Chicagu gól Martina Havláta. Rodák z Mladé Boleslavi si počíhal v dvojnásobné přesilovce u pravé tyčky branky, přesným pasem ho vybídl ke skórování Patrick Kane a svou šancí Havlát nepohrdl.

Levý křídelník se blýskl ještě jednou asistencí, nicméně v penaltovém rozstřelu úspěšný nebyl a Blackhawks podlehli 2:3.

„Vypadalo to jako utkání, které musíme vyhrát. Ale to se nám nebude dařit, když dáme jenom dva góly. Musíme začít být produktivnější, to je jednoduché," zlobil se po prohře nejlepší nováček minulé sezona Patrcik Kane.

Conklin a Švédi táhli Detroit

Brankář Ty Conklin byl hlavním strůjcem vítězství Detroitu nad Carolinou 3:1. Z 28 střel soupeře pustil za svá záda jedinou, vypálil ji v první minutě druhé třetiny obránce Corvo. ¨

„Je hezké nějak přispět k úspěchu. Vždycky je složitější chytat poprvé za nové mužstvo, snažíte se udělat dojem, ale dnes to nakonec bylo velmi příjemné," říkala letní posila o svém prvním zápase v červenobílých bravách.

Za Red Wings dávali branky výhradně Švédové. Niklas Lindström, Thomas Holmström a Henrik Zetterberg jsou podepsáni pod vítězstvím úřadujících šampionů.

Washington jako první porazil Vancouver

Gólman Washingtonu Bret Johnson inkasoval hned z první střely a nakonec měl jen devět úspěšných zákroků. Ikona klubu Alexander Ovečkin si nepřipsal ani bod. Ne to není katastrofický scénář pro Capitals. Jen fakta k jejich výhře 5:1 nad Vancouverem.

Především dva góly Semina a tři kanadské body Nylandera znamenaly pro Canuks zkázu, po dvou výhrách nad Calgary poprvé prohráli. Prosadit se nedokázal nejlepší hráč minulého týdne Daniel Sedin.

„V prvních pěti minutách jsme je válcovali, vůbec se nemohli dostat ze třetiny," popisoval nátlakový hokej Washingtonu Johnson, který se na své sté vítězství příliš nenadřel. „Je velmi těžké nás dostat pod tlak," radoval se.

Výsledky:
Toronto - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (3:0, 1:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. T. Kaberle, 15. Kulemin, 17. Ponikarovskij, 34. Hagman - 21. a rozhodující nájezd Boyes, 25. Berglund, 26. Tkachuk, 45. Kariya. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.045.

NY Islanders - Buffalo 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Branky: 46. Hunter - 27. a 31. Vanek, 11. Hecht (Kotalík), 23. Mair, 29. Pominville (Kotalík), 41. Kotalík (Špaček), 50. MacArthur. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16.234.

NY Rangers - New Jersey 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 27. a 42. Voros, 14. Dubinsky, 60. Callahan - 39. Madden. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.200.

Chicago - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Havlát, 21. Sharp (Havlát) - 10. Weber, 13. Klein, rozh. nájezd Peverley. Střely na branku: 25:27. Diváci: 21.712.

Washington - Vancouver 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 3. a 26. Sjomin, 17. Green (Fleischmann), 25. Jurčina, 37. Nylander z tr. střílení - 5. Edler. Střely na branku: 35:10. Diváci: 16.847.

Carolina - Detroit 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Corvo (F. Kaberle) - 7. Lidström, 26. Holmström, 60. Zetterberg. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.680.

Philadelphia - Montreal 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 23. J. Carter, 25. M. Richards, 55. Gagne - 21. A. Kosticyn, 42. Hamrlík, 43. Komisarek, 54. Lang (Hamrlík), 60. Begin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.323.