McLellan bude koučovat Západ | iSport.cz
10. ledna 2009 • 18:03

McLellan bude koučovat Západ

Autor: ČTK
Kouč Todd McLellan na střídačce San Jose.
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Todd McLellan ze San Jose povede jako hlavní kouč výběr hokejistů Západní konference, které se bude hrát 25. ledna v Montrealu.Nominován byl jako trenér lídra konference a tým bude koučovat spolu s Mikem Babcockem z Detroitu, který je v pořadí za San Jose.

McLellan vstoupil do historie jako druhý trenér, který byl ve své první sezoně v roli hlavního kouče nominován na stejnou pozici v All Star Game. Dosud se to povedlo jen v roce 1996 Dougu MacLeanovi z Floridy, který tehdy vedl tým Východní konference.

Jednačtyřicetiletý McLellan se opět setká s Babcockem, který si jej vybral v roce 2005 jako svého asistenta do Detroitu. Na lavičce Red Wings společně působili tři roky až do loňského zisku Stanleyova poháru. V červnu pak McLellan přijal nabídku San Jose.

Při Utkání hvězd si role vymění a asistentem bude Babcock.
San Jose vládne Západní konferenci po 40 odehraných zápasech s 65 body, Detroit má o čtyři méně.

Témata:  sport, hokej, nhl, all, star, Západ, trenéři
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud