Šok! Machovský končí ve Finsku, klub žádá náhradu škody. Půjde do Komety?

Bývalý sparťanský gólman Matěj Machovský skončil z vlastní vůle ve Finsku. Bude platit pokutu
Matěj Machovský končí ve Finsku
Bývalý brankář Sparty Matěj Machovský opustil finský klub, ten žádá náhradu škod
Někdejší sparťan Matěj Machovský končí ve Finsku
Gólman Sparty Matěj Machovský inkasuje gól
Zleva Matěj Machovský a David Gríger
Brankář Sparty Matěj Machovský během utkání
10
Fotogalerie
Ostatní ligy
Vstoupit do diskuse (1)

Bývalý brankář Sparty nebo Plzně Matěj Machovský má průšvih. Z vlastní iniciativy ukončil angažmá ve finském týmu KalPa, klub nyní žádá zaplacení pokuty za porušení platné hráčské smlouvy. Devětadvacetiletý gólman s jedním reprezentačním startem působil v nejvyšší finské soutěži od srpna minulého roku. „KalPa nepovolí přestup hráče do jiného klubu, dokud nezaplatí požadovanou náhradu za porušení smlouvy,“ stojí v oficiálním prohlášení. 

Předchozí sezonu dokončil Machovský v dresu pražské Sparty, během května se ovšem potvrdil jeho následující přesun mezi finskou elitu. V Kuopiu podepsal roční smlouvu, která obsahovala dokonce opci pro ročník 2023/24.

Jenže opavský rodák nyní kontrakt porušil, když KalPu z vlastní vůle opustil. Ať už se rozhodne pro návrat do Česka, nebo poputuje na jinou hokejovou adresu, musí nejprve zaplatit pokutu, kterou mu finský zaměstnavatel vyměří. Podle serveru sport.cz o něj projevila zájem Kometa Brno.

Ještě před startem základní části se přitom na angažmá v Liize těšil. „Je zvyklý hodně hrát, bude připravený nést zodpovědnost. Řadu let působí v jednom z evropským velkoklubů, je zkušený brankář,“ hodnotil Machovského příchod sportovní ředitel KalPy Anssi Laine.

„Liiga je opravdu rychlá soutěž a Finsko jednou z předních hokejových zemí světa. Těším se, až ukážu Kuopiu své dovednosti,“ vyhlížel novou štaci sám Machovský ve vyjádření pro stránky klubu.

Nakonec jeho severská mise končí po pouhých 13 zápasech, v nichž se držel na úspěšnosti zákroků v hodnotě 87,8 %. Pozici jedničky KalPy získal na úkor českého gólmana teprve dvacetiletý talent Juha Jatkola. Momentálně schází Kuopiu dva body k přímému postupu do čtvrtfinále. 

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů