Eliáš by neměl na střídačce chybět

Patrik Eliáš by neměl chybět ve středečním čtvrtfinálovém utkání na hokejovém mistrovství světa v Québeku.
Hvězda New Jersey si narazila při nešťastném pádu do branky Henrika Lundqvista v závěrečném utkání v osmifinálové skupině E proti Švédsku o kameru zadní stehenní sval a ze zápasu předčasně odstoupila, ale dnes se stav nejproduktivnějšího českého útočníka na turnaji výrazně zlepšil.
"Patrik má zhmožděný levý stehenní sval. Jeho stav se oproti včerejšku výrazně zlepšil. Je reálný předpoklad, že ve středečním utkání nastoupí," řekl dnes českým novinářům lékař národního týmu Zdeněk Ziegelbauer.
Sám dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru a jeden z lídrů týmu v Québeku také věří, že bude do čtvrtfinálové bitvy v pořádku. "Cítím se lépe. Bolí to, ale míň než včera. Lékaři provedli nějaké léčebné procedury a doufám, že budu v pořádku a nastoupím," sdělil Eliáš médiím přes tiskového mluvčího svazu.
Kouč Alois Hadamczik věřil hned po skončení nedělního večerního duelu, že bude mít nejlepšího střelce týmu na mistrovství světa Eliáše na středeční čtvrtfinále k dispozici. "Doktor řekl, že ho dá za dva dny dohromady. Na čtvrtfinále by měl být," prohlásil Hadamczik po utkání se Švédskem.
Eliáše, který v šesti zápasech na turnaji zaznamenal šest branek a tři asistence, dával hned hned po zranění v 42. minutě dohromady na střídačce fyzioterapeut Pavel Kolář. V polovině závěrečného dějství ale zamířil kulhající český útočník přes ledovou plochu do kabiny. "Jedná se o krevní hematom na spodní straně stehna. Žádné vyšetření dělat nebudeme. Teď je to o čekání, co to udělá přes noc. Nechci zatím předvídat žádný vývoj," popisoval stav po utkání Kolář.
Tým odborníků, který čítá vedle Ziegelbauera a Koláře i dalšího fyzioterapeuta Petra Janků, okamžitě začal na zlepšení stavu klíčové postavy týmu pracovat. "Léčebné metody jsou různé. Každý lékař má své metody a je to na delší vykládání. Léčí se to antiflogistiky, lokálně, celkově, dávají se různé obklady, led, Priessnitz, používá se akupunktura nebo diadynamik," popsal Ziegelbauer.
Eliášovi spoluhráči rovněž doufají, že dvaatřicetiletý útočník bude v pořádku a ve čtvrtfinále nebude chybět. "Byla by to pro nás obrovská ztráta. Patrik je jeden z nejlepších hráčů v NHL vůbec," řekl útočník Aleš Kotalík, s pěti trefami druhý nejlepší kanonýr českého týmu.
Kapitán Tomáš Kaberle také věří, že Eliáš bude brzy připravený a mužstvo bude dál těžit z jejich souhry i úderné síly v přesilovkách. "Mají ho v péči doktoři. Těžko dělat závěry, uvidíme," prohlásil Kaberle po utkání se Švédskem.