Slovensko nad propastí! Domácím hrozí vyřazení | iSport.cz
6. května 2011 • 22:54

Slovensko nad propastí! Domácím hrozí vyřazení

Autor: jon, mir, zej
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nad Tatrou se neblýská, nad Tatrou se pořádně zatáhlo, proudí liják slz a vybuchují přívaly vzteku! Slováci po prohře s Českem v osmifinálové skupině zůstávají bez bodu. Domácímu týmu čím dál reálněji hrozí, že vypadne už před branami čtvrtfinále. Svůj osud navíc Slováci nemají ve svých rukou, spoléhat se musí i na výkony ostatních týmů.Slovensko se potápí ve zmaru, do čtvrtfinále má v tuto chvíli daleko. Tým Glena Hanlona by musel porazit Finy i Dány za tři body a doufat, že tým Suomi s Rusy uhraje maximálně bod.

"V sobotu je čeká klíčový zápas s Finskem, budou mít v nohou těžké utkání s Českem. Přál bych si, aby postoupili dál, ale už jim moc nevěřím. Budou to mít strašně těžké," myslí si Tomáš Vlasák, který utkání komentoval pro iSport.cz.

Katem Slováků může být právě český tým. V pátečním derby Jágr a spol. svého soupeře zválcovali, celý zápas byli jasně lepší. Domácím fandům, ač své miláčky povzbuzovali sebevíc, zbyly pouze oči pro pláč.

"Hodně mě zklamali. Čekal jsem od nich napadání, agresivitu, jejich obrovské nasazení, které předvádí v každém zápase proti Čechům. Nic z toho ale nepředvedli, hráli ustrašeně, bojácně," hodnotí výkon Slováků trojnásobný mistr světa.

Manželka Tomáše Rolinka fandí při zápase Česko - Slovensko
Manželka Tomáše Rolinka fandí při zápase Česko - Slovensko

Slováci sice do turnaje vlétli výhrou se Slovinci, díky prospanému úvodu ale ztratili zápas s Německem. Pak se až do konce rvali o výsledek s Ruskem, na body ovšem znovu nedosáhli. Ztráta s Českem je tedy jejich třetí prohrou na turnaji v řadě.

"Největší problém mají v obraně. Vyjma Višňovského vzadu nemají jediného kvalitního hráče. Defenziva je jejich nejslabší stránkou, to se proti Česku jednoznačně potvrdilo," všiml si Vlasák.

Přitom Slováci na turnaji mají většinu hvězd, které je před rokem na olympiádě ve Vancouveru dotáhly až do semifinále. "Těžko už dají dohromady lepší tým. Vyjma Cháry a některých dalších beků už o nikom nevím. O to víc mě překvapilo, že takhle ztrácí," hodnotí nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku extraligy počínání Slováků.

Domácímu týmu tak zbývá jediné. V sobotu porazit Finy, v pondělí vyřídit Dánsko a modlit se. Svíčka poslední naděje ještě nezhasla. Ale je pravda, že nad Tatrami se povážlivě smráká...

Témata:  sport, hokej, ms, Česko, slovensko
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud