Semifinále MS v hokeji: Česko - Švédsko ONLINE očima celebrit | iSport.cz
13. května 2011 • 14:00

Semifinále MS v hokeji: Česko - Švédsko ONLINE očima celebrit

Autor: ČTK, Sport
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTOVANÝ ONLINE - Stejně jako před rokem se česká hokejová reprezentace v boji o postup do finále mistrovství světa utkala se Švédskem, tentkrát ovšem neúspěšně. Zápas jsme sledovali v naší online reportáži s komentáři známého herce a hokejisty Martina Dejdara a dvou mistrů světa - Viktora Ujčíka a Miloslava Hořavy.V Bratislavě na sebe narazily celky, jež se na šampionátu mohly pochlubit nejnižším počtem inkasovaných branek a gólmany, kteří kralují statistikám - Ondřejem Pavelcem a Viktorem Fasthem.

"Nebude to jednoduché, ale kluci hrají na šampionátu výborně," věří v úspěch trojnásobný mistr světa Viktor Ujčík. "Předpokládám, že Švédové na nás nastoupí ve stejném stylu, jako Američané. Na to pozor, protože Švédové jsou určitě produktivnějí, mají lepší střelce," upozorňuje vítkovický střelec.

"Taky si určitě dají větší pozor na naši první přesilovkovou lajnu. Věřím ale, že počáteční nápor ustojíme, Ondra Pavelec chytá fakt výborně. Vůbec nejlepší ale bude, je do tlaku v úvodu nepustit, vnutit jim náš styl, naši hru," nabádá Ujčík.

Přímo v Bratislavě bude fandit i Martin Dejdar, který je vášnivým hokejistou a se svým týmem HC Olymp se zúčastňuje nejrůznějších charitativních exhibic.

Martin Dejdar je na ledě jako domaMartin Dejdar je na ledě jako domaFoto Tomáš Vrbenský

"Utkání budu sledovat přímo na stadionu. Pevně věřím, že postoupíme a v neděli pojedu do Bratislavy znovu. Už to mám tak naplánovaný, tak doufám, že mi to kluci nepokazí. Nebo tedy Švédové," usmívá se představitel populárního Ozzáka.

"Švédové budou velmi nepříjemní, ale určitě to není silnější soupeř, než bylo Rusko, Finsko nebo Amerika. Není to mužstvo, ze kterého bychom se měli hroutit. Nebo si zednout na zadek. Je to silné mužstvo, ale ne neporazitelné," věří Dejdar.

"Asi to nebude s nulou, 3:0, 4:0 nebo tak, bude to o gól. Možná i nějaké prodloužení. Ale věřím, že to naše vítězné tažení dotáhneme až do konce," doufá optimisticky jeden ze spolukomentátorů dnešního online přenosu na iSport.cz.

"Čekám podobný zápas jako na loňském mistrovství. Bude to vyrovnané, rozhodnou drobnosti, individuální chyby. Podle mě zápas klidně může jít do prodloužení. Ale našim věřím," říká trenér Miloslav Hořava, další komentátor utkání na iSport.cz.

V české sestavě nebude chybět Patrik Eliáš, který po srážce s Jackem Johnsonem nedohrál čtvrtfinále proti USA. Opět mu ale bude chybět parťák z útoku Martin Havlát, kterého do hry nepustí bolestivě naražené rameno.

V součtu s minulým šampionátem Češi zvítězili na MS již dvanáctkrát za sebou. Švédové zase už pojedenácté v řadě postoupili do semifinále MS.

Češi se se Švédskem utkali v semifinále MS i před rokem, v Kolíně nad Rýnem vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Prodloužení si přitom pozdější šampioni vynutili až sedm sekund před koncem, kdy na 2:2 vyrovnal při power play Karel Rachůnek.

V druhém semifinále se od 20:15 utkají týmy Finska a Ruska.

Jedno z klíčových rozhodnutí. Alois Hadamczik si už na začátku druhé třetiny při přesilovce pět na tři vzal oddechový čas. Povedlo se, Jaromír Jágr zvýšil na 2:0 a zlomil odpor Američanů
Jedno z klíčových rozhodnutí. Alois Hadamczik si už na začátku druhé třetiny při přesilovce pět na tři vzal oddechový čas. Povedlo se, Jaromír Jágr zvýšil na 2:0 a zlomil odpor Američanů


Čekám podobný zápas jako na loňském mistrovství. Bude to vyrovnané, rozhodnou drobnosti, individuální chyby. Podle mě zápas klidně může jít do prodloužení.
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud