Bude české MS 2015 v Bratislavě místo Ostravy? | iSport.cz
20. května 2011 • 15:56

Bude české MS 2015 v Bratislavě místo Ostravy?

Autor: bko
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po organizačním úspěchu v neděli skončeného světového šampionátu v hokeji začínají slovenští pořadatelé přemýšlet, jak dostat hokejovou elitu do Bratislavy co nejrychleji zpět. Světlo světa tak spatřila myšlenka společného mistrovství s Českem, které má už přiklepnuté pořadatelství pro rok 2015. Zamýšlenou Ostravu by jen vyměnila Bratislava.Takovému řešení by se prý nebránil ani šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel. Další šampionát, na který by měli "právo" Slováci, by se pak zase pořádal společně. Světová elita by tak do obou zemí zavítala dvakrát častěji.

Podobně to teď zkouší Švédové s Finy, kteří budou pořádat dohromady dva šampionáty za sebou. Budou tak mít jistotu, že domácí tým minimálně do semifinále bude hrát před domácím publikem.

"Je to dobrý nápad, zatím jsme o něm ale na oficiální úrovni nedebatovali," nechal se slyšet šéf českého hokejového svazu Tomáš Král.

"Pan Fasel o společné kandidatuře sice mluvil, ale podle mě je to zatím nereálné," krotí vyhlídky šéf organizačního výboru slovenského šampionátu Igor Němeček, ale na druhou stranu si to dovede dobře představit.

"I když nás zatím v této záležitosti nikdo neoslovil, rozhodně je to zajímavá myšlenka. Brzy uvidíme," cituje Němečka cas.sk.

Slovenští fanoušci
Slovenští fanoušci

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud