Bude české MS 2015 v Bratislavě místo Ostravy? | iSport.cz
20. května 2011 • 15:56

Bude české MS 2015 v Bratislavě místo Ostravy?

Autor: bko
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po organizačním úspěchu v neděli skončeného světového šampionátu v hokeji začínají slovenští pořadatelé přemýšlet, jak dostat hokejovou elitu do Bratislavy co nejrychleji zpět. Světlo světa tak spatřila myšlenka společného mistrovství s Českem, které má už přiklepnuté pořadatelství pro rok 2015. Zamýšlenou Ostravu by jen vyměnila Bratislava.Takovému řešení by se prý nebránil ani šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel. Další šampionát, na který by měli "právo" Slováci, by se pak zase pořádal společně. Světová elita by tak do obou zemí zavítala dvakrát častěji.

Podobně to teď zkouší Švédové s Finy, kteří budou pořádat dohromady dva šampionáty za sebou. Budou tak mít jistotu, že domácí tým minimálně do semifinále bude hrát před domácím publikem.

"Je to dobrý nápad, zatím jsme o něm ale na oficiální úrovni nedebatovali," nechal se slyšet šéf českého hokejového svazu Tomáš Král.

"Pan Fasel o společné kandidatuře sice mluvil, ale podle mě je to zatím nereálné," krotí vyhlídky šéf organizačního výboru slovenského šampionátu Igor Němeček, ale na druhou stranu si to dovede dobře představit.

"I když nás zatím v této záležitosti nikdo neoslovil, rozhodně je to zajímavá myšlenka. Brzy uvidíme," cituje Němečka cas.sk.

Slovenští fanoušci
Slovenští fanoušci

Vstoupit do diskuse
8

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud