Pastrňák zkušeně rozhodl: Jen těžké chvíle ukážou, jak jsme dobří

Autor: Pavel Bárta
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

PŘÍMO Z KANADY | Měli namále, ale balancování na okraji propasti nakonec zvládli. Čeští hokejisté na šampionátu do 20 let i díky výbornému výkonu Davida Pastrňáka zdolali Dánsko 4:3 v prodloužení a mají reálnou šanci na postup do čtvrtfinále. „Nejdůležitější bylo, že jsme ani minutu nepolevili,“ vykládal po zápase střelec rozhodujícího gólu.

Šest minut před koncem prohrávali 2:3 a v hlavě jim strašila vidina přetěžkých zápasů o udržení. „Byli jsme trochu nervózní, ale bylo šest minut do konce a věřili jsme až do poslední minuty,“ říkal Pastrňák, který pak v prodloužení přiblížil postup skvělým blafákem.

Podívejte se na celý pozápasový rozhovor:

Pastrňák v nerváku přiblížil čtvrtfinále: Jak jsme dobří, ukáží jen těžké chvíle

„Ondra Štenclík to tam zachytil, mezi bekama mi parádně nahrál a už jsem jel sám na bránu,“ popisovala hvězda českého týmu. „Jen v těžkých chvílích se ukáže, jak jsme dobrý tým. Někdo si může říct, že to byli jen Dánové, ale oni tu hrají výborný hokej,“ podotkl Pastrňák.

Postupová matematika

Pokud Dánové v úterý (23:00) prohrají se Švýcary v základní hrací době, český tým může slavit postup do čtvrtfinále. Pokud uspějí v prodloužení či po nájezdech, musel by porazit Rusko po šedesáti minutách. V případě jiného výsledku by Čechům stačilo získat alespoň bod.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.