Pavel Bárta
29. prosince 2014 • 23:00

Pastrňák zkušeně rozhodl: Jen těžké chvíle ukážou, jak jsme dobří

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KANADY | Měli namále, ale balancování na okraji propasti nakonec zvládli. Čeští hokejisté na šampionátu do 20 let i díky výbornému výkonu Davida Pastrňáka zdolali Dánsko 4:3 v prodloužení a mají reálnou šanci na postup do čtvrtfinále. „Nejdůležitější bylo, že jsme ani minutu nepolevili,“ vykládal po zápase střelec rozhodujícího gólu.Šest minut před koncem prohrávali 2:3 a v hlavě jim strašila vidina přetěžkých zápasů o udržení. „Byli jsme trochu nervózní, ale bylo šest minut do konce a věřili jsme až do poslední minuty,“ říkal Pastrňák, který pak v prodloužení přiblížil postup skvělým blafákem.

Podívejte se na celý pozápasový rozhovor:

Pastrňák v nerváku přiblížil čtvrtfinále: Jak jsme dobří, ukáží jen těžké chvíle

„Ondra Štenclík to tam zachytil, mezi bekama mi parádně nahrál a už jsem jel sám na bránu,“ popisovala hvězda českého týmu. „Jen v těžkých chvílích se ukáže, jak jsme dobrý tým. Někdo si může říct, že to byli jen Dánové, ale oni tu hrají výborný hokej,“ podotkl Pastrňák.

VIDEO | Podívejte se na Pastrňákův gól v prodloužení

1. Švédsko 2 2 0 0 0 10:3 6
2. Rusko 2 1 1 0 0 10:2 5
3. Švýcarsko 2 1 0 0 1 5:9 3
4. ČR 3 0 1 0 2 8:12 2
5. Dánsko 3 0 0 2 1 6:12 2

Postupová matematika

Pokud Dánové v úterý (23:00) prohrají se Švýcary v základní hrací době, český tým může slavit postup do čtvrtfinále. Pokud uspějí v prodloužení či po nájezdech, musel by porazit Rusko po šedesáti minutách. V případě jiného výsledku by Čechům stačilo získat alespoň bod.

Rozhodující zápasy

Úterý 30. prosince:
23:00 Švýcarsko - Dánsko | sledujte zde >>

Středa 31. prosince:
23:00 Rusko - Česko | sledujte zde >>

David Pastrňák v prodloužení zápasu s Dánskem strhává výhru na českou stranu
David Pastrňák v prodloužení zápasu s Dánskem strhává výhru na českou stranu

 Klasická verze
Mobilní verze