MS do 20 let: Český tým - soupiska reprezentace pro MS dvacítek | iSport.cz
19. prosince 2018 • 11:47

Nominace na MS do 20 let plná hvězd. Nechybí Zadina, Nečas či Škarek

TOP VIDEA
Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na soupisce hokejové reprezentace na MS do 20 let jsou i útočníci Martin Kaut, Martin Nečas nebo Filip Zadina, kteří působí v zámořské AHL. Těsně před šampionátem kouč Václav Varaďa vyřadil tři hráče, místo nezbyde ještě pro další dva.Česká nominace pro MS v hokeji do 20 let

Brankáři
Lukáš Dostál (Třebíč)
Jakub Škarek (Lahti/Fin.)
Jiří Patera (Brandon/WHL)

Obránci
Michael Gaspar (Litoměřice)
David Kvasnička (Litoměřice)
Jakub Galvas (Olomouc)
Dalimil Mikyska (Třebíč)
Matyáš Zelingr (Kladno)
Daniel Bukač (Niagara/OHL)
Filip Král (Spokane/WHL)
Radim Šalda (Rimouski/QMJHL)

Útočníci
Jan Hladonik (Třinec)
Jan Jeník (Liberec)
Ondřej Machala (Pardubice)
Karel Plášek (Kometa Brno)
Jakub Pour (Litoměřice)
Petr Čajka (Erie/OHL)
Kryštof Hrabík (Tri-City/WHL)
Martin Kaut (Colorado/AHL)
Jan Kern (Omaha/USHL)
Jáchym Kondelík (University of Connecticut/NCAA)
Jakub Lauko (Rouyn Noranda/QMJHL)
Martin Nečas (Charlotte/AHL)
Matěj Pekař (Barrie/OHL)
Filip Zadina (Grand Rapids/AHL)

Obránci Martin Hugo Haš z Tappary Tampere, Libor Zábranský mladší z Kelowny z WHL a útočník Matěj Blümel z Waterloo z USHL opustili po generálce s USA kádr české hokejové dvacítky před mistrovstvím světa v Kanadě.

"Uvažujeme o tom, že by to pro začátek bylo šest obránců a 12 útočníků. Nevíme, co se může stát na začátku turnaje, jestli budeme muset doplnit obránce nebo útočníky. Nechci samozřejmě přivolávat nějaká zranění," řekl asistent Aleš Krátoška webu hokej.cz.

Vedení českého týmu se vedle Martina Kauta z Colorada Eagles (farma Colorada Avalanche), Martina Nečase z Charlotte (Carolina) a Filipa Zadiny z Grand Rapids (Detroit) snažilo získat také dalšího útočníka Filipa Chytila. Ten však na rozdíl od uvolněného tria nehrál v AHL, ale v prvním týmu New York Rangers, takže šance na jeho účast je minimální.

Na třetí šampionát dvacítek se chystají Nečas a brankář Jakub Škarek z Lahti. Obránce byl David Kvasnička z Plzně byl členem kádru na šampionátu před dvěma lety v Torontu a Vancouveru, ale hned v úvodním utkání se zranil a loni se do týmu nedostal.

Na minulém šampionátu v Buffalu, kde český tým pod koučem Filipem Pešánem prošel do semifinále, se stejně jako Nečas a Škarek představili obránci Jakub Galvas z Olomouce, Filip Král ze Spokane z WHL, Radim Šalda z Rimouski z QMJHL a útočníci Kaut, Zadina, Kryštof Hrabík z Liberce a Jakub Lauko z celku Rouyn Noranda z QMJHL.

Brankář Lukáš Dostál z Třebíče a útočníci Lauko, Petr Čajka z Erie z OHL, Jan Jeník z Liberce, Matěj Pekař z Barrie z OHL a Karel Plášek z Komety Brno jsou ročník 2000 a mají možnost startovat i za rok na domácím MS dvacítek v Ostravě a Třinci. Stejně tak i Zábranský, Blümel a rovněž sedmnáctiletý Haš, který dokonce může bojovat ještě o dva juniorské šampionáty.

Do turnaje tým kouče Varadi a asistentů Krátošky a Patrika Eliáše vstoupí ve středu od 22:00 SEČ ve Victorii proti Švýcarsku. V dalších duelech základní skupiny A budou Češi hrát s Ruskem, Kanadou a Dánskem.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud