16. května 2018 • 16:39

MS hokejistů do 20 let v Česku: Hrát se bude v Ostravě a v Třinci

Autor:
Fanoušci české hokejové reprezentace na zápase Euro Hockey Tour v Třinci
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciova parádní kličkovaná po rohu, sparťané vedou 1:0! Sparta - Liberec: Stanciova parádní kličkovaná po rohu, sparťané vedou 1:0!
Karviná - Příbram: Hoďte tam ručník! Moravec prokličkoval do vápna a zavěsil pod břevno, 4:1! Karviná - Příbram: Hoďte tam ručník! Moravec prokličkoval do vápna a zavěsil pod břevno, 4:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa hokejistů do 20 let, které se na přelomu let 2019 a 2020 uskuteční v České republice, budou hostit Ostrava a Třinec. Domácí reprezentace bude své zápasy hrát v Ostravě, kde se také bude bojovat o medaile. Turnaj se bude konat v tradičním termínu od 26. prosince do 5. ledna.O tom, že se junioři sejdou na konci příštího roku v Třinci a Ostravě, se spekulovalo už delší dobu, až v minulých dnech ale zástupci Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) uzavřeli smlouvu s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF).

"Před podpisem smlouvy jsme s mezinárodní federací museli jednat o halách i ubytovacích kapacitách. V minulých dnech se vše dotáhlo," řekl ČTK generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Zatímco v případě Ostravy problém nebyl, neboť se zde v roce 2015 hrálo seniorské MS, u Třince museli představitelé ČSLH předložit potřebné informace o hale i hotelech.

Naposledy se v České republice šampionát dvacetiletých hráčů konal v roce 2008 a hostily jej Pardubice a Liberec.

Vše MS hokejistů do 20 let najdete ZDE »

 Klasická verze
Mobilní verze