Švédsko - Rakousko 7:0. Seveřané dál válí, rozcupovali outsidera

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Další tři body do své sbírky při cestě za obhajobou zlata získali hokejisté Švédska. Ve středečním utkání nedali outsiderovi skupiny z Rakouska šanci a rozstříleli jeho branku 7:0. V utkání nejvíce zazářil útočník Rikard Rakell, který vstřelil dva góly Seveřená nyní se ziskem 12 bodů vedou minimálně do čtvrtečního večera skupinu A.

Švédové potřetí na turnaji neinkasovali, druhou nulu ve druhém startu si připsal brankář Anders Nilsson. Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel útočník Rickard Rakell, tři kanadské body nasbíral i Mattias Janmark.

Seveřané se proti nováčkovi elitní divize poprvé prosadili v 10. minutě, kdy v úvodní přesilové hře otevřel skóre Kempe. Švédové měli podle očekávání herní i střeleckou převahu a ještě v první třetině vedení navýšili.

Ve druhé dvacetiminutovce Seveřané přidali další tři branky, přičemž dvakrát se mezi střelce zapsal Rakell. Nejprve překonal gólmana Madlenera v početní výhodě, poté využil chybu v rakouské rozehrávce.

V polovině utkání potvrdil herní pohodu favorita Nyquist, který si zkušeně počkal a přehodil beton ležícího brankáře. Ve třetí třetině Švédové výhru podtrhli dalšími dvěma góly, brankář Nilsson k nule potřeboval stejně jako v pondělí proti Francii jen 14 zákroků.

FAKTA MS: Francouz kouzlil v zápase se Švýcary, chválil ho i Petr Čech

Domácí: 09:47. Kempe, 17:11. Janmark, 22:42. Rakell, 28:53. Rakell, 29:17. Nyquist, 47:50. Zibanejad, 53:59. Pääjärvi

Hosté:

Domácí: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Zibanejad, Rakell – Nyquist, Backlund (C), Kempe – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – L. Andersson, J. de La Rose.

Hosté: Madlener (Kickert) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Lebler (A), Hundertpfund (C), Ganahl (A) – M. Raffl, Komarek, Schneider – Zwerger, Rauchenwald, Haudum – Spannring, Obrist, Peter.

Kubuš (SVK), Schukies – Kohlmuller (GER), Sormunen (FIN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)