VIDEODOTAZNÍK: V NHL jsme říkali, že jedeme pro zlato

VZPOMÍNKA JIŘÍHO ŠLÉGRA | 15 let od naganského triumfu si zaslouží velkolepé připomenutí. Server iSport.cz vám přináší unikátní sérii videodotazníků, v níž hokejoví hrdinové odpovídají na stejné otázky. Na co nikdy nezapomenu? Kdy jsem uvěřil ve zlato? Vyhrálo by se bez Ivana Hlinky? Kde mám zlatou medaili a proč právě tam? Co se o Naganu ještě neřeklo? Jako druhý odpovídal obránce Jiří "Guma" Šlégr.
"My jsme jeli z Pittsburghu čtyři a už tehdy jsme říkali trenérovi, že si jedeme pro zlato... Může to být v nadsázce, ale v nás jsem to viděl," vzpomíná Jiří Šlégr nad otázkou, kdy uvěřil ve zlato.
To by podle něho nepřišlo, pokud by na lavičce nestál Ivan Hlinka. "Jsem přesvědčený, že bez Ivana Hlinky bychom nevyhráli. On tohle mužstvo postavil, měl pro to cit a v tomhle případě se mu to náramně povedlo," vyzdvihl Šlégr roli kouče.
