Nestrašil na Světový pohár nesmí, hokejový dříč má od klubu zákaz | iSport.cz
Pavel Bárta
29. srpna 2016 • 08:08

Nestrašil na Světový pohár nesmí, hokejový dříč má od klubu zákaz

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěl hrát, ale nic z toho nebude. Andrej Nestrašil už se uzdravil po těžkém úrazu páteře a může zase hrát. Ještě nedávno hlásil, že pokud si to situace vyžádá, je připravený jít do zbraně. Na Světový pohár se však 25letý útočník stejně nepodívá. Případný start mu zakázal jeho klub Carolina Hurricanes.„Patřil k širšímu okruhu hráčů, kdyby se nedej bože s některým z nominovaných něco stalo. Zajímali jsme se, jak je na tom. Tvrdil, že trénuje naplno a že už je v pořádku. Potom zavolal, že ho Carolina nepustila. Ozval se mi i člověk z vedení klubu, že s ním počítají do prvních dvou pětek, že to zranění bylo zlé a Andrej by měl udělat dobrou sezonu, protože hraje o další smlouvu, což chápu,“ řekl Sportu trenér reprezentace Josef Jandač .

Koncem února Nestrašilovi po ostrém střetu skončila sezona, tři měsíce se nesměl hýbat. Nebýt zlomeniny dvou obratlů, útočník Caroliny by v sestavě pro World Cup pravděpodobně nechyběl. Po vážném zranění mu však nebyl schopen zaručit, jestli se na led ještě vrátí. Zotavil se však nečekaně rychle. „Jsem stoprocentně ready a mám trenérům co nabídnout,“ hlásil ještě v polovině srpna.

Teď je všechno jinak. O tom, že Carolina vetovala Nestrašilovu případnou účast na hokejové monstrakci, se reprezentační trenér dozvěděl zhruba před dvěma týdny. „Pro nás to znamená, že pokud nebude v širší nominaci Nestrašil, musíme tam dát někoho jiného,“ uvedl Jandač.

I kdyby se tedy okolnosti seběhly tak, že by bylo nutné dopsat na soupisku někoho z náhradníků, Nestrašil to nebude, i kdyby případně prošel vstupní prohlídkou, kterou hráči podstoupí na srazu v Praze. Klub si jeho účast nepřeje a Nestrašil proti němu nepůjde.

Místo v NHL si tvrdě vydřel, bojoval o něj dlouho. V Carolině mu navíc končí smlouva. Hurricanes prý s Nestrašilem předběžně počítají do prvních dvou formací. V následující sezoně si vydělá 950 000 dolarů (asi 24 milionů korun), pokud se mu povede, může si hodně polepšit. Ve středu má odchovanec pražské Slavie odletět do zámoří a bude pokračovat v přípravě na další ročník NHL. World Cup už jde mimo něj.

„Je to jednoduché, jeho rozhodnutí rozumím,“ prohlásil Jandač. „Nemá v týmu takovou pozici, aby šel proti klubu s tím, že bude hrát na Světovém poháru, ať se děje, co se děje. Navíc mu končí kontrakt a něco takového si nemůže dovolit. Já jen doufám, že kdyby se (Hurricanes) nedostali do play off a my ho oslovíme před mistrovstvím světa, tak pojede, ať bude mít smlouvu, nebo ne,“ dodává trenér národního týmu.

Nestrašil dře v posilovně: Tři měsíce jsem se nehýbal, ale jde to nahoru!

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud