Miroslav Horák
24. února 2022 • 17:10

Finský kouč Jalonen dorazil do Prahy. Nahradit Pešána u reprezentace?

Autor: Miroslav Horák, inf, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Ať jde Jirka na Błachowicze, byl by favoritem, říká Viktor Pešta | UFC 300
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud vyrazil obdivovat památky stověžaté Prahy, pak jde o zajímavou shodu okolností. Protože o Kari Jalonenovi se už pár dnů spekuluje jako o možném novém kouči hokejové reprezentace. A právě renomovaný finský kouč byl ve středu spatřen v centru Prahy. Úplnou náhodou? Nejspíš ne.Zrovna ve čtvrtek odpoledne se výkonný výbor Českého hokeje usnesl, že odvolá kouče Filipa Pešána s jeho asistenty. Generální manažer Petr Nedvěd nicméně dál má svazovou důvěru a právě on má nový realizační tým sestavit a VV navrhnout ke schválení do poloviny března.

A právě Kari Jalonen je jedním z jeho kandidátů, stejně jako český expert Miroslav Hořava. Ve vystoupení po jednání výkonného výboru Nedvěd připustil, že ve hře mohou být i další jména.

Finský trenér patří mezi horké kandidáty i podle sázkových kanceláří, u nichž náleží do trojice s nejnižším kurzem na obsazení reprezentačního postu. Zahraničního trenéra, byť jiného, doporučoval k reprezentaci v rozhovoru pro iSport Premium také Jiří Hudler. 

Dvaašedesátiletý Jalonen Prahu dobře zná, v sezoně 2013/14 vedl tým Lva v KHL, s finskou reprezentací má stříbro z mistrovství světa 2016, posléze zazářil ve Švýcarsku, kde s Bernem ovládl tamní NLA (2017 a 2019).

Kdo je Kari Jalonen

  • narozen 6. ledna 1960

  • hokejový trenér, bývalý útočník

  • zahrál si v NHL za Calgary a Edmonton, ve Finsku působil v HIFK, Kärpätu Oulu, TPS Turku a Lukko Rauma. Kariéru končil ve Francii

  • trenérskou kariéru začínal jako asistent v TPS Turku, následně hlavní trenér. Vedl i Kärpät a HIFK. V KHL trénoval Nižnyj Novgorod a český Lev Praha. Naposledy byl koučem švýcarského Bernu, se kterým vyhrál dva tituly.

  • dva roky byl hlavním trenérem Finska, v roce 2016 s ním došel ke stříbru na MS

  • na MS 2023 a 2024 má být trenérem finského týmu do dvaceti let

Expert Sýkora: Trenér zmůže hodně, ale... Tohle je problém českého hokeje
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
7

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud