Jakub Hlaváč
12. října 2008 • 21:31

Sráží nás základní chyby, ví Ručinský

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Potřetí za sebou odjížděli hráči pražské Sparty z ledu poražení. V neděli nestačili na Litvínov, ještě šest a půl minuty před koncem vedli, ale pak je opět srazily chyby v obraně. „Děláme základní chyby", přiznává i Martin Ručinský.

Podruhé jste naskočil proti mateřskému klubu, bylo to již bez emocí?
Náboj tam pro mne určitě je, není to jako každý jiný zápas. Už to však bylo daleko lepší, než když jsme hráli v Litvínově. Pomohlo mi i domácí prostředí, teď už to bude dobrý.

Do Prahy ale přijelo i hodně fanoušků hostů a ti na vás pořádně pískali, vnímal jste to?
Vůbec ne, soustředil jsem se na hru. Navíc naši fanoušci byli vynikající, moc jim chci poděkovat. Rádi bychom jim nabídli lepší hokej.

Sparta nestačila doma ani na Litvínov >>>

Připravili i lehce provokativní transparent - Doma dobře v Praze nejlépe - pobavil jste se?
Viděl jsem to, ale nemohl jsem se s tím moc zabývat. Bylo to uprostřed třetiny a to se musím starat o to, co se děje na ledě.

Bylo by asi hodně těžké, kdyby se obrátili proti vám...
Nedokážu si představit, že bychom tu podporu neměli. Atmosféra na všech domácích zápasech je díky nim výborná a je jen na nás, abychom to splatili.

Souhrn zápasů 14. kola extraligy >>>

Říkáte, že jim chcete podporu oplatit, ale nesvazuje vám to někdy ruce?
Máme hodně zkušeno mužstvo. To se nedá vymlouvat na nějaké svázané ruce. Musíme se prostě s naší situací vypořádat a dát se do kupy.

Zápas jste mohli rozhodnout již v první třetině, Litvínov měl celkem pět vyloučených hráčů, ale gól jste nedali...
Přesilovky jsou naše velká slabina. První jsme odehráli dobře, ale pak to přišla ta dvouminutová pět na tři a to bylo znovu špatně. To je šance rozhodnout zápas, a když ji nevyužijeme, vymstí se to. Nepsané pravidlo říká, že kdo nedá gól ve dvojnásobné početní výhodě, nemůže vyhrát. To se dnes také potvrdilo.

Proč se ten problém nedá odstranit, když o něm víte?
Na tréninku nám všechno jde. Jenže jak začne utkání, tak to není ono. Možná je to přemíra snahy, nevím. Pokud však nebudeme trestat vyloučení soupeře, tak to pro nás bude těžké pořád.

A když už konečně vedete, tak selže obrana...
Děláme prostě základní chyby, kterých bychom se měli vyvarovat. Nejhorší na tom je, že je soupeř ihned dokáže potrestat. Není jediná, kterou bychom přežili bez úhony.

V pondělí jedete do Liberce, který také nehraje nejlépe, je to výhoda?
To je asi úplně jedno. Extraliga je kvalitní, nejsou v ní lehcí soupeři. Musíme se pořádně připravit a vlétnout na ně.

Za Bílé Tygry hraje Petr Nedvěd, co říkáte na jeho návrat?
Měl parádní kemp s Rangers, byl jeden z nejlepších a za normálních okolností by určitě zůstal v prvním týmu. Ale já jsem rád, že je zpátky v Čechách, pro ligu je to jen dobře.