4. listopadu 2008 • 12:29

Bednář půjde po sezoně

Jaroslav Bednář prožívá šťastné období
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hotovo. Útočník Jaroslav Bednář zůstává do konce sezony ve Slavii. V ústředí mistrovského klubu padlo defi nitivní rozhodnutí. Ať už na Slavii přistane jakákoliv nabídka z Ruska, boss Růžička svůj drahokam nepustí.„Ani za nic,“ zdůrazňuje kouč a generální manažer Vladimír Růžička.

„Fanoušci mohou být klidní, nenecháme se zlákat žádným odstupným. Jardu do konce sezony neprodáme.“ Bednářův agent Robert Spálenka včera Slavii představil hrubé návrhy ruských klubů. Zřejmě ta nejzajímavější pochází z Nižného Novgorodu. A pozor, to je klub, který na odstupném umí dávat majlant.

Bednář ve Slavii
21 zápasů 23 bodů (10+13)

proměnil posledních sedm nájezdů v řadě


V létě vedení bohatého ruského Torpeda vykoupilo kanonýra Pavla Brendla ze švédské Elitserien částkou 600 tisíc dolarů, asi 10 milionů korun. To je na evropské poměry obrovská suma.

Růžičku však nic nepřesvědčí, nechce svůj výběr oslabit o hvězdu, která nyní udivuje hlavně penaltovými kouzly. Tým Bednáře potřebuje, miliony jeho ztrátu nezalepí.

„Byla tam nabídka Novgorodu a dalších klubů, ale na pořádné jednání vlastně ani nedošlo. Vláďa Růžička nechce o mém odchodu ani slyšet. Takže se do Ruska nejde,“ konstatuje Bednář.

Nezbývá mu, než verdikt respektovat. Smlouvu má až do jara. „Nevím, jestli Rusové budou posílat nové a nové nabídky, ale momentálně mě Slavia nepustí. Jsem jejím hráčem, respektuju to.“

Aby bylo jasno, Bednáře KHL enormně láká. Klidně se můžete vsadit, že jej v létě doma nikdo neudrží. „Nebudu lhát, rád bych rok, dva v Rusku vyzkoušel,“ netají se.

Zda do Novgorodu, Omsku nebo ještě jinam, to se teprve ukáže. Bednář bude vybírat. „Dnes už se nedívám pouze na peníze, ale i na sociální zázemí, na podmínky pro rodinu. Nerad bych se na rodinu díval z okna bázy,“ uzavírá reprezentant Bednář.

V pondělí se objevil na reprezentačním srazu, dneska si zahraje přípravný duel se Slováky. V nominaci nechybí ani karlovarský brankář Lukáš Mensator, jehož rovněž mohutně lanaří ruské kluby. Není divu, talentovaný brankář má před sebou velkou budoucnost.

Ovšem ani vedení Energie o jeho odchodu nechce slyšet. „Vím, že po něm nějaké ruské kluby pokukují, ale žádnou konkrétní nabídku jsme nedostali. A jeho odchod nepřipadá v žádném případě v úvahu,“ uvedl Miroslav Vaněk, generální manažer klubu.Extraliga tedy své klenoty zatím drží.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, bednář, SlaviaKlasická verze
Mobilní verze