0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
SESTŘIH: Dallas - Vegas 3:2. Hertl a spol. na pokraji vyřazení

Kladenský kapitán Pavel Patera na střídačce marně zlostí štípal hokejky. „Hráli jsme tady jako parta nazdárků!“ zlobil se po sedmibrankovém debaklu. Rozjetá parta trenéra Hadamczika si s chutí zastřílela a Kladno porazila historicky největším rozdílem.

Výsledkem 7:0 Ostravané o jednu branku překonali historické maximum z ročníku 2001/02.

Paradoxní je, že po první bezbrankové třetině vůbec nic takovému nášupu nenasvědčovalo. Pak ovšem rozjel velkou show vítkovický bijec Juraj Štefanka. Ve většině zápasů má za úkol strážit největší hvězdy soupeřů. Tentokrát to však byl on, kdo bavil diváky útočnými výpady. Dal první dva góly zápasu a nastartoval tím svůj tým.

Utkání jsme sledovali ONLINE >>>

„Góly nám pomohly, protože první třetina byla na šance vyrovnaná,“ usmíval se spokojeně Štefanka. Hned první brankou zakulatil počet svých extraligových gólů na rovnou stovku. „Před sezonou jsem se díval, že jich mám už devadesát devět. Smál jsem se, že jich mám tolik. Na mé schopnosti, vždyť já nejsem žádný střelec.“

Hned vzápětí však přidal gól číslo 101. a únikem z trestné lavice pak mohl završit hattrick. Puk mu však po přihrávce do brejku odskočil. „Šlo mi to dobře na hokejku, ale puk skočil a špičkou brusle jsem si ho odkopnul. Kluci mi pak na střídačce říkali, že jsem nechtěl platit do kasy, tak jsem si to radši sám odkopnul…“

Na případný hattrick dal ovšem Štefanka na konci zápasu zapomenout parádní přihrávkou na sedmý gól. Patičkou sklepl puk do jízdy Krenželokovi, který nájezd proměnil. „Šlo mi to na nohu, tak jsem puk jen tak přikopnul. Na střídačce jsem se smál, že jsem to přihrál lépe než hokejkou.“

Souhrn kola >>>

Demolici svého týmu těžce snášel kapitán Patera. Ve 46. minutě na střídačce rozsekal hokejku a sotva si vzal novou, okamžitě s ní mrštil na zem. „Úplně jsme se po druhém gólu sesypali! Hráli jsme hrozně, dvě třetiny jsme tady byli jako na výletě.“

Na absenci dvou útočníků, Tenkráta (Švédsko) a Horny (zranění), se poražení nevymlouvali. „Samozřejmě nám chybí, je to velké oslabení, ale máme široký kádr, abychom si s tím poradili,“ řekl obránce František Kaberle. „Ve druhé třetině jsme se bohužel zase nevyvarovali výpadku, který nás pak stojí celý zápas.“

Vítkovice Steel - Geus Okna Kladno 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. Štefanka (Trnka), 26. Štefanka (Sičák), 33. Hubáček, 38. Burger (Hubáček), 48. Burger (Hubáček), 48. Sičák (Ujčík, Kvapil), 57. Krenželok (Štefanka, Trnka). Rozhodčí: Hradil, Husička - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4055.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Varaďa, Burger, Hubáček - Ujčík, R. Hruška, Kvapil - Treille, Štefanka, Krenželok - Klimek, Roman, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Kladno: Kopřiva - Toman, Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, J. Dlouhý, Trončinský - Bílek, Patera, M. Procházka - Tomajko, Čurilla, Bělohlav - Valský, Kalla, Frolík - Diviš, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.