15. března 2010 • 21:59

Obličej Vašíčka po bitce: takhle bolí play off

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

To, že se právě tihle dva servou, se dalo čekat. „Jo? Jak to? To jenom podle vás novinářů se něco chystalo,“ usmál se slávistický bek. „Já jsem nic nevyhledával, prostě se to takhle semlelo.“ Ale když se zranil ve druhém zápase, podle vlastních slov už mu tehdy Vopat vyhrožoval, že mu ty stehy vyrve. A v neděli to splnil.Jak bolí hokej? Podívejte se na slávistického obránce Jiřího Vašíčka. Vypadá spíš jako boxer po patnácti kolech...

„Hraju všemi barvami, co?“ pověděl, když včera vyšel z domu, aby zapózoval fotografovi deníku Sport. „To je o mě najednou zájem,“ smál se.

Během vítězné série s Litvínovem se z něj stala mediální hvězda. Tři z pěti zápasů končil s několika stehy, v tom nedělním po bitce s drsňákem Romanem Vopatem odcházel z ledu úplně celý zakrvácený. A šel znovu na šití.

Slávista Jiří Vašíček po bitce s litvínovským Romanem Vopatem.Slávista Jiří Vašíček po bitce s litvínovským Romanem Vopatem.
„Nebudu nic zastírat, dostal jsem pěkně do huby,“ vzpomíná i s denním odstupem. Už když se večer mrknul na mobil, bylo na něm několik zpráv od kamarádů.

„A vesměs byly pozitivní, nikdo se nevysmíval, že bych dostal přes tlamu. Spíš všichni ocenili, že i když už jsem byl rozpáranej, tak jsem se mu postavil,“ říká Vašíček.

Je to drsný chlapík, takže si na bolest nestěžuje. „Ale když už se ptáte... Co vám mám povídat, trošku to bolí. Ale zase to není nic nesnesitelného,“ popisuje.

Hned po zápase raději zamířil do nemocnice na podrobné vyšetření, aby se zjistilo, jestli nemá kromě odřenin hlavu jinak poraněnou.

„Naštěstí se nic neukázalo,“ oddychl si Vašíček, poctivý bojovník, který už se těší na čtvrtfinálovou sérii se Zlínem. Do ní půjde jako obvykle „na krev.“

Vašíček pod palbou - jak přišel ke zraněním v sérii s Litvínovem?

1. Sám neví, jak k tomuto šrámu ve druhém utkání přišel, dohrál ho se třemi stehy

2. Ve čtvrtém zápase ho zezadu atakoval Vopat, obránce se poranil při pádu na mantinel

3. V pátém zápase se porval s Vopatem, inkasoval několik ran a celý zakrvácený odjel na střídačku

Vašíček bral vše s úsměvem.
Vašíček bral vše s úsměvem.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze