Zraněný kapitán Bílých Tygrů Nedvěd má zlomenou čelist
V úterý na operaci a za měsíc snad zpátky do extraligového kolotoče. Hokejistu Petra Nedvěda nečeká příjemné předvánoční období. Specialisté mu dnes opraví spodní čelist, kterou mu zlomila tečovaná rána spoluhráče Martina Čakajíka v nedělním utkání v Kladně.
Nedvědova čelist zastavila letící puk v 54. minutě zápasu, který Liberec prohrál 0:1. Veterán po incidentu s bolestivou grimasou opustil led a zamířil do špitálu na rentgen. „Takovou ránu jsem v životě nedostal,“ komentoval to v pondělí dopoledne Nedvěd pro iSport.cz.
Jakmile se prvotní bolest po zásahu kotouče zmírnila, útočníkovi Tygrů se docela ulevilo. „Cítil jsem se docela dobře a doufal, že to nemusí být zlomené. Ale rentgen byl proti, je to zlomené. V pondělí ráno jsem pak už skoro nemohl mluvit,“ popisoval s 31 body lídr produktivity extraligy.
Jenže je otázkou, jak dlouho se udrží v čele. Odhadovaný měsíc pauzy využijí ostatní, aby Nedvěda předčili. Druhý Petr Ton ztrácí jen dva body.
Nedvěd musí čekat, až se čelist po zákroku umoudří, splaskne otok a zdravotní stav mu dovolí nastoupit aspoň s celoobličejovým krytem. „Nic jiného mi nezbývá. Až to půjde, vezmi si ho a vlezu na led. Snad to nějak půjde i s ním,“ věří hvězda české soutěže, která přijde v půli prosince o druhý díl evropské Tour v Moskvě.
Dvojitá škoda poté, co se Nedvěd náramně předvedl na listopadové Karjale, kde se třemi góly patřil k nejlepším útočníkům turnaje. „Mrzí mě to, moc. Petr se vrátil do reprezentace v jedinečném stylu,“ vyjádřil se kouč Alois Hadamczik.
Rozhovor s Petrem Nedvědem čtěte v zítřejším vydání deníku Sport