Lid versus Duda. Hokejový rebel otravuje život hráčům Komety | iSport.cz
Jiří Punčochář
2. dubna 2012 • 09:37

Lid versus Duda. Hokejový rebel otravuje život hráčům Komety

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona
VŠECHNA VIDEA ZDE

PLZEŇ - KOMETA 19:10 ONLINE | V semifinále nedal ani gól, přesto je ho všude plno. Plzeňský excentrik Radek Duda je v sérii proti Brnu všude, kde to hoří. Popichuje, doráží na soupeře, pije krev divákům. V semifinále nasbíral už 26 trestných minut. Jeho přičiněním se Kometa ve čtvrtém zápase série nechala vytočit tak, že utkání nezvládla a tři její hráči za své zákroky putovali před disciplinárku. Duda prostě zase úřaduje. Další jeho show se dá čekat dnes večer (19.10, online iSport.cz) v pátém duelu v Plzni.Trvalo to, ale je to tady. Plzeňský červík Radek Duda se zvolna začíná v semifinále proti Kometě zavrtávat brněnským hráčům do hlav. Sobotní duel série byl z jeho strany plný střetů, neustále bylo kolem jeho osoby rušno.

Jakmile se Plzeň dostala na hranu vyřazení, posunul svůj hokej na hranu i její kontroverzní útočník.

„Měl jsem virózu, konečně polevila. Můj hokej je založený na kondici, a když ji nemám, nemůžu hrát. První dva zápasy byly z mé strany naivní,“ vysvětloval Duda, proč se do série výrazněji vložil až v její druhé polovině.

V sobotu v Brně už kolem sebe prskal, statečně se oháněl i proti přesile. V jeden moment ho tahali k ledu tři protihráči, jindy sklízel nenávistné reakce sedmi tisíc diváků.

Do boje se pustil i mimo kolbiště, když v mix zóně obvinil brněnského brankáře Jiřího Trvaje z maskování gólu a rozhodčím vyčetl domnělý dvojí metr. Podle něj jsou ostudou semifinále.

Svému mužstvu nepřispívá brankami jako v základní části, tak se ohání seč může jinak. Je nejtrestanějším hráčem série, ve čtvrtém utkání přidal dalších 14 trestných minut, ale nakonec mohl být spokojený.

Dostane Radek Duda v dnešním utkání s Kometou čtyři a více trestných minut? Tipujte v dnešní otázce soutěže iSport Expert.

Brňané se nechali vytočit, rychle ztráceli rozvahu. O to šlo. Jejich psychiku dokázal Duda solidně naleptat.

Tomáš Malec, který už si pěstmi vyřídil spor s Michalem Dvořákem, se plzeňského nezbedu pokoušel vyzvat na souboj, ale neuspěl. Jakmile došlo na hrozbu šarvátky, Duda jezdil po ledě a tvářil se, že se ho to vůbec netýká. Ale při hře překypoval zaujetím pro každý kontakt, fyzický i slovní.

„Radek je extravagantní, prostě jinej. Taky se musí ovládat a hrát pro náš tým. Má nějakou nálepku, nese si renomé z minulosti. Rozhodčí se na něj dívají trošku jinak než na zbytek ligy,“ domnívá se plzeňský obránce Jaroslav Modrý.

Co se dá od Dudy čekat dnes večer, kdy budou Indiáni znovu odvracet vyřazení? Když tak řádil v Brně, v soupeřově kotli, co teprve doma, kde mu bude sebevědomí do žil pumpovat osm tisíc diváků stojících na jeho straně?

Malec provokuje Dudu.
Malec provokuje Dudu.

„Doufám, že fanoušci v Plzni připraví peklo, potáhnou nás dopředu a budou šestým hráčem. Musí dostat rozhodčí pod tlak, jako je dostávají v Brně,“ nabádá Duda.

Jeden ze svých nejbizarnějších kousků v letošním play off předvedl v sobotu. To ho napřed Brňané naháněli za pokřikování na brankáře, srazili ho na led a pak se Indián s číslem 69 na zádech pokoušel rozvazovat tkaničku Radimu Bičánkovi. Pak už putoval na trestnou lavici na 10 minut.

Dva hráči Komety se mu ještě cestou na trestnou lavici posmívali, ukazovali mu, ať si jde sednout. Duda neochotně odjel, v jeho započaté práci ale pokračovali spoluhráči a vykoledovali si dvě oplácení po odpískání, za což šla Kometa do tří.

Tyto fauly navíc začala řešit disciplinární komise, na jejíž adresu poslalo vedení Plzně tři videa.

Takže schválně: kdo se bude smát nakonec?

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud