VIDEO: Posila Komety pro finále? Trénuje s ní Erat z Nashvillu | iSport.cz
5. dubna 2012 • 13:15

VIDEO: Posila Komety pro finále? Trénuje s ní Erat z Nashvillu

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nečekanou posilu přivítali na ledě hokejisté Komety Brno v přípravě na finále extraligy. V závěru dnešního tréninku se k nim ve žlutém dresu Nashvillu přidal útočník, o jehož schopnostech se pochvalně vyjadřovali i zkušení brněnští plejeři. Do zápasu ale jen tak nenaskočí. S číslem 10 na zádech a jmenovkou Erat se totiž po ledě proháněl šestiletý Tomáš Žižka, syn brněnského obránce.I pro hráče to bylo vítané zpestření. Začínající hokejista vtrhnul na hřiště na konci tréninku a Tomáš Svoboda ho hned přivítal zahozením rukavic a naznačením bitky.

Pak se Žižka junior pustil i do bruslařského souboje s Jakubem Koreisem. Nebojácně kroužil po ledě, i když kolem něho létaly střely.

„Viděl jsem ho bruslit už na Slavii, kde jsem s jeho tátou hrál, a musím říct, že se zlepšuje. Je na něm vidět talent. A hlavně ho to baví,“ chválil „posilu“ Svoboda.

Šestiletý dravec si zatrénoval v několika fázích. Napřed na chodbě u šatny v brankářské masce chytal střely tenisákem, které na něho vysílala kondiční trenérka týmu Hana Bubníková, dcera legendy Vlastimila Bubníka. Pak nazul brusle a vyrazil.

Počínal si jako zkušený mazák i v oslavných gestech po gólu nebo při pití u mantinelu. Každou chvíli jezdil ke střídačce a přes mřížku do sebe lil pití.

Bylo vidět, že leccos už pochytil. Dres mu věnoval přímo Martin Erat.

Syn Tomáše Žižky při tréninku Komety Brno.

„Trénink s námi má za odměnu. Ve Zlíně je už rozpuštěný led, tak jsem ho vzal sem. Makej mladej, brusli!“ říkal Tomáš Žižka starší.

„Jen ať nějakým pukem dostane, ať vidí, jak to bolí. Brankář nebude, a jestli útočník nebo bek, to se teprve uvidí,“ usmíval se.

Vstoupit do diskuse
1
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud