Pro nás jste mistři, skandovali v centru Brna fanoušci Komety | iSport.cz
19. dubna 2012 • 21:23

Pro nás jste mistři, skandovali v centru Brna fanoušci Komety

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Baník - Pardubice: Zajíc doklepl Azevedův bochánek do sítě, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Centrum Brna se dnes naposledy ve finálové sérii hokejové extraligy zahalilo do modrobílé barvy. Fanoušci povzbuzovali svůj tým až do konce, Kometa nakonec prohrála s Pardubicemi 1:5 a skončila druhá. Lidé i přes porážku slavili stříbrnou pozici."Pojďme hoši, dáme gól, dáme gól," neslo se večer náměstím Svobody v Brně, které i přes nepřízeň počasí zaplnilo podle odhadů na devět tisíc fanoušků.

Rozhodující zápas Brno jednoznačně prohrálo, přesto fanoušci vydrželi až do konce hlasitě a bouřlivě svůj tým podporovat.

Mnozí brali i druhé místo jako velký úspěch brněnského týmu, který se až z předkola play off probojoval do finále po dlouhých 41 letech.

"Pro nás jste mistři," skandovali lidé po utkání na náměstí a modrobílé dresy a šály rozhodně nesundávali. "Hoši, děkujem! Hoši, děkujem," neslo se ještě několik minut po zápasu.

Fanoušci Komety Brno, kteří sledovali poslední zápas letošní sezony a porážku svého týmu na velkoplošné obrazovce na náměstí Svobody v Brně.
Fanoušci Komety Brno, kteří sledovali poslední zápas letošní sezony a porážku svého týmu na velkoplošné obrazovce na náměstí Svobody v Brně.

Podobná atmosféra byla i ve vyprodané Kajot aréně. Fanoušci děkovali hokejistům za výkon a i když na nich bylo vidět, že mistrovský titul by vítali mnohem bouřlivěji, ani druhým místem nebyli zklamaní.

Zápas se podle mluvčí městské policie Denisy Kapitančíkové obešel bez konfliktů. "Nemáme hlášené žádné komplikace," řekla těsně po utkání. Podobně probíhalo fandění i při předchozích finálových duelech.

A takhle to vypadalo v Pardubicích...

Fanoušci Pardubic slavili ve svém městě na Pernštýnském náměstí.

Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích se sešlo asi sedm stovek fanoušků. Na nápor natěšených příznivců byli připraveni i majitelé restaurací na náměstí, kteří vytáhli stáčecí zařízení a čepovali pivo do kelímků, grilovaly se i klobásy.

Velkoplošná projekce v Pardubicích.Velkoplošná projekce v Pardubicích.Foto ČTK
"Teď už jen aby naši vyhráli a bude to pěkně strávené odpoledne," hlásil jeden z fanoušků ještě před prvním buly.

Krátce po šesté hodině se velkoplošná obrazovka rozsvítila a zazněla česká hymna. Potom ale utichl zvuk i obraz a projekce vypadla. "My chceme hokej," začal skandovat natěšený dav.

Ještě před zahájením zápasu se obrazovka znovu rozsvítila, během úvodních tří minut ale obraz vypadával, na obrazovce se objevovaly tři světlé pruhy, obraz se rozsypával a někteří z fanoušků začali pískat.

Pak ale technické potíže ustaly a lidé sledovali strhující jízdu svého týmu za titulem. Oslavy mohly vypuknout...

Vstoupit do diskuse
0
1.kolo
Články odjinud


Články odjinud