Jágr je šéf, dělá si co chce, smál se Plekanec s fanoušky z Montrealu | iSport.cz
František Suchan
26. října 2012 • 22:05

Jágr je šéf, dělá si co chce, smál se Plekanec s fanoušky z Montrealu

Tomáš Plekanec se zdraví fanoušky z Montrealu, kteří se dorazili podívat na zápas Kladna s Vítkovicemi
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | V pátek na zápas Kladna s Vítkovicemi (4:1) sice dorazila nejmenší návštěva na Jágrův tým od začátku výluky, přesto se ve čtyřtisícovém publiku našlo něco, co stálo za zmínku. Asi patnáct chlapíků z Montrealu. Ti přijeli do Česka na turnaj starých pánů a při té příležitosti zavítali na utkání svého oblíbence z Canadiens, Tomáše Plekance, s nímž se nakonec u šatny Rytířů potkali.Potlesk, potřesení rukou, všetečné dotazy. Tak vypadala montrealská delegace po utkání Kladna a Vítkovic, když se dočkala příchodu Tomáše Plekance. „To byl gól pro nás?“ zajímali se hned kanadští fandové. Forvard s číslem 41 totiž završil účet partie trefou do prázdné branky.

Zámořští návštěvníci chválili kvalitu klání a byli nadšení z úrovně extraligy i z místních fanoušků, kteří fandí s bubny a chorály. Tohle ani v Montrealu, hokejovém ráji, nezažijí.

Skupina dorazila do Česka, aby si zahrála na turnaji starých pánů o víkendu v okolí Prahy. „A nepotřebujete hráče?“ ptal se jich rozverně Plekanec. „Ale ne, vy jste vlastně Kanaďani, vy se budete jen rvát,“ dodal se smíchem.

Tomáš Plekance v Kladně navštívila skupinka turistů z Montrealu
Fanoušci se pak zajímali o to, jestli by jejich idol nemohl v Montrealu zavést podobné děkovačky, jako byla k vidění v pátek. „Klidně. Jenže ono se to těžko dělá, když není žádná NHL,“ usmál se a čelil dalším dotazům.

Jaký se tady hraje hokej, kde to má ‚Pleky‘ radši, jestli je extraliga rychlejší než NHL, nebo jim to jen přišlo z tribuny.

„A proč je Jágr pořád tolik na ledě, ať taky někdy vystřídá,“ přihodil hlas z chumlu. „Jóóó, to já mu nemůžu říct. On je majitel, dělá si, co chce,“ reagoval Plekanec.

Většina jeho obdivovatelů dorazila přímo v triku s logem Canadiens a jmenovkou PLEKANEC.

„To je v Montrealu běžné, tam se dresy jiných hráčů nenosí,“ vtipkoval útočník, jemuž nevšední návštěva nakonec poděkovala pěkně česky: „Díky, Tomáši,“ volali za ním, když mířil zpátky do kabiny.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud