20. listopadu 2012 • 20:16

Jágrovo Kladno padlo na Slavii po nájezdech, Sparta veze dva body

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Slavie porazili ve 23. kole extraligy na svém ledě Kladno 4:3 po samostatných nájezdech. V dalších zápasech vyhrála Sparta v Litvínově 3:2 po prodloužení, Zlín zdolal Třinec 4:2, dařilo se i Vítkovicím, které si poradily s Kometou 4:1. Jedinou branku viděli diváci v Karlových Varech až v samostatných nájezdech. Pech rozhodl o vítězství domácích nad Chomutovem 1:0.

Duel mezi Zlínem a Třincem rozhodla třetí třetina, ve které dali domácí tři branky a rozhodli o svém vítězství nad Ocelářema 4:2.

SPARTA ZDOLALA CHEMIKY PO PRODLOUŽENÍ

Hokejisté Sparty vezou z ledu Litvínova dva body za výhru v prodloužení. O bod navíc pro Pražany se postaral ve čtvrté minutě nastavení Hovorka.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Martynek, Trávníček), 48. Hanzl (Trávníček) -
23. Pacovský (P. Ton, Krstev), 39. P. Ton (Sičák), 64. Hovorka (Sičák, I. Rachůnek). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:1. Diváci: 5152.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Kubinčák, Rapáč, Sklenička. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Sparta: Neuvirth - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

TŘETÍ TŘETINA ZNIČILA OCELÁŘE

Díky třem brankám ve třetí části hry rozhodli hokejisté Zlína o svém vítězství nad Třincem. Po dvou třetinách prohrávali domácí 1:2, góly Matějíčka, Čajánka a Čecha však přihrály tři body domácímu týmu.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík),
52. Čajánek (Honejsek, Matějíček), 60. F. Čech (Veselý) - 11. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola, Lacina - Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min.
Využití: 2:1. Diváci: 3692.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klesla, Ovčačík, od 21. navíc Klouček - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Rákos, Klimenta, Polanský - od 41. navíc Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.

GÓL PŘIŠEL AŽ V NÁJEZDECH, SLAVÍ VARY

Marně čekali diváci v Karlových Varech na branku. Ta nepadla ani po pětiminutovém prodloužení, o vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.  Ten rozhodující proměnil Pech a zajistil domácím dva body za nejtěsnější výhru 1:0.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující nájezd Pech. Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5, navíc Chimera (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 3501.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Kloz, Grman, MacDonald, Gulaši, Jan Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skladaný, Skuhravý - Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Macháček, Rutta - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Y. Treille, Duda, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

KOMETA NESTAČILA NA VÍTKOVICE, PADLA 1:4

Vítkovičtí hokejisté si připsali cenné vítězství nad Kometou Brno, o kterém rozhodli díky třem brankám ve druhé části hry. O jedinou branku Moravanů se postaral v 37. minutě utkání Bičánek. Domácí pečetili své vítězství ve třetí části hry, kdy vzal veškeré naděje hostů Strapáč.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. R. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Rehák, Ujčík), 46. Strapáč (R. Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek). Rozhodčí: Blecha, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4434.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Brno: Trvaj (29. Falter) - Švrček, Bičánek, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, Čermák, Vondráček - Erat, Petrovický, Holec - V. Němec, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

DVA BODY JÁGRA NESTAČILY, KLADNO VEZE JEN BOD

Ani dva body za dvě asistence nestačily Kladnu k více než jednomu bodu z ledu pražské Slavie. Domácí vyhráli po samostatných nájezdech 4:3, když rozhodující nájezd proměnil Krenželok. Za hosty si připsal dvě branky Plekanec.

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Stránský (Žejdl), 42. Krenželok (Skokan, Kuboš),
54. Tomica (Sobotka, Kučný), rozhodující nájezd Krenželok - 15. Plekanec (Jágr, Židlický), 27. Dragoun, 47. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - J. Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 14.175.

Slavia Praha: Kopřiva (na 1.- 3. nájezd Furch) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - P. Jelínek, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Žejdl, Poletín - navíc na nájezdy Kalla. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Mocek, L. Procházka, Piskáček, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.