Ve finále bez favorita je opět srovnáno, Sedláček v Plzni nedochytal

Ostřílený Petr Vampola se pustil do bitky se zlínským Oldřichem Horákem
Oldřich Horák po pěstním souboji s plzeňským Petrem Vampolou
Oldřich Horák po pěstním souboji s plzeňským Petrem Vampolou
Oldřich Horák po pěstním souboji s plzeňským Petrem Vampolou
Další bitku přidali zlínský Okál s domácím Dvořákem
Na čtvrtém zápasu Plzně nechyběly ani známé tváře jako Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novák nebo slavní rodáci Karel Gott a tvůrce "zvířecích" večerníčků Václav Chaloupek
Trenéru Rostislavu Vlachovi tentokrát jeho taktika nezafungovala
17
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Tohle finále bude ještě dlouhé. Naprostou vyrovnanost série potvrdili dnes hokejisté Plzně a Zlína. Po sobotní výhře Zlína (3:0) srovnali následující den Indiáni krok také výhrou o tři góly, tentokrát v poměru 5:2. A stejně jako včera Berani, i oni znechutili gólmanské jedničce soupeře život tak, že už do poslední třetiny nenastoupila. Oba týmy mají dvě výhry a stejně daleko k vysněnému titulu. Pátý finálový zápas se bude hrát ve středu od 18:15 ve Zlíně.

Domácí trenéři museli poskládat sestavu bez Hollwega s Pletkou a výrazně tak přeskupili druhou a třetí útočnou formaci. Do branky se místo Svobody, jenž odchytal závěr třetího duelu, vrátil Mazanec. Hosté oproti sobotě postrádali kvůli zdravotní indispozici Čecha.

Indiáni začali aktivně a Strakova rána skončila na horní tyči Sedláčkovy branky. Dobrou ranou odpověděl na druhé straně Balaštík, Mazanec byl pozorný. V sedmé minutě pláchli domácí obraně Okál s Čajánkem a řítili se proti Mazancovi. Okál předkládal zlínskému kapitánovi před prázdnou branku, Čajánka však stihl v poslední možný okamžik faulovat Poživil a nedovolil mu zakončit.

Následnou početní výhodu hosté nezužitkovali, přesto šli brzy do vedení. V 10. minutě se útok Plzně zastavil na jednom z čárových sudích, hra se obrátila na druhou stranu a Linhart povedenou ranou k tyči otevřel skóre.

Přesilovku si krátce poté zkusili i Západočeši. Rovněž bez úspěchu, ale jen pár sekund nato se prosadil úspěšně dorážející Balej. Uplynulo jen 31 sekund a Straka po objetí branky překvapil z otočky Sedláčka - 2:1.

Plzeň dvě trefy hodně nabudily a i do druhé části vlétla aktivněji, což bylo podpořenou zbytkem přesilovky. Sedláček měl co dělat, aby vytěsnil ránu tísněného Johnsona. Poté se proti pravidlům provinil Köhler, od modré čáry napřáhl bek Jeřábek a zvýšil na 3:1.

Plzeň pak bez újmy přežila oslabení, po jeho skončení se do úniku dostal Holík a Hanzlík musel zatáhnout skrze svou hůl za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení Holík precizně provedeným blafákem do bekhendu proměnil a snížil.

Sotva si stihl vychutnat se spoluhráči kontaktní trefu, měli Berani opět dvougólové manko - uplynulo jen 19 sekund, Vlasák využil zakrytého výhledu Sedláčka, jemuž skvěle clonil Kašpařík a přidal čtvrtý gól. Sedláček na střelu ani nezareagoval.

Snížit mohl Köhler, jenže Mazanec ho dokázal vychytat a touto nevyužitou šancí jakoby se zápas definitivně zlomil ve prospěch Indiánů. Do otevřené zlínské obrany v polovině 38. minuty vlétli Petruška se Sýkorou, jenž zakončil souhru přesně na bližší tyč.

Do třetí třetiny Zlín nasadil mezi tyče Štůralu, který se v 54. minutě vytáhl proti bombě Lva. Mazanec se nenechal zahanbit při šanci Ondráčka, ale jinak byla hra rozkouskovaná častými vyloučeními a na jasné výhře domácích už se nic nezměnilo.

KonecLIVE
52

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů