26. listopadu 2013 • 18:38

Autor: mjk
0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Těžko si svůj debut mezi tuzemskou elitou mohl představovat lépe. 19letý odchovanec Vítkovic Erik Němec byl povolán z juniorky, aby pomohl Ostravanům v extraligovém utkání proti Chomutovu. A už po první třetině měl na kontě dva góly, v prostřední části pak přidal navrch asistenci.

V loňské sezoně se stal strůjcem úspěšného vítkovického tažení za juniorským titulem. V sedmi utkáních play off stihl nasbírat 11 bodů (8+3) a stal se nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

Letos dosud naskakoval v juniorské lize (8 zápasů, 4+4) a zkušenosti sbíral i v prvoligovém Havířově, kde měl po 15 utkáních bilanci 1+2.

Vítkovický mladík Erik Němec dal v prvním zápase dva góly

To mezi dospělou smetánkou nasbíral stejně bodů už po necelých 30 minutách hry. Dvěma góly v rozmezí 12. - 15. minuty strhl definitivně osud zápasu na domácí hokejky. Při samostatném úniku trefil parádně!

V polovině utkání si pak centr druhého útoku navíc připsal asistenci u čtvrtého gólu Vítkovic.

Zápas byl v režii vítkovických mladíků už od samého úvodu. Skóre zápasu otevíral pouze o rok starší obránce Tomáš Pastor, pro nějž to byl rovněž premiérový zásah v extralize dospělých.

Pak se ale přidali i další a ze zápasu se stal další chomutovský debakl.

Piráti Chomutov

Domácí: 06:18. Pastor, 11:39. Němec, 14:48. Němec, 29:20. Stehlík, 31:35. Burger, 45:03. Huna, 50:25. Šedivý, 54:05. Vandas

Hosté: 50:49. Šulák, 53:07. Hruška, 58:07. Hřebejk

Domácí: Dolejš (Málek) – Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor, Hruška, Barinka, Bail -. Huna, Roman, Svačina – Strapáč, Němec, Húževka – Vandas, Burger, Szturc – Šedivý, Valčák, Kolouch

Hosté: Růžička (Hanuljak) – Rutta, Pulpán, Novák, Trefný, Krstev, Šulák, Mrázek, Bartejs – Balej, Divíšek, Kubinčák – Hruška, Straka, Bartečko – Hřebejk, Kämpf, Šagát – Račuk, Sikora