Jako za Bóži Modrého: Čiliak dostal pukem, dohrál se stehy | iSport.cz
30. listopadu 2014 • 22:00

Jako za Bóži Modrého: Čiliak dostal pukem, dohrál se stehy

Autor: jip
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brněnský brankář Marek Čiliak na vlastní kůži poznal, jak vypadal hokej před několika desetiletími, kdy gólmani ještě nenosili masky a zastavovali puky obličejem s nasazením vlastního zdraví. V zápase proti hradeckému Mountfieldu (2:1) schytal v 15. minutě střelu do hlavy tak prudce, že se mu posunula mřížka a kotouč mu způsobil ránu na čele. Domů z utkání šel nejen se třemi body v kapse, ale i dvěma stehy a zelenou ozdobou nad obočím.MATCH OVERVIEW LEGACY

Na zásahy pukem do hlavy má Marek Čiliak vůbec pech. Na jaře si ho při čtvrtém finále jeden zbloudilý našel dokonce na střídačce, kde před ním slovenský reprezentant nestačil uhnout a s flastrem na tváři zamířil do šatny.

Tentokrát naopak z ledu nechtěl. Po Vantuchově zásahu mu tekla krev po obličeji, Čiliak ale nemínil ze zápasu odstupovat ani na vteřinu. To se raději nechal u mantinelu ošetřovat.

Maska není všemocná. Čiliak si z bitvy s Hradcem odnesl dva stehy

„Do konce první třetiny chybělo šest minut (přesně 5:49) a nechtěl jsem střídat, takže mi to nešili, jen tam dali náplast. Nebolelo to, jen jsem cítil, jak to opuchá. Jinak nic,“ popisoval Čiliak.

Šití nakonec ale stejně neunikl. I během hry mu totiž rána krvácela, spoluhráči mu museli donést ručník na utírání, rozhodně to nebylo nic příjemného. O přestávce mu lékař zranění zašil dvěma stehy.

Ze zásahu byl Čiliak pořádně překvapený. Hned po zásahu pukem přímo nevěděl, co se stalo, registroval jen náraz. „Pak jel kolem rozhodčí a odpískal to. Následně už jsem cítil krev, jak teče. Takhle mě trefit, přes masku…“ divil se pilíř brněnské Komety.

Brankář Marek Čiliak dostal na střídačce pukem do obličeje

Pro svoje zranění má jedno vysvětlení: v masce má velká „oka“ a puk se vrtěl tak nešťastně, že ho ťuknul hranou. Že by se mu to mělo stávat častěji si ale nemyslí: „Je to velká náhoda. Už jsme se o tom bavili, že se to stane jednou za život. Asi jak se puk točil, tak tam kouskem vjel.“

Po vyhraném zápase bral Čiliak ránu s humorem. Nad tím, jaké by to muselo být chytat jako kdysi gólmani v generaci Bóži Modrého bez masky jenom v kulichu nechtěl raději ani uvažovat.

„Jsem zvyklý na masku. Nemůžu říct, jestli a jak bych si zvykal na chytání bez ní,“ řekl.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

40. kolo
Články odjinud


Články odjinud