Dolejš krotil uragán, vytáhl parádní semafor: Trefilo mě to, říkal skromně | iSport.cz
Květoslav Šimek
10. října 2017 • 22:35

Dolejš krotil uragán, vytáhl parádní semafor: Trefilo mě to, říkal skromně

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři střely, tři góly. Za 88 vteřin. Bleskový úder hokejistů Olomouce v předehrávce 15. kola Tipsport extraligy ve Vítkovicích (3:4 sn) poslal poprvé v sezoně do brány vítkovického Daniela Dolejše. Střídal Patrika Bartošáka, který na začátku druhé třetiny neměl šanci reagovat na zakončení osamoceného Jana Knotka v přesilovce pěti proti třem, na teč Kevina Sundhera v pokračující výhodě pěti proti čtyřem ani na nájezd Davida Ostřížka s Bruno Mrázem po hrubce zkušeného obránce Jana Výtiska.„Je škoda, že jsme si takhle nechali utéct zápas, v první třetině jsme byli jasně lepší,“ vysledoval Daniel Dolejš ještě ze střídačky. Ostravané v první části přestříleli Olomouc 17:2, k ničemu ji nepustili, jenže se z přesilovky prosadil pouze Radoslav Tybor. „Pak jsme na chvíli vypadli z role a soupeř to v přesilovkách potrestal...“

Dolejš šel do brány po olomouckém obratu z 1:0 na 1:3 ve 23. minutě. Vzápětí zvedal ruce po další Tyborově teči v přesilovce a kontaktním gólu na 2:3. Pak musel vytáhnout klíčový zákrok. Petr Strapáč byl proti němu mezi kruhy zcela sám, Dolejš bleskově švihnul lapačkou. Ukázkový semafor.

„Trefilo mě to, dostal jsem se do zápasu,“ oddechl si gólman. „Nebylo příjemné jít takhle na led v průběhu, takže to pomůže, když vás puk hned takhle trefí.“ V aktuálním ročníku Tipsport extraligy sice Dolejš naskočil na led vůbec poprvé, ale v tempu udržoval během střídavých startů v prvoligovém Havířově. Odchytal tam šest zápasů.

Vítkovice - Olomouc: Skvělý zákrok lapačkou, Dolejš vychytal Strapáče

„Je fajn, že se tam nenudím, že mám prostor. I když, tohle je úplně něco jiného. Jsem rád, že jsem si zase zachytal. Škoda, že s Olomoucí nakonec máme jen bod. Brzy snížili na 2:3, dostali jsme se z nejhoršího, tlačili jsme, bušili jsme do nich... Ale na víc to nestačilo.“

Sám si ještě hodně oddechl v samém závěru. Vítkovičtí chtěli skóre otočit a v 59. minutě měl Sundher z ojedinělého přečíslení velkou šanci urvat pro Olomouc všechny body. „Špatně jsem vyrazil střelu z dálky, dorazil mi to do betonu a kluci hodili do rohu,“ oddechl si Dolejš. „Ale to je přesně Olomouc. Oni dobře brání, pak udeří v předbrankovém prostoru a trestají chyby.“

V nájezdech byli oba gólmani výborní. Daniel Dolejš vychytal šest střelců, Branislav Konrád o jednoho víc. Po ráně Ondřeje Romana mu pomohla tyčka. „V nájezdech jsem se soustředil sám na sebe, věřím si. I když zrovna v Havířově mi to nedávno nevyšlo, dostal jsem tam tři góly a prohráli jsme. Bohužel to nevyšlo ani teď,“ dodal Dolejš.

SESTŘIH: Vítkovice - Olomouc 3:4 po sn. Bod navíc zajistil nájezdem Knotek

Vítkovice - Olomouc: Bod navíc pro hosty, Jan Knotek vstřelil vítězný gól, 3:4 po nájezdech

Góly

Domácí: 09:22. Tybor, 25:40. Tybor, 52:23. Hrbas

Hosté: 20:47. J. Knotek, 21:47. Sundher, 22:15. Mráz, . J. Knotek

Sestavy

Domácí: Bartošák (23. Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A), Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc – Hudeček, Kolouch, Kurovský.

Hosté: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Sundher (A), J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Strapáč, Holec – Buc, Mráz, Ostřížek.

Rozhodčí

Hejduk, Kika – Tošenovjan, Ganger

Stadion

Ostravar aréna

Návštěva

4 318 diváků

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud