19. ledna 2018 • 22:15

Desátá výhra Komety? Ne! Slovinský olympionik byl proti: Super výhra

Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma

Třikrát vedli, třikrát si nechali srovnat. Přitom třetí srovnání s hole Martina Nečase přišlo necelých deset sekund před koncem třetí třetiny. Pro zarputilý hradecký Mountfield drsná rána a pro domácí Kometu gól naděje na desátý triumf v řadě v hokejové extralize.

Po srovnání na 3:3 měli Brňané dostatek příležitostí urvat kulatou výhru v prodloužení, ale proti byl únik dvojice Červený-Gregorc. Druhý jmenovaný doklepl za čáru puk, který proklouzl mezi nohama Marku Langhamerovi. „Je to odsud super výhra,“ radoval se slovinský olympionik.

Osazenstvo DRFG Areny v nastavení stálo na nohou, domácí byli blízko kýženému triumfu, Erat, Nečas a další měli výborné šance. Ale proti byl výborný Patrik Rybár a jeho odvážní soukmenovci. Po jednom z brněnském dobývání se hosté zmocnili puku a rozhodli pro sebe důležitý duel druhého se třetím.

„Myslím, že Erat šel na bránu, vystřelil, nějak se to tam poodráželo, puk sebral Ruda Červený, ujeli jsme, on vystřelil a já to tam doklepl. Nevím, jestli by z toho byl gól i bez mojí teče, ale raději jsem to posunul za čáru. Těžko říct, musel bych se podívat na video,“ usmíval se Blaž Gregorc při popisu poslední akce večera.

720p 360p
Kometa Brno - Mountfield HK: Langhamer neudržel kouč, v prodloužení vítězí Mountfield HK

Nálada v kabině vítězů odpovídala síle výhry, i když hosté byli blízko třem bodů jako posledně. „Předtím jsme tady vyhráli za tři body, dnes za sice jen za dva, ale jo, bereme to,“ pokračoval Gregorc v docela rozšafném tónu.

Nikdo mu nemusel vykládat, o co v pátek šlo. Extraliga finišuje, ve všech patrech tabulky jde o hodně. Brnu a Hradci o co nejvýhodnější pozici do play off. „Jasně, byl to zápas o druhé místo, takže super výhra. Tady vyhrát je vždycky velká prestiž. Kometa má vynikající hráče, je tady pokaždé skvělá atmosféra, takže skvělé vítězství,“ pokračoval Gregorc.

O úctyhodné sérii Komety, která započala 26. prosince, dobře věděl. „Věděli jsme, že domácí vyhráli devětkrát za sebou. Ale zároveň jsme to nemohli mít v hlavě, brali jsme to tady jako další zápas,“ líčil obránce Blaž Gregorc.

Hosté: 30:15. Džerinš, 41:06. Cingel, 44:28. Džerinš, 63:11. Gregorc

Domácí: Langhamer (Čiliak) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák – Vondráček.

Hosté: Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Zámorský, Graňák, Gregorc, Vydarený, Pláněk, F. Pavlík – Cingel, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Látal, Zigo, Köhler (A) – R. Pavlík, Berger, Vopelka.