SESTŘIH: Liberec - Sparta 4:5pp. Skvělý obrat hostů dovršil Forman

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Pod Ještědem prohrávali 0:3, i tak ale odjíždějí ze severu Čech jako vítězové. Hokejisté Sparty porazili liberecké Bílé Tygry 5:4 v prodloužení a udrželi se tak na prvním místě tabulky Tipsport extraligy. Pražané sice bleskově prohrávali o tři góly po dvou využitých libereckých přesilovkách, mužstvo trenéra Uweho Kruppa se však nesložilo a bitvu tradičních soupeřů dotáhla až do prodloužení, ve kterém rozhodl sparťanský útočník Miroslav Forman.

Severočeši začali pořádně od podlahy a divokou první třetinu vyhráli na střely 18:13. Už po 43 sekundách vypálil chytře z otočky Redenbach a ranou po ledě překvapil Machovského. Na konci třetí minuty se před gólmanem Sparty objevili Ordoš s Redenbachem, který opět zakončoval, tentokrát ale neuspěl. Liberec pokračoval ve velkém náporu, který přibrzdilo až Ordošovo vyloučení v sedmé minutě. Košťálek se při přesilovce ranou z první postaral o první hrozbu ze strany svého týmu, Will ho ale vychytal.

V 10. minutě jeli Kvapil se zakončujícím Redenbachem dva na jednoho, jenže Machovský držel hosty ve hře. Stejně dobře si vzápětí vedl i proti Hudáčkovi. Chvilku poté museli na trestnou lavici společně Košťálek s Beranem. Za minutu a půl chytil Machovský tři velké šance domácích, pak ho ale přece jen překonal na dva pokusy Lenc. O půl minuty později navíc nehlídaný Valský přidal třetí gól a sparťané byli na ručník.

Jenže přišel oddechový čas Pražanů, při němž kouč Krupp místo velkého řevu své svěřence spíše uklidnil a zdůraznil jim, že do konce zápasu zbývá ještě hodně času. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a ještě do první přestávky snížili Říčka a obránce Tomáš Dvořák.

Většinu z více než sedmi tisíc diváků uklidnil po váhání Pražanů za vlastní brankou už ve 22. minutě Kvapil a zvýšil na 4:2, jenže ani tento gól odpor Sparty nezlomil. Výraznou měrou k tomu přispěl i Machovský, když vychytal Kvapilovo sólo a Jelínkovu teč. Will se na druhé straně vyznamenal proti Formanovi.

Ordoš mohl v 45. minutě prakticky rozhodnout, jenže znovu ztroskotal na Machovském. Minutu a čtvrt dvojnásobné početní výhody si pak zkusila i Sparta, ale když neuspěla, zdálo se, že promarnila klíčový okamžik zápasu. Opak byl pravdou. Zanedlouho vykřesal pro sparťany naději na správném místě připravený Pech. Machovského pak hodně pozlobili Kvapil a Lakatoš, v 57. minutě zařídil vyrovnání Říčka.

Přes další šance na obou stranách přinesla rozhodnutí až ta Formanova. Sparťanský útočník zacílil přesně ve druhé minutě prodloužení.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): "Vstup do zápasu byl z naší strany výborný, byla tu dobrá atmosféra, měli jsme dobrý pohyb, dali jsme góly z přesilovek. Za stavu 3:0 jsme měli ještě další dvě tři tutové šance, které vychytal Machovský. Tam se zápas možná lámal, že jsme nepřidali další branky. Inkasovali jsme zcela zbytečný gól na 1:3 z pohledu Sparty a podobný byl i soupeřův třetí, kdy jsme mu odevzdali kotouč. Takže Říčka má dva góly, které dal, z našich asistencí. Myslím, že to celý zápas rozhodlo. V prodloužení přišly po naší šanci dvě tyčky hostů a rozhodující gól."

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "Do začátku zápasu jsme nevstoupili dobře, tam jsme zaspali. Nevím, jestli kluci v hlavě už oslavovali 100 let republiky nebo na co jiného se soustředili, každopádně jsme zachrápali. Pak jsme během jednoho střídání udělali dva fauly a byli jsme ve velkých problémech. Kluci ale zachovali klid a pořád jsme věřili, že máme dost času. Stát se tohle ve třetí třetině, otáčel by se zápas těžko. My ale věříme v naši hru a sílu, takže jsme se snažili pomalu vrátit do zápasu. Srazil nás sice čtvrtý gól a bylo těžké se do toho znovu vrátit, ale gólem na 3:4 jsme se nastartovali a v závěru jsme byli šťastnější."

SESTŘIH: Liberec - Sparta 4:5pp. Drama až do konce! Vyrovnal Říčka, rozhodl Forman

Domácí: 00:43. Redenbach, 11:44. Lenc, 12:15. Valský, 21:41. M. Kvapil

Hosté: 14:51. Říčka, 17:58. Tomáš Dvořák, 52:12. Pech, 56:22. Říčka, 61:25. Forman

Domácí: Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Havlín, Ševc, Maier – Valský, Redenbach, Ordoš – Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil – Teplý, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Lakatoš, M. Zachar.

Hosté: Machovský (Honzík) – Delisle, Gregorc, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Jarůšek, Sill, Říčka – Forman (A), Pech (A), Kumstát – Beran, Černoch, Smejkal.