Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Sparta - 27. října 2018   16:00

Liberec
00:43' Redenbach (Valský) • 11:44' Lenc (M. Kvapil) • 12:15' Valský (Redenbach, L. Krenželok) • 21:41' M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc)
4:5
(3:2, 1:0, 0:2 - 0:1)
Sparta
14:51' Říčka  (Jarůšek) • 17:58' Tomáš Dvořák  (Pech, Říčka) • 52:12' Pech  (Kumstát, Forman) • 56:22' Říčka   • 61:25' Forman  (T. Pavelka)
Liberec
Kova, Hejduk – Ondráček, Špůr
Home Credit Arena, Liberec
7 119 diváků
Sparta

Liberec - Sparta: Je rozhodnuto! Forman propálil Willa a zařídil bod navíc pro sparťany

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek sobotního večera.
Krásné utkání je u konce! Sparta nakonec dokázala vyrovnat stav utkání a následně rozhodnout v prodloužení o své výhře.
61:25'
Sparta právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! MIROSLAV FORMAN zamířil z levého křídla přesně do horního rohu Willovy svatyně a přisoudil Spartě druhý bod. Asistence: Tomáš Pavelka.
61:20'
Roman Will si dnes postavil tyče velmi dobře. Pražané dvakrát během několika okamžiků trefují tyč!
60:28'
K puku se ale po chvíli dostal Libor Hudáček, který vjel v plné rychlosti do útočného pásma a pořádně prověřil Matěje Machovského, který stačil zasáhnout. Následně pálil Libor Hudáček v rámci přečíslení dva na jednoho, jenže neuspěl ani tentokrát.
60:06'
Důležitou úvodní buly nastaveného času vyhráli hosté.
60:01'
Třetí třetina je u konce. Sparta dokázala v závěru vyrovnat na 4:4 a vynutila si prodloužení. To mimo jiné znamená, že se Pražané udrží na prvním místě extraligové tabulky.
60:00'
59:28'
Nyní se rozehrávka nepovedla pro změnu Liberci. Vhazovat se bude po pravici Romana Willa.
59:04'
Necelou minutu před koncem se sparťané provinili icingem.
57'
Neuvěřitelné! Sparťané vyrovnávají v úvodu ztracený zápas, na 4:4 se trefil Říčka
57:50'
Martin Ševc našel před bránu sjíždějícího si Lukáše Krenželoka, od jehož hokejky se kotouč odrazil pouze do Matěje Machovského.
57:15'
Jiří Černoch se nakonec zvedl a zamířil do kabiny. Buly proběhne ve středním pásmu.
57:15'
V rohu kluziště zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, ke kterému již míří doktor.
56:22'
Je srovnáno! Radanu Lencovi se nepodařilo vyhodit a o puk jej připravil ROBERT ŘÍČKA, který si sjel před bránu a trochu se štěstím propasíroval kotouč za Willova záda.
55:25'
Na druhé straně poté zpoza obránce vystřelil Dominik Lakatoš, jenž Matěje Machovského pořádně překvapil. Projektil nejlepšího nováčka extraligy z roku 2016 se však naštěstí pro Spartu odrazil od Machovského levé ruky mimo tři tyče.
54:33'
Tvrdou ránu Richarda Jarůška vyrazil Roman Will pouze před sebe. V následné skrumáži v jeho brankovišti se ale lépe prosadili hráči Bílých Tygrů.
54:08'
Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut a atmosféra na ledě i mimo něj je tak hustá, že by se dala krájet.
53'
Lukáš Pech dorazil kotouč do sítě a Tygři vedli už jen o jednu branku, 4:3
53:54'
Marek Kvapil se po pravé straně protlačil až před Matěje Machovského, kterého se mu podařilo oklamat a mohl už jen kotouč zasunout do odkryté klece. V tom mu ale na poslední chvíli zabránil jeden z hostujících obránců.
52:12'
Sparta snižuje na rozdíl jediné trefy! Pokus Petra Kumstáta se od Romana Willa odrazil vedle jeho pravé tyče, kde se nacházel LUKÁŠ PECH a ten puk dorazil do sítě. Liberecký brankář se po jeho dorážce natahoval marně. Asistence: Petr Kumstát, Miroslav Forman.
51:31'
Martin Ševc chtěl poslat do úniku Jana Ordoše, jeho přihrávka ovšem byla příliš prudká a od Ordošovy hole se odrazila až do ochranné sítě.
50:32'
Petr Kalina to zkusil od modré, jenže Roman Will měl velmi dobrý výhled a jeho projektil zcela bez problému lapil do své rukavice.
49:27'
Tým z města pod Ještědem zvládl dlouhé oslabení bez úhony.
49:13'
Již klasická přesilovka se Pražanům moc nedaří. Vše vyvrcholilo zakázaným uvolněním, po němž se bude vhazovat po levici Matěje Machovského.
48:40'
Tygři už jsou ve čtyřech!
48:39'
Sparta málem uštvala bránící trojici Liberce, jenže Roman Will zůstává stále nepřekonán.
47:27'
Domácí jdou do tří! Za je vyhození puku mimo hřiště je vyloučen Martin Ševc (LIB).
47:16'
Dělovku Petra Kumstáta obětavě zblokoval Dominik Lakatoš.
46:40'
A rázem si zahraje přesilovku. Tomáš Havlín udělal chybu při rozehrávce a situaci za něj musel faulem zachránit Daniel Špaček (LIB).
45:08'
Sparta je v plném počtu.
44:48'
Lukáš Krenželok zavezl kotouč do útočného pásma a vzápětí povedenou zadovkou přihrál Janu Ordošovi, který si sjel do palebné pozice. Jeho jedovatý pokus však stačil Matěj Machovský vyrazit.
44:00'
Nakonec po přihrávce zkušeného útočníka Marka Kvapila vypálil z pravého kruhu Radan Lenc, jenže trefil pouze ochrannou síť. Hra se tak přesune do středního pásma.
43:41'
Tygři zatím jen kombinují.
43:08'
Jan Buchtele (SPA) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění!
Dnešní utkání sleduje 7 119 diváků.
42:39'
Mladíček Michal Teplý se málem prokličkoval až do zakončení, na poslední chvíli mu byl ale kotouč odebrán hostujícím obráncem.
41:57'
Úvod třetí třetiny je zatím spíše strategická bitva.
40:55'
Nahození Stevena Delislea vyrazil Roman Will do ochranné sítě.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 5 (23)
HC Sparta Praha: 7 (20)
Parádní zápas pokračuje. Ve druhé třetině jsme sice viděli jedinou trefu, o kterou se postarali Bílí Tygři, nicméně o šance rozhodně nebyla nouze. Pražané tak ztrácí dvě branky a mají dvacet minut na to, aby utkání aspoň zdramatizovali.
40:00'
38:59'
Hosté mohli nyní snížit, když Roman Will neudržel pokus Jiřího Černocha. Roman Will si ale poradil se všemi dorážkami Sparty a stav zůstává nezměněn.
36:21'
Šelmy se bez větších potíží ubránily.
35:43'
Liberečtí opět vyhazují.
35:03'
Hráčům s „S“ na dresech se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
34:20'
Radan Lenc vyhrál buly v obranné třetině, načež Taylor Doherty poslal puk až na druhou stranu kluziště.
34:15'
Ladislav Šmíd (LIB) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
33:38'
Na druhé straně se do velké šance dostal Miroslav Forman, který se po pěkném pasu Lukáše Pecha ocitl sám před Romanem Willem. Hostujícího útočník však z bezprostřední blízkosti poslal kotouč vysoko nad břevno.
32:06'
Martin Ševc našel svou střílenou přihrávkou před bránou číhajícího Petr Jelínka, jehož teč nadělala Matěji Machovskému spoustu problémů. Gólman Pražanů ale stihl na poslední chvíli zareagovat.
30:30'
Povedené střídání čtvrté formace Tygrů, která si vytvořila tlak v útočné třetině. Střela Marka Zachara byla však tečována do ochranné sítě.
28:30'
V rámci rychlého protiútoku Sparty pálil z mezikruží Jiří Černoch, který od Severočechů dostal spoustu času na přípravu střelu. Nicméně trefil pouze hrudník Romana Willa.
27:46'
Libor Hudáček nabil od modré sjíždějícímu Lukáši Dernerovi. Dlouholetý liberecký obránce ale zamířil přímo do lapačky Matěje Machovského.
26:47'
Jakub Valský chtěl přihrát puk na modrou čáru, jenže nechtěně našel Roberta Říčku, který ujížděl sám na Romana Willa. Liberečtí obránci jej však stihli dobruslit a zabránit mu v zakončení.
24:05'
Libor Hudáček přihrál ve středním pásmu Marku Kvapilovi, nabral rychlost a obdržel od svého spoluhráče kotouč zpět. V samostatném úniku poté zkoušel překonat Matěje Machovského kličkou do bekhendu, jenže brankář Sparty jeho úmysl vystihl a skvělým zákrokem podržel svůj tým.
23:49'
Tygři se dostali pod menší tlak ze strany Pražanů. Nakonec se domácí osvobodili pouze za cenu icingu.
22'
Kvapil přízemní střelou z voleje překonal Machovského, 4:2
22:33'
Matěj Beran dostal nyní od libereckých hráčů na levé straně trochu více prostoru, a tak zavezl kotouč do útočného pásma. Z kruhu pro vhazování mířil mezi nohy Romana Willa, ten ovšem stihl včas sklapnout betony.
21:41'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři si berou zpět dvoubrankové vedení! Libor Hudáček vybojoval kotouč za bránou a přihrál jej najíždějícímu MARKU KVAPILOVI, jenž svou přízemní střelou z voleje překonal Matěje Machovského. Asistence: Libor Hudáček, Radan Lenc.
20:23'
Druhou třetinu začali aktivněji domácí, kteří se na chvíli usadili ve svém útočném pásmu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 16:59.
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 18
HC Sparta Praha: 13
Máme za sebou velice zajímavou první třetinu. Tygrům se povedl snový nástup, když už po třinácti minutách vedli 3:0. Pražané si vzali čas na poradu a ve zbytku úvodní periody se dokázali vrátit zpět do zápasu, když dvakrát skórovali.
20:00'
17:58'
Sparta snižuje na rozdíl jediné trefy! TOMÁŠ DVOŘÁK si od modré vybruslil až do střelecké pozice a zamířil přesně k bližší tyči svatyně Romana Willa, který měl zakrytý výhled. Asistence: Lukáš Pech, Robert Říčka.
16:58'
Pražané jeli dva na jednoho, poslední obránce Tygrů, Martin Ševc, ovšem skvělým obranným zákrokem zachránil situaci.
16:18'
Andrej Kudrna nejdříve tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho projektil proletěl těsně vedle tyče. O chvíli později mohl Kudrna dorážet další střelu hostujícího celku, Roman Will ale situaci ustál.
15'
Říčka nekompromisní ranou nedal Willovi šanci a snížil stav utkání, 3:1
15:57'
Po špatné rozehrávce Sparty se gumová pryž doklouzala až na zakázané uvolnění.
14:51'
Sparťané snižují! Liberečtí se nedohodli v obranné třetině, když se ani jeden z obránců nechopil odraženého puku. Toho se zmocnil ROBERT ŘÍČKA, který nekompromisní ranou mezi betony nedal Romanu Willovi šanci zasáhnout. Asitence: Richard Jarůšek.
14:35'
Další slibně se rozvíjející akci Sparty zastavil hvizd čárového rozhodčího, jenž signalizuje postavení mimo hru.
13'
Valský svižnou ranou z první přidal třetí gól domácích, 3:0
13:39'
Po dlouhé době se ke slovu dostali také Pražané. V přečíslení tři na dva chtěl Jan Buchtele přihrávat svému spoluhráči, jenže jeho pas byl zblokován. Následně Tygři vyhodili puk na zakázané uvolnění.
12'
Tygři využívají přesilovku, Lenc navýšil vedení domácích na 2:0
12:43'
Šelmy stále nemají dost, hosté se mají ve své obranné třetině co ohánět.
12:22'
Sparta si vyžádala oddechový čas.
12:15'
A je to už o tři góly! Tyler Redenbach našel mezi kruhy najíždějícího JAKUBA VALSKÉHO a ten svižnou ranou z první nasměroval kotouč do sítě! Asistence: Tyler Redenbach, Lukáš Krenželok.
11:44'
Severočeši navyšují vedení! Marek Kvapil přihrál od modré RADANU LENCOVI, který na první pokus z ostrého úhlu Matěje Machovského nepřekonal, jenže puk se k němu odrazil zpět a tentokrát už jej propasíroval za brankovou čáru! Asistence: Marek Kvapil.
11:16'
Pražané nakonec vyhazují. Liberec musí začít ve svém obranném pásmu.
10:52'
Liberečtí ostřelují Matěje Machovského ze všech stran. Hostující brankář ale zatím odolává!
10:14'
Tygři budou hrát dvouminutovou přesilovku pět na tři! Nejdříve se totiž držením provinil Jan Košťálek (SPA) a během výhody hrubostí Matěj Beran (SPA).
09:25'
Marek Kvapil ukázal svůj um a přihrávkou skrz dva hráče našel úplně volného Libora Hudáčka, jenže ten gólmana Sparty nepřekonal.
09:06'
Severočeši jeli dva na jednoho! Tyler Redenbach se nakonec rozhodl pro střelu, kterou ovšem zlikvidoval Matěj Machovský.
08:12'
Domácí se ubránili, Jan Ordoš je na ledě.
07:38'
Lukáš Pech našel skvělým křížným pasem na druhé straně pásma Jana Buchteleho, proti jehož zakončení se ale stihl Roman Will přesunout.
07:21'
A opět Roman Will! Tentokrát lapil do lapačky dalekonosný projektil Blaže Gergorce.
07:13'
Tygři se opět osvobozují.
06:55'
Jérémie Blain to nyní zkusil z menší vzdálenosti, ani tentokrát si však na maskovaného muže Liberce nepřišel.
06:20'
Hned po vhazování vypálil od modré čáry Jérémie Blain, jehož dělovku vyrazil Roman Will do rohu. Následně Liberečtí vyhazují.
06:12'
Uvidíme první přesilovku. Jan Ordoš (LIB) je vyloučen za hákování. Po komerční přestávce tak budeme svědky početní výhody Sparty.
05:38'
Ke střele z mezikruží se dostal Jiří Černoch, který ale zamířil přímo do hrudníku Romana Willa.
05:11'
Michal Teplý zavezl puk za modrou čáru a nahodil jej na Matěje Machovského. Ten kotouč ukryl do své náruče a pro jistotu přerušil hru.
04:16'
Daniel Špaček se pěkně uvolnil u levého mantinelu a poté z vrcholu kruhu vypálil směrem na bránu. Matěj Machovský si ale s jeho střelou i přes vydatnou clonu poradil.
03:02'
Po chybě v hostující rozehrávce se kotouče zmocnil Jan Ordoš, který vybídl k zakončení Lukáše Krenželoka. Ten se však nacházel příliš v ostrém úhlu, a tak trefil pouze beton připraveného Matěje Machovského.
02:33'
Marek Kvapil poslal zadovkou zpoza brány puk do brankoviště, tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
1'
To je vstup do utkání! Redenbach v první minutě otevřel skóre, 1:0
01:33'
Od modré čáry to na druhé straně zkoušel Jan Košťálek, jenže jeho pokus neměl dostatečnou razanci a nenadělal Romanu Willovi žádné větší potíže.
00:43'
Parádní start v podání Tygrů! Jakub Valský vjel v plné rychlosti do třetiny, obkroužil bránu a přihrál TYLERU REDENBACHOVI, jenž svou střelou z otočky překvapil Matěje Machovského a otevřel skóre utkání! Asistence: Jakub Valský.
00:05'
Úvodní tlačenici na buly ovládli Liberečtí, kteří zakládají první útok.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna a jde se na to!
Tygři dnes ctí svou barvu a nastoupí v bílých dresech, Sparta se oblékla do své oblíbené rudé barvy.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Havlín, Ševc, Maier – Valský, Redenbach, Ordoš – Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil – Teplý, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Lakatoš, M. Zachar.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Delisle, Gregorc, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Jarůšek, Sill, Říčka – Forman (A), Pech (A), Kumstát – Beran, Černoch, Smejkal.

Rozhodčí: Kova, Hejduk – Ondráček, Špůr.
Liberec vs. Sparta

Počet vzájemných zápasů: 64

Bilance: 18 – 8 – 0 – 9 – 29

Skóre: 167:194

Dnešní utkání, které uzavře první čtvrtinu základní části extraligy, bude divácky rozhodně velmi atraktivní. Liberečtí jsou sice pátí, jenže na Spartu ztrácí pouhé dva body a první příčku tak mají na dosah rukou. Home Credit aréna se minimálně přiblíží k plnému zaplnění a dá se očekávat skvělá divácká atmosféra!
Bílí Tygři Liberec

Umístění v tabulce: 5
Počet bodů: 24
Skóre: 46:33
Poslední utkání: Vítkovice – Liberec 6:4
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil (6+15)

Minulý víkend vycestovali Tygři ke dvěma venkovním utkáním za sebou. Nejprve se v pátek představili v Brně, kde předvedli parádní výkon. Po divoké první třetině vedli Severočeši 3:2, načež úspěšně zklidnili hru a skórovali už pouze oni. Nakonec z toho bylo vítězství 5:2, přičemž plný bodový zisk zapsali Liberečtí z ledu Komety poprvé od roku 2012.

O dva dny později nastoupily šelmy ve Vítkovicích, kde jim v minulých letech taktéž pšenka příliš nekvetla. Zápas se rozjížděl spíše pomaleji, bezbrankový stav zlomili domácí až ve 26. minutě. Poté se nicméně s góly doslova roztrhl pytel. Tým z města pod Ještědem ztrácel už 2:6, avšak díky ukázkové bojovnosti držel šanci na body prakticky až do konce. I přes konečnou porážku poměrem 4:6 tak mohli Tygři Moravu opustit se vztyčenými hlavami.
HC Sparta Praha

Umístění v tabulce: 1
Počet bodů: 26
Skóre: 41:29
Poslední utkání: Sparta – Litvínov 1:2
Nejproduktivnější hráč: Petr Vrána (5+8)

Sparta prakticky odjakživa patří mezi nejambicióznější české celky. V posledních sezónách se jí ale tyto cíle nedařilo zcela naplňovat, naposledy Pražané nestačili právě na Tygry, kterým podlehli v předkole play-off. Vedení týmu tak před letošním ročníkem neponechalo nic náhodě a přivedlo na trenérskou pozici obrovskou personu, německého kouče Uweho Kruppa.

Hokejisté s písmenem "S" na hrudi se tuto sezónu zatím prezentují dobrým dojmem. Přestože mají oproti ostatním týmům odehráno až o dva zápasy navíc, nejde brát jejich působení v nejvyšších patrech tabulky na lehkou váhu. V posledním střetnutí ovšem klopýtli, když doma ztratili vedení a podlehli Litvínovu 1:2.
Přeji pěkní sobotní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z utkání hokejové extraligy. Dnes se proti sobě v rámci třináctého kola postaví týmy z horních pater tabulky – Bílí Tygři Liberec a HC Sparta Praha.