SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 4:6. V přestřelce zářil Doudera i Nestrašil

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Třince si připsali první venkovní vítězství v sezoně. Úřadující šampioni vyhráli v předehrávce 7. kola extraligy v moravskoslezském derby ve Vítkovicích 6:4, po dvou gólech vstřelili Vladimír Roth a Vladimír Dravecký. Tři asistence si ve druhém vystoupení v třineckém dresu připsal útočník Andrej Nestrašil.

Domácí do zápasu poprvé v sezoně postavili uzdraveného elitního centra Romana, v první části však tahali za kratší konec. Třinecké nastartoval Doudera, který se v sedmé minutě drze na ose hřiště vyhnul protihráči a švihem se trefil přesně nad Svobodovu lapačku.

Třinec pak těžil zejména z výborného pohybu, kterým si vytvářel převahu v útočném pásmu. Domácí byli nuceni se uchylovat k faulům, díky kterým Třinec prodlužoval svůj tlak v přesilových hrách. Druhou z nich zužitkoval v 17. minutě Roth ranou bez přípravy.

Když po 54 sekundách druhé části využil domácího zaváhání Dravecký třetím gólem, vypadalo to, že mistr bude mít vývoj pevně v rukou.

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 4:6. Gólové hody, Nestrašil znovu zářil

Jenže domácí v přesilovce pět na tři zásluhou Deje snížili na 1:3 a vzkřísili scénář prvního derby s nevídaným zvratem. Vítkovice pookřály, Werbik si v oslabení dokonce vynutil trestné střílení, které Bukarts proměnil v druhou branku. Nažhavení domácí mohli dokonce ve 40. minutě vyrovnat, ale Stránský z mezikruží Kváču nepřekvapil.

Hostům vrátil klid Roth, který ve 43. minutě z takřka totožného místa jako u prvního gólu v další přesilovce prostřelil Dolejše počtvrté. Už o dvě minuty později Michal Kovařčík z brejku zvýšil na 5:2, přesto byl závěr znovu infarktový. Černý rychlou střelou od modré čáry snížil a v 53. minutě se puk po Romanově ráně šťastně překulil přes Kváču za brankovou čáru.

Drama pak vygradovalo v závěru; Vítkovice odvolaly brankáře, ale do prázdné branky inkasovaly pošesté z hole Draveckého.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Vítkovice - Třinec: Dravecký střelou do prázdné stvrdil výhru Ocelářů, 4:6

Vítkovice - Třinec: Ondřej Roman dopravil puk do brány a přidal čtvrtou trefu domácích, 4:5

Vítkovice - Třinec: Tomáš Černý propálil Kváču mezi betony, 3:5

Vítkovice - Třinec: Kovařčík z protiútoku propálil Dolejše, 2:5

Vítkovice - Třinec: Roth poslal puk nad rameno Dolejše, 2:4

Vítkovice - Třinec: Bukarts proměnil trestné střílení a domácí se dotáhli na rozdíl jediného gólu, 2:3

Vítkovice - Třinec: Dej v těsné blízkosti Kváči dopravil puk do brány, 1:3

Vítkovice - Třinec: Dravecký poslal puk mezi betony Svobody, 0:3

Vítkovice - Třinec: Roth šikovně navýšil vedení hostů, 0:2

Vítkovice - Třinec: Střela Doudery zaplula k levé tyči, 0:1

1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92