Jak Kometa málem zanikla. Spásu řídil i Jarůšek, až pak přišel Zábranský | iSport.cz
Michal Koštuřík
19. května 2020 • 12:20

Jak Kometa málem zanikla. Spásu řídil i Jarůšek, až pak přišel Zábranský

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnes má každý Kometu za hokejový kolos, organizaci s unikátními fanoušky a progresivním marketingem. Před osmnácti lety byl však klub totálně na dně. Bez hráčů, diváků, peněz, perspektivy, zapadlý ve třetí nejvyšší soutěži. Chybělo pár týdnů a slavná značka úplně zanikla. „Doba temna,“ vystihuje Michal Konečný, jenž mužstvo vedl v nejhorších časech. Záchranu „last minute“ zajistili podnikatel Zdeněk Fukan se známým fotbalovým koučem Karlem Jarůškem. V článku iSport Premium se dočtete, co všechno pro spásu Komety museli udělat.Jak to tehdy bylo?

Než převzal Kometu její odchovanec Libor Zábranský a vrátil ji na hokejové nebe, balancovala na hraně holé existence. Léta se potácela v první lize. Vrchol zmaru přišel v ročníku 2001/2002, kdy zadlužený klub získal ubohých 11 bodů a propadl mezi amatéry.

„Trénoval jsem v Opavě. Zavolal mi kamarád, že to chce majitel položit úplně a zlikvidovat. Zeptal se mě, jestli bych do toho šel,“ líčí pro iSport Premium Karel Jarůšek, fotbalista s vášní pro hokej.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize >>>

Začínalo se stavět od základů. „Bod nula,“ říká Michal Konečný, bývalý útočník a později trenér. Právě on společně s Jarůškem a Fukanem budoval za pochodu tým. Obvolával hráče, s nimiž se znal – a přemlouval je.

Zachránce Jarůšek

Byla to fuška. Tohle opravdu nebylo angažmá, po kterém schopní plejeři toužili. Kometa měla bezprostředně po éře šéfa Jaroslava Vrby špatnou pověst, dluhy.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud