Budějovice se handrkují s BPA: pivo, výjimky a spor. Jak vše může skončit? | iSport.cz
8. září 2020 • 04:50

Budějovice se handrkují s BPA: pivo, výjimky a spor. Jak vše může skončit?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na rozdíl od situace kolem stěhování klubu z Českých Budějovic před sedmi lety, jde tentokrát opravdu o pivo. Klub chce čepovat Budvar, smlouva s marketingovým partnerem extraligy mu ale ukládá povinnost narazit v hale sudy Radegast. Existují však výjimky. Proč ji Motor nedostal? A jak celý konflikt může skončit? Odpovědi naleznete v zamčené části iSport Premium.Jako jediný extraligový klub zatím nemají České Budějovice podepsanou smlouvu s BPA, výhradním marketingovým partnerem soutěže. Předmětem sporu jsou peníze plynoucí z kontraktu. A pivo.

Partnerem extraligy je pivovar Radegast, který se musí čepovat minimálně na jedenácti stadionech. Tři kluby mají výjimku, že se u nich může prodávat jiná značka piva. Jde o Kometu, Spartu a Vítkovice, tím je kvóta vyčerpaná. Vše funguje na bázi: kdo dřív přijde, ten dostává výjimku. „Ano, přesně tak to je,“ potvrzuje šéfka BPA Jana Obermajerová.

Motor, který má jako jednoho z největších sponzorů konkurenční Budvar, je až čtvrtý v řadě. Jinými slovy: má smůlu. „Udělali jsme s naším partnerem, Radegastem, maximum, aby byl Motor spokojený. Dohodli jsme se na kompromisu v podobě venkovních stánků jednoho místa ve VIP prostorech s pivem Budvar,“ doplňuje návrh řešení.

To však klub za ústupek nepovažuje. „Nejde o žádný kompromis. Venku na vedlejším pozemku, který 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud