COVID řádí dál. Mladá Boleslav je v karanténě, hrát nebude ani Hradec
Hokejisté Mladé Boleslavi jsou dalším extraligovým týmem, který je kvůli nákaze koronavirem v karanténě. Středočeši byli nuceni odložit ze zdravotních důvodů již úterní zápas proti Liberci a v řádném hracím termínu neodehrají minimálně další tři utkání. Z preventivních důvodů byl dnes zrušen i čtvrteční předehrávaný duel 25. kola mezi Hradcem Králové a Plzní. Někteří hráči z týmu Východočechů vykazují příznaky nachlazení.

"S ohledem na několik pozitivních testů v A-týmu BK Mladá Boleslav je tým od dnešního dne v desetidenní karanténě," uvedli zástupci středočeského klubu v krátkém prohlášení na oficiálním webu.
Zdravotní problémy zasáhly do kádru Bruslařského klubu již před nedělním soubojem se Spartou, ve kterém se domácí museli obejít bez pomoci nemocných trenérů Radima Rulíka a Pavla Patery. K výhře 4:2 tým dovedli Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost. O den později Středočeši oznámili, že problémy mají další členové týmu.
Mladá Boleslav nyní potvrdila odložení pátečního domácího zápasu proti Zlínu, hrát nebude ani v neděli ve Vítkovicích, které se vzápětí dohodly s Plzní na předehrávce 9. kola, a příští týden v pátek nepřivítá Olomouc.
Všechna utkání, která se neuskuteční v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.
Mountfield má nachlazené hráče
Nejbližší utkání zrušili i zástupci Hradce Králové. "Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči Mountfieldu HK příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vývoje situace klubový lékař, případně Krajská hygienická stanice," uvedli zástupci Východočechů v krátké tiskové zprávě. Další informace neposkytli, je ale pravděpodobné, že hráči se nyní podrobí testu na koronavirus.
Hradec Králové se měl podle původního rozpisu ve čtvrtek utkat s Pardubicemi, které jsou ale po pozitivních testech na covid-19 u některých hokejistů v karanténě. Východočeši se proto domluvili s Plzní na předehrávce 25. kola, nyní se ale zápas vrací do původního termínu a hrát se bude 6. prosince.
Vedle Pardubic a Mladé Boleslavi jsou v současnosti v karanténě i Třinec, Litvínov a Karlovy Vary. Po vynucené přestávce se tento týden do programu soutěže zapojí Vítkovice a teoreticky mohou začít hrát i hokejisté Brna, kteří se do tréninku vrátili v úterý. Kometa ale podle původního rozpisu měla v pátek hrát s Karlovými Vary, nedělní duel se Zlínem byl již s předstihem přeložen na úterý 6. října.

# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 52 | 194:116 | 108 |
2 | ![]() | 52 | 187:130 | 106 |
3 | ![]() | 52 | 167:126 | 97 |
4 | ![]() | 52 | 152:118 | 93 |
5 | ![]() | 52 | 170:128 | 91 |
6 | ![]() | 52 | 144:127 | 89 |
7 | ![]() | 52 | 141:146 | 81 |
8 | ![]() | 52 | 130:142 | 74 |
9 | ![]() | 52 | 144:152 | 73 |
10 | ![]() | 52 | 145:176 | 73 |
11 | ![]() | 52 | 133:146 | 72 |
12 | ![]() | 52 | 105:156 | 59 |
13 | ![]() | 52 | 108:178 | 43 |
14 | ![]() | 52 | 128:207 | 33 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž



