SESTŘIH: Pardubice - Mountfield HK 2:5. Růžička řídil triumf v derby

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Hradce Králové zdolali v předehrávce 19. kole extraligy Pardubice 5:2 a stejně jako všechna čtyři východočeská derby v minulé sezoně opět vyhrál hostující tým. Čtvrtý Mountfield si spravil chuť po úterní domácí porážce s Karlovými Vary 0:4. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Vladimír Růžička. Předposlední Dynamo nenavázalo na výhru nad Kometou Brno 2:1 a prohrálo sedmý z posledních osmi duelů.

Domácí se v úvodu ubránili při po vyloučeních Machače a Hollanda a v závěru druhého oslabení se dokonce mohli dostat do vedení. Šanci měl Claireaux v době, kdy byl Lukeš mimo brankoviště, ale hradeckého gólmana zastoupil Hronek.

V polovině první třetiny se radovali hosté. Kantor ještě vyrazil Orsavovou ránu, ale Sklenář se prosadil z dorážky a dočkal se první branky v sezoně, před kterou přišel do Pardubic z Chomutova.

Ve 12. minutě mohl při Chalupově trestu vyrovnat střelou z pravého kruhu Ďaloga, ale Lukešovi pomohla horní tyč. Náskok hostů mohli zvýšit ještě v první třetině z dorážek Chalupa a Pilař, ale pardubický gólman odolal.

Skrumáž před brankářem Dynama Pavlem Kantorem

Pardubice na začátku druhé části ustály další oslabení po Claireauxově faulu a ve 24. minutě smazaly ztrátu. Blümelovi v úniku sice Filip Pavlík zabránil v zakončení, ale vysekl mu puk tak, že projel kolem Lukešova pravého betonu do branky.

Mountfield následně ubránil dvě oslabení v rychlém sledu po nedovolených zákrocích Janka a Cingela a v polovině druhého dějství si vzal vedení zpět. Zámorský bombou od pravého mantinelu trefil přesně bližší horní roh, Kantor neměl šanci zareagovat. Hradecký bek si stejně jako Sklenář i Blümel připsal první gól v sezoně. Hosté se v druhé části ubránili i při pobytu kapitána Smoleňáka na trestné lavici.

Ve 44. minutě Hradec při vyloučení Kusého udeřil, z levého kruhu se trefil Filip Pavlík. Za 114 sekund vedl už o tři branky. Mikuš chybnou rozehrávkou nabídl puk Růžičkovi, který vyzrál na Kantora blafákem do bekhendu.

Při Lvově vyloučení se prosadilo v přesilovce i Dynamo a ve svém třetím duelu v české extralize skóroval Kanaďan Camara, který z pravého kruhu prostřelil Lukeše. Dostat se na rozdíl jediné branky nedovolil při dalším náporu Dynamu hradecký gólman a v 55. minutě naopak pojistil výsledek expardubický Perret z přečíslení dvou na jednoho s Orsavou. Hradec si připsal pátou výhru ze sedmi duelů venku v sezoně.

Ohlasy trenérů:

Milan Razým (Pardubice): "Je to smutný pohled na naši hru, protože už je to poněkolikáté, kdy jsme zápas nechci říct odevzdali, ale kdy jsme neměli pohyb a agresivitu. Ty atributy, které mohou vést k vítězstvím. Naopak soupeř nás v tomto všem předčil, byl po celé utkání jasně lepší. Když k tomu přičteme fatální chyby, před druhým gólem zadovku v obranném pásmu, před třetím ztrátu puku na červené, je z toho vyloučení a další gól, a o čtvrtém gólu ani nemluvím, tak je z toho takový výsledek. Prohrát se může, Hradec je velmi kvalitní mužstvo, ale rozhodně nemůžeme být spokojení s naším výkonem ani s přístupem hráčů k utkání."

David Kočí (Hradec Králové): "Podali jsme velice koncentrovaný výkon a dokázali dobře po celou dobu měnit rytmus hry. Rozlišovat, kdy chodit napadat agresivně a kdy naopak čekat a nelítat. Myslím, že to bylo rozhodující. Dokázali jsme taktiku držet po celých šedesát minut."

Domácí: 23:38. Blümel, 48:10. Camara

Hosté: 09:39. J. Sklenář, 29:37. Zámorský, 43:13. F. Pavlík, 45:07. V. Růžička, 54:55. Perret

Domácí: Kantor (Klouček) – Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Nakládal (C), J. Kolář (A), Holland, Vála – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Camara, Claireaux, Tybor – Blümel, Anděl, Paulovič – Machač, Rohlík, Kusý.

Hosté: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel (A), Zámorský, Jank, Hronek, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp, R. Pilař – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kelly Klíma – Koukal, Jergl.

Hradil, Kubičík – Rožánek, Gebauer

enteria arena

Pardubice - Mountfield HK: Perret procpal puk pod betonem Kantora, 2:5

Pardubice - Mountfield HK: Premiérovou trefu v Česku zaznamenal kanadský Camara, 2:4

Pardubice - Mountfield HK: Obrovskou chybu Mikuše potrestal Růžička, 1:4

Pardubice - Mountfield HK: Z přesilové hry se prosadil Filip Pavlík, 1:3

Pardubice - Mountfield HK: Zámorský reagoval na vývoj utkání z pravé strany bombou o tyč, 1:2

Pardubice - Mountfield HK: Pavlík nadzvedl hokejku Blümelovi a puk doputoval do branky, 1:1

Pardubice - Mountfield HK: Do derby vstoupili lépe hosté, když se prosadil Sklenář, 0:1

1. Sparta 52 32 3 6 11 194:116 108
2. Třinec 52 31 4 5 12 187:130 106
3. M. Boleslav 52 26 6 7 13 167:126 97
4. Liberec 52 24 8 5 15 152:118 93
5. Plzeň 52 24 6 7 15 170:128 91
6. Mountfield 52 26 4 3 19 144:127 89
7. Pardubice 52 21 7 4 20 141:146 81
8. Vítkovice 52 20 4 6 22 130:142 74